Jump to content
since

Движението в София

Recommended Posts

ПриветЗа хората, които карат в пиковите часове всеки божи ден в СОфия... не ви ли се струва, че движението качели се е отпушило? Дали е защото още не са се върнали всички от кой каде карал празниците, или защото пуснаха оковръстното, или неюо друго за което незнам?Карам от единия край до другия, и засега ми е отнемало...час, час и 20 мин...напоследак излгезда възможно и за 30-40 мин.... някой мнение по въпроса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави впечатление, но причината не ми се вярва да е околовръстното - по-скоро зимата. Много хора не са сложили зимни гуми, много тъпи руси мадами не им се чистят колите които карат и неопитни шофьори гледат да карат по-малко. Още не са се върнали всички от провинцията след празниците...или са закъсали по пътя. :D Сигурно има и друго, но аз за това се сещам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз често шофирам в София даже всеки ден, прав си колега осезаемо е по рехаво движението но докога :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

росна малко снежец и половината жени спряха да си карат колите, а другата по-смела половина висят вече при тенекеджиите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам от три дена насам - предимно бензинки по пътищата. Що така?! :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, както каза Майната, и в Русе доста хора ги е страх, другите нямат гуми, трити се позамазаха, също тук половината от такситата не карат заради липсата на метан, не им вървят на бензин колите, доста по-спокойно е и в Русе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две думи: неделните шофьори предпочитат градския, щото тоя сняг... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен лека-полека кризата ще върне пришълците по домовете им.Не е нормално от 7 млн българи, в работни дни София да е с население над 3 млн.Това е официална статистика!А според градоустройствения план към сега София би трябвало да е с около 600 000 жители!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

над 3млн... източник ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма газ- няма трафик.Няма метан - няма трафик.Има бенз. все още- е все още има малко трафик.Няма ток- е тогава лошо. (требе си купуваме Велосипеди).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе верно над 3 млн. звучи вече малко нереално , ама около може би. 1/3 от БГ е в София ... Да не говорим ,че към 18-19 часа се изнася половин Перник.Аз вече избягвам пиковите часове , ако мога - а малките улички вече ги научиха и не са вариант.И аз се надявам да се нормализират все някога нещата, а тея дни според мен е по-рехаво щото доста са си увеличили ваканцията и много Софиянци са по родните си места още :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми прави впечатление, че сутрин вместо за 40 минути стигам за към 25, това през центъра. Колите определено са по-малко и въпреки доста по-бавното и внимателно каране на останалите участници в движението придвижването е по-бързо и спокойно. Според мен основна причина са лошите пътни условия и много от хората ги е страх да си изкарват колите, нямат гуми, акумулатори или пък нафталина е замръзнал:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма газ- няма трафик.Няма метан - няма трафик.Има бенз. все още- е все още има малко трафик.Няма ток- е тогава лошо. (требе си купуваме Велосипеди).

газта таз сутрин беше 0.76/л :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам от три дена насам - предимно бензинки по пътищата. Що така?! :P :P :tooth:

:P Бе не знам. Може да се бъркаш нещо.Дизелите са малко по-трудни на палене, защото са с голяма компресия. Моя дизеляк (имам и такъв) е с компресия 1:30 и там трябва читав акумулатор. Нямаш ли - става криво. И с дърпане не е никак препоръчително да палиш дизелов двигател. И като прибавим, че много колеги страдат от калпави подгряващи свещи - картинката става ясна :P С бензиновите е по-лесно. Компресия 1:10 в най-добрия случай :tooth: Паленето става и с дърпане - е, пак не е препоръчително, но не е толкова опасно, колкото при дизела.Хондичката временно съм я сложил на топло, че не останаха пари за зимни гуми. Пък не е зимна кола все пак. Сега карам нафтовата печка :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма газ- няма трафик.Няма метан - няма трафик.Има бенз. все още- е все още има малко трафик.Няма ток- е тогава лошо. (требе си купуваме Велосипеди).

газта таз сутрин беше 0.76/л :tooth:
Мда и аз мернах, че е толкова :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо русите мадами си карат колите и не им пука :P и второ ако сте чували малко за световната криза - причината за падането на бензина и намаляването на трафика е че доста хора оставали без работа и съответно не им се налагало да пътуват напред назад, а други свивали разходите - там семейни бюджети и други работи дето не ги разбирам хахха. Както и да е - мисълта ми беше - няма такъв кеф като последните дни да си караш из София...

Редактирано от addevil

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уручасахте положението :ppp :ppp ;):) .днес беше голям мазаляк в София ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе деба ужас нестига, че едвам драпахе в неразринатите улици ами и беше голямо мазало задръстване ужас а по магистралата тирове докато ти стигне погледа имаше на Тракията мани условията са ужасни за шоферите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе ама верно на фона на идеалните няколко дни днеска беше АД! :P прибирах се от лекции в 4 и 20 от Овча Купел до Центъра за час и половина близо (30 минути качване по гадната житница в най-големия сняг :P ) на мен също ми се струва че трафика е намалял..на какво се дължи не знам, но е екстра :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, изчакаите да се стопи снега па тогава пак ще стане ад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предлагам една седмична среща да си направим на 14 януари(сряда) от 11ч. пред парламента да се видим .Какво ще кажете ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предлагам една седмична среща да си направим на 14 януари(сряда) от 11ч. пред парламента да се видим .Какво ще кажете ?

Е ТЕ това е приказка, от другите форуми също могат да направят сбирки, мотористи от нашите също ще има (само да не вали че с тия лъзгалки ще подминем целта) , и който види депутат да гази без предупреждение! ;) Сериозно, тази идея никак не е лоша! Редактирано от gothic_fan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...