Jump to content
honda_9977

замръзване

Recommended Posts

колеги ето го и проблема:Днес си измих колата от вън и от вътре,но вечерта колата беше замръзнала.Опитах да отворя задната врата защтото имаше вода по задното стъклко. Опънах дръжката само изскърца но вратата не се отвори. после заключих и отключих с централното и като опънах дръжката да отворя тя се местеше както когато колата е заключена и вратата пак не се отвори. възможно ли е да съм счупил нещто по дръжките или ключалките или просто е замреъзнала.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Спокойно колега,Най вероятно са замръзнали уплатненията.Като се качиш да я покараш ще размразне и би трябвало да се оправи.Намажи си уплатненията с глицерин като я отвориш и карай смело. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно колега,Най вероятно са замръзнали уплатненията.Като се качиш да я покараш ще размразне и би трябвало да се оправи.Намажи си уплатненията с глицерин като я отвориш и карай смело. :D

аз и вратнах около 10 км и пак нещя. мен ме притеснява дали не съм счупил дръжката като е замръзнала и като съм я дръпнал и друго ме притеснява да не съм я оставил оключена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Значи,когато я караш си включи парното на мах да размаразне.пробвай да я отвориш отвътре. ако пак не стане-на майстор.но трябва да размразиш леда.Става и с топла вода върху уплатненията(най добре е след карането за да размръзне и от вътре механизма)отвориш ли я обаче трябва да ги избършеш,за да не замразне пак. Най вероятно ти е влязла вода във вратата. А иначе спокойно-дражката не се чупи толко лесно. Имал съм случай да влизам в колата и през багажника като замразне. :rolleyes: . Въпреки че ги дърпам и ги псувам на дражките нищо им няма.дано и ти да имаш късмет че на тия студове.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли си счупил нещо...аз съм си подготвил една малка но яка метална кука с дръжка...като замръзне, отварям дръжката и напъвам с куката през процепа между вратата и колонката...за да не прецакам дръжката...и както каза колегата по-горе...купи си глицерин от аптеката...стотинки е до колкото си спомням...мазна прозрачна течност...и намажи упътненията с него за да не замръзват и да не се накъсват. Весели празници!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на АНГЛИЧАНКИТЕ се чупят много лесно-внимавай

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покари я да загрее хубажо и па я опитаи отвьтре.Оттварянето отвьтре и отвьн няма нищо общо,и да си счупил вьншната дрьжка трябва да отвори отвьтре. Ако пак неще значи е замрьзнала бравата

Редактирано от ivan100ev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се получи така след авто мивкаРазмърдай лостчето за заключване от вътре нагоре надолу и пробвай да я отвориш от вътре.При мен стана,след това я смажи с някакъв контактен спрей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвах всичко почиситих си стъклата,пуснах климатика,за вратата няма проблем здрава е :drunk: , но остана вода по стъклкото където е третия стоп,защотото там не мога да бръкна да избърша някакви предложения за това. :lol:Иначе другото е ок. благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,ако имаш наглевател на стъклото го пусни.Ще исуши.Ако ли пак не-да не ти пука.Леда така или иначе се изпарява пак и там няма как да ти напрай поразия.Ако все пак си решил да го махнеш разглоби си третия стоп и с някаква карпа подсуши.Но най-важното е да не си оправиш уплатненията уплатненията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ако имаш наглевател на стъклото го пусни.Ще исуши.Ако ли пак не-да не ти пука.Леда така или иначе се изпарява пак и там няма как да ти напрай поразия.Ако все пак си решил да го махнеш разглоби си третия стоп и с някаква карпа подсуши.Но най-важното е да не си оправиш уплатненията уплатненията :)

то реотани има ама не стигат до там те са в средата от горе и от долу няма ;)но Благодаря ти все пак. третия стоп не ми се разглобява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си пуснеш реотаните на задното стъкло -загрятото стъкло ще изпари влагата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си пуснеш реотаните на задното стъкло -загрятото стъкло ще изпари влагата.

че аз зимата изобщо не ги изкючвам.Не помага с реотаните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги може ли да е затлачен филтъра на купето,или изобщо има ли такав филтър защото ми казаха че някои имат някои нямат. моята е Акорд 1.8 и ес 96 година Англичанка. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата е "Замръзване" едно мнение от мен! Изпробвал съм го лично! За да нямате проблеми с измръзването на гумените оплътнения на колите си използвайте силиконов спрей за смазване! Аз лично много съм доволен от него и бих казал че е много по добър от парафина! Напръсках си уплатненията към края на ноември със спрея и до сега съм нямал никакви проблеми сис замръзване! от 31-ви дек. миналата година до 4-ти януари не бях отварял вратите на колата ми и по едно време ми щъкна към 1:30 вечерта да си видя колата как е под снега (тъкмо изпращах гаджето до съседния блок). Отключих и отворих се едно беше юни мсесец! А един приятел едвам си отлепи вратите на пежото на обяд в 14 часа на другата сутрин!! А уж ги бил мазал с парафин! Това от личен опит го знам! С тоя спрей напръсках и сички машинки по вратите и прозорците ! За сега нямам забешежки! А едва ли ша дойдат по студени дни;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря прбвах го има ефект с този спрей не наисти все едно е юни месец ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Johny е много прав, аз също съм със силиконов спрей и засега никакъв проблем с вратите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...