Jump to content
kitu

Внимавайте с парното...

Recommended Posts

Явно навън наистина е голям студ, след като запалих колата и покарах няколко километра, колата започна да се затопля от парното, но явно задното съкло не е понесло на това затопляне и температурната разлика и се спука цялото. Странното е, че парното беше на едно и не се промени много рязко температурата, ама... като е имало да става! Така че по-кротко с парното, колеги щото после ще ви заболи джоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май забравих да кажа, че е заден десен джам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък аз забравих отворен хладилника.........и замръзна чешмата в кухнята!Вярваш ли си на това бре майна, та пускаш такава тема в "технически", щото си по-скоро за раздел "купува авточасти"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а пък аз забравих отворен хладилника.........и замръзна чешмата в кухнята!

Вярваш ли си на това бре майна, та пускаш такава тема в "технически", щото си по-скоро за раздел "купува авточасти"

Сега отивам да го снимам и ще кача снимки довечера!

А стъкло не искам да ми продаваш, питах ако може някой да ме ориентира къде се продават, понеже не съм имал подобен проблем досега. Иначе смешките ти с чешмата са много оригинални, няма накъде повече. Аз ви пожелавам да не ви се случва пък ти си продължавай с опитите за ирония.

 

Между другото, можеби стъклото е било сменявано някога с някое менте и затова е цялата тая драма.

Благодаря на колегата nicki!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че идеята на Майната беше само да ти подскаже, че не е възможно работещото парно в колата да причини спукването на стъклото.Причината на 100% е някъде другаде, а може и просто да му е дошло времето :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж в някоя морга или питай колегата BOSS`HOGG,той има такъв модел май като твоя за части!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найстина,няма как да се счупи от това.При пълен студ на вънка,и парно на 4 жега в колата,всичко е ок.Явно найстина проблема е бил в стъклото(менте).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или стъклото е било под напрежение, или е била малка цепка и просто му е дошло времето. Съгласен съм с Майната че парното няма нищо общо, особено с заден десен джам.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При спряла кола и никой наоколо (коли и или хора) не виждам друга основателна причина. Дори и да е старо и с микропукнатини, все нещо трябва да го причини, не става от самосебе си. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еба си това е от тия случки с не вероятен произход само не разбирам защо винаги търсите вината в парното или нещо от сорта,значи сутрин се качвам слагам парното на 4 паля и кво сека седмица сменям стакла а стигабе ти да не мислиш че стоим на студено до като загреят тия пущинаци :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее взехте го на подбив момчето. Времето му е било близо и ако е било под напрежение се е спукало. Нали знаете, че човек за да е спокоен, търси обяснение на това което се случва около него. Почти сигурно температурата е допринесла, но в никакъв случай не е причина здраво стъкло да се пукне и то от парното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е възможно от хвърлено камъче от някоя кола или човек? Знам че стъкло се троши като на майтап от парче счупена свещ.И аз съм на мнение, че стъклото не се е пукнало от парното. Ако се пукаха, най стресирани са предното и задното стъкло (нагревател), те щяха да изгърмят първи. А и стъкло се пука от рязко охлаждане, а не затопляне.

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали не е възможно от хвърлено камъче от някоя кола или човек? Знам че стъкло се троши като на майтап от парче счупена свещ.И аз съм на мнение, че стъклото не се е пукнало от парното. Ако се пукаха, най стресирани са предното и задното стъкло (нагревател), те щяха да изгърмят първи. А и стъкло се пука от рязко охлаждане, а не затопляне.

я полей замръзнало стъкло с вряла вода и виж дали няма да се спука... един приятел така си сцепи предния джам. И колега как се е сцепило? Заден десен джам не става ли на сол като се счупи?колега, колко си сигурен че стъклото се е сцепило точно сутринта. за мен по вероятно е: карал си вечерта и някоя кола до теб е настъпила камъче и ти го хвърля в джама и прави цепката. ако не ти падне стъклото е нормално да не го забеелжиш. сутринта се качваш в колата палиш и пускаш парното. и гледаш че ти е сцепено стъклото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото ти не е било оригинално и е било менте. На колегата му се счупи предното стъкло на магистралата от камъче и отиде да си го смени, че се беше цепнало доста. С новото стъкло се качва в колата, която се е напекла от слънцето пуска климатика и ´´ПРАС¨¨ отиде и това стъкло. Понеже му бяха дали гаранция отиде да направи рекламация и му сложиха ново. Колегата живее в блок с подземен гараж. Пак с нажежена от сланцето кола влиза в студения гараж и ´´ПРАС´´ отиде и това стъкло. Със сто разправии му сложиха 3-то стъкло, само че този път ´´GUARDIAN´´ и проблеми от тогава (вече 3 години) няма.Поздрави на всички

Редактирано от Влади

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote

я полей замръзнало стъкло с вряла вода и виж дали няма да се спука... един приятел така си сцепи предния джам. И колега как се е сцепило? Заден десен джам не става ли на сол като се счупи?

 

Аз съм поливал предното стъкло с гореща вода много пъти, пък един път не ми се е пукало!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорех за смяна на стъкло с менте! При нормално стъкло нямя проблеми с рязка смяна на температурата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно възможно е да се спраска от температурната разлика. Достатъчно е само да е имало някоя малка пукнатина. Лично ми се напуквало предното стъкло на Тойотата. Беше пукнато в единия ъгъл. Както си карах пуснах парното и се нацепи почти цялото стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се спука оригинално стъкло на такава хонда.То просто става на сол.Знам това от личен опит.

Редактирано от stiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно навън наистина е голям студ, след като запалих колата и покарах няколко километра, колата започна да се затопля от парното, но явно задното съкло не е понесло на това затопляне и температурната разлика и се спука цялото. Странното е, че парното беше на едно и не се промени много рязко температурата, ама... като е имало да става! Така че по-кротко с парното, колеги щото после ще ви заболи джоба.

:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...