Jump to content
varvar

Слагане на 3.0 В6 в-тек на Дел Сол

Recommended Posts

Здравеите колеги,планувам да сложа на моита Хонда Дел Сол мотор от новия Акорд 3.0 в6 в-тек + скоростите.Моля за помощ и савет дали ще се получи и какво е необходимо друго!? Които зне нещо по вапроса да помага :rolleyes: Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де какво очакваш да ти кажем никой тук не е правил такова нещо разгледай из чуждите форуми виж дали въобще е възможно и струва ли си хамалогията. Не съм го виждал тоя мотор но според мен няма да се събере в дел сола. Иначе ще ти трябват двигател, скоростна кутия, полуоски, окабеляването на мотора + това на купето, ECU и много преправяне. Моето мнение е че не си струва да се занимаваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Wyvern , не си прав ! новаторството е най-важното нещо на тоя свят и тук има много хора които могат да дадат ценен съвет или да изкажат мнение по въпроса ! НО - темата не е за технически и повечето от хората са още на работа - търпение му е майката :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си lookcho всеки може да си каже мнението аз точно това направих а и предполагам че повечето от пишещите тук ще се съгласят с моето мнение. Обаче реално точно в тая гимнастика поне доколкото ми е известно на мен никой няма опит. Да не говорим че ако помислим малко ще се окаже че минусите са много повече от плюсовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща се правят въпреки че никога не са били правени . Или си първи в нещо или си поредния :lol: Дали ще се получи не мога да гадая - предполагам същото важи и за теб. А дали ще е сполучливо - не го виждам никъде във въпроса :P Нека помогнем на колегата да си осъществи замисъла и на негов гръб да разберем дали става за нещо ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а ти имаш ли го тоя двигател вече или просто мислиш да си го вземаш защото според мен има други по подходящи за които ще има повече информация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам ни най-малко против :lol: Аз знам че ще се получи 100% съм сигурен че дори ще е сполучливо след направен малък ресърч :P Щом Хаспорт продават китове за монтиране на J30 в сивик EG значи ще влезе и в дел сола.

 

Ето как стои в сивик 5г:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен идеята за двигател от нсх или от тайп р в делсол, ама отзад със задвижван заден мост по ми харесва като концепция. Този вариант как ви звучи?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми , че задника няма да има никакво сцепление или ако се направи да има ще легнеш пак на тежеста на NSX ;) Отностно питането на колегата , сигурно ще стане ;) Но как наистина са малко хората , които ще могат да ти оговорят ;) все пак се обърни към Драгич-а и агитката от Варна и Шумен , до колко знам от прочетеното във Форума правят суапове на какви ли не коли все едно пият бира :) Със сигурност ще внесат голяма доза светлина в начинанието ти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много колеги,мотора несъм го купил,първо исках да видя дали ще стане лесно,но маи не ;) и маи наи добре си е 1.6 вти 160 кончета ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Колега никога една такава трансплантация не е лесна или пък евтина. Но е нещо от което ти трепва сърцето! Ако имаш тази най вече финансова възможност не го мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че никой не пита чичо Гугъл,там има много подробна информация с снимки,щом си се нагърбил с нещо което не е правено в БГ,търси отговорите по американските сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно клипче на V6 сивика:

Голям е изрод!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...