Jump to content
Brato

Honda Civic 1.8 I-vtec срещу Hоnda Civic 1.4i-dsi Comfort

Recommended Posts

Здравейте.Пред мен е дилемата кой от двата Сивик-а да си избера. Дали си струва малко повече пари и малко по-голям разход за Honda Civic 1.8 i-VTEC/140к.с. (2008) или Civic 1.4i-DSi Comfort (2008) който е с 83 к.с. И двата са бензинови и мисля да не ги газирам. Ако някои ги е карал да сподели впечатления.Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Без да се замислям вземам по-големият мотор.Мое мнение е,че ще останеш с пъти по-доволен от него.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Пред мен е дилемата кой от двата Сивик-а да си избера. Дали си струва малко повече пари и малко по-голям разход за Honda Civic 1.8 i-VTEC/140к.с. (2008) или Civic 1.4i-DSi Comfort (2008) който е с 83 к.с. И двата са бензинови и мисля да не ги газирам. Ако някои ги е карал да сподели впечатления.Мерси.

Здрасти ,Аз карам този мотор 1.8 и моето мнение е за него. Ако го караш "правилно" може да бъде много икономичен.На магистралата 120-130 дава около 6/100. Ако го натиснеш 180-190 дава до 11/100. Иначе като го натиснеш лети ,но трябва да го вкараш в 3500-5000 оборота. В задръстванията в София средно около 10.5 до 11 на 100.Успех в покупката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре вземи Тайп-Р.Това е колата :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Пред мен е дилемата кой от двата Сивик-а да си избера. Дали си струва малко повече пари и малко по-голям разход за Honda Civic 1.8 i-VTEC/140к.с. (2008) или Civic 1.4i-DSi Comfort (2008) който е с 83 к.с. И двата са бензинови и мисля да не ги газирам. Ако някои ги е карал да сподели впечатления.Мерси.

По-големият двигател, разбира се. А разликата в разхода почти няма да я усетиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че някой тук би те посъветвал да вземеш по-малкия двигате..... още по-малко че той даже не е V-TEC! Мой съвет е ако имаш възможност качи се да покараш едната кола и после другата за да можеш наистина да осетиш разликата.... а после какво'т сърце ти каже :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако ще я ползваш най вече градско малкия двигател ще ти върши добра работа малък и ще ти е данъка и малко по малък разхода на бензин,но пък ако решиш след време да я продаваш с по големия двигател ще е по лесно според мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че по-големия е за предпочитане. 1.4, двигателя е от джаз и идва малко слабичък(поне според мен) за купето. Има разлика и в екстрите на колата, защото 1.8 комфорт няма, а е елеганс или ексекютив или тайп С. А и нещо любопитно - 1.4 е със 8 свещи, така че след време ще спестиш някой друг лев от там :) Абе, някой път все ще се наложи да излезеш на магистралата и тогава, ако вземеш 1.4 ще се сетиш :D Но все пак избора си е твой, марката е тази! :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...