Jump to content
pitbuls

нова случка с господата ни полицаи

Recommended Posts

тази вечер колеги се прибирам и карам по главната улица,идва светофар ,свети червено,пред мен има спряла кола,аз сам втори след него.светва жълто,колата пред мен тръгва,тръгвам след него,50м по надоло има патрул от така наречените пазители на реда,но само така наречени,пропускат колата която беше на сфетовара пред мен да мине,и ме спират мен.идва господинчото и ми заявява,че сам минал на чЕРВЕНО.аз му казвам да си помисли добре,просто няма как да стане това дори и да искам,и го питам за6то огава не спряха и колата пред мен ,която сащо по неговата логика трябва да е минала на червено преди ме,а ония ми казва,даи документите и ела при колата.взеха ми талона и ми писаха акт,които разбира се не подписах,и писах вазражение.утре се налага да ходя да тарся записи от камерите на сфетофара в общинска плиция,добре че имам познат там,и ако не са направили някоя игра до тогава господата ще вземам записа и отивам да пиша жалба в кат.някои дали знае за преминаване на червено кви са санкциите,че ако няма запис не знам кво да правя.и внимаваите по патищата,полицаите са там явно за да сабират парички,не да следят за ред по пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не и харесвам на тази скапана държава, дори и от органите на реда нищо не става. Мен постоянно ме спират и ги виждам че знаят, че ме спират без причина. Обаче се почва едно търсене на някакво нарушение и това е. Ако намери супер, ако не, измисля нещо и веднага другия му е свидетел. Ако си сам, дупе да ти е яко, ако има кой да потвърди твоята версия, имаш малък шанс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@'Stefan Milev' Много правилно го каза. Ако си сам.....дупе да ти е яко. Сигурно щяха да ме арестуват оня ден, като карах сам колата, и ме спряха......без НИКАКВО нарушение. Ако щете вярвайте измислиха си 100 нарушения и колегите на въпросният полицай потвърдиха всичките измислици които бълваше 'моят човек'... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не се примирявай и направи каквото е нужно. Нещастници. Евала че не си подписал акта. Наскоро бях спрян от такива лигльовци, и естествено ми намекнаха да кихна парички с техните тъпи чупки и заучени фразички. След като не им дадох - те ми дадоха ...актче, но като се замислих после, че се бяха скрили, спокойно можех да пиша че имам възражения в съответната графа, ама...минало бешело. И в нас има нещо - повечето не сме запознати с правата си.Не трябва да си траем. Това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази вечер колеги се прибирам и карам по главната улица,идва светофар ,свети червено,пред мен има спряла кола,аз сам втори след него.светва жълто,колата пред мен тръгва,тръгвам след него,50м по надоло има патрул от така наречените пазители на реда,но само така наречени,пропускат колата която беше на сфетовара пред мен да мине,и ме спират мен.идва господинчото и ми заявява,че сам минал на чЕРВЕНО.аз му казвам да си помисли добре,просто няма как да стане това дори и да искам,и го питам за6то огава не спряха и колата пред мен ,която сащо по неговата логика трябва да е минала на червено преди ме,а ония ми казва,даи документите и ела при колата.взеха ми талона и ми писаха акт,които разбира се не подписах,и писах вазражение.утре се налага да ходя да тарся записи от камерите на сфетофара в общинска плиция,добре че имам познат там,и ако не са направили някоя игра до тогава господата ще вземам записа и отивам да пиша жалба в кат.някои дали знае за преминаване на червено кви са санкциите,че ако няма запис не знам кво да правя.и внимаваите по патищата,полицаите са там явно за да сабират парички,не да следят за ред по пътищата.

Абсолютно индентична ситуация имахме аз и брат ми на светофара преди Пирогов кола пред нас мина на червено ния на зелено и ни спряха за глоба разминахме се с 20 лева сложени тактично както ни поучи господин Полицая в гражданската след обстойна "проверка" на нея там 20-те камъка ги нямаше :P Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди дни 1 момче разказваше за абсолютно същата проява. В съседен град полицайте спокойно пропускат "градския" движещ пред него, но не и "пришълеца". Момчето веднага се обадил на някакъв си телефон за доклад на корупция в КАТ и до max 10 мин. някакъв офицер пристигнал при тях. Като вазражение писал неща от рода на: искат подкуп, заплашват със сила, ЛЪЖАТ БЕ! :P и т.н.Мотали го 1 час в управлението и накрая го пуснали. Разказвача не ми вдъхваше много доверие, но самата идея много ми хареса: като те настъпват и знаеш че друг начин няма - ТЪПЧИ и ти. Някой "органи" прекаляват и 1 кофа със студена вода ще им дойде добре.Имам 1 приятел, който 2 или 3 пъти е печелил дела срещу КАТ, макар да е бил виновен в някой от случайте. Та... просто си мълчете максимално като ви спрат и хубаво си помислете какво ще напишете като вазражение.А щом истината е на твоя страна, би трябвало да успееш и ти. Ама задължително трябва да намериш доказателство, иначе няма начин. Дано успееш с камерата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно, ако се стигне до съд, дори и да си бил сам, твоята дума има по-голяма тежест от тази на репресивния орган.

Мен като ме спрат, в началоти си трая и ги чакам да направят първия гаф, например да започнат да ми говорят на "ти", и тогава ги почвам със скандала. За тия измикяри трябва твърда ръка. Те са на улицата да изпълняват служебните си задължения и да служат НА обществото, а не да скубят ОТ обществото. Някакъе разпасан мърльо на 20 години ще ми говори на "ти". Айде бе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека не ги слагаме под общ знаменател, попадал съм на много разбрани и свестни полицаи, които ти помагат а не искат да ти вземат 20-те лева, за жалост са малко...но ги има. Иначе и доста от тях незнаят грам какво правят, а за някой се съмнявам дали имат и средно образование... преди 2 години и нещо, една спокойна вечер, още карах ладичка, а ладичките са им любими да ги спират, явно им изглеждат съмнителни. че да не се отплесвам, случката е в Сливен, по един от малкото по-широчки булеварди из града, точно до новоселския мост, някаде към 21:30 ...еееееее то човек да му мине мерака да шофира, имах доста работа нея вечер и падна обикаляне из града...господата ме спряха 3-пъти...просто онемях, първия път гледаха де що документ има, ровиха за аптечки, абе само дето не ме претърсиха наголо, и трегера надувах и разочеровани ме пуснаха, че нямаше закакво да се хванат, след 15 мин пак минавам и пак ме спират, пак ме карат да надувам, викам бе господа полицаи преди малко ме спряхте, за 10-15 мин немога да се напия...оня ме гледа все едно съм му изял закуската...както и да е пак надувах, пак нищо и реших че това беше за тази вечер и след половин час пак, тъкмо бях решил да ги избегна пак да не минавам от там ама се бях замислил за хиляда дивотии и късно се сетих иии пак ме спряха пак същия и вече не издържах абе викам вие еб..вате ли се с мен, не ви ли свършиха накрайниците за трегера, оня взе да ми се кара, излезе колегата му от патрулката, видя ме засмя се, вика извинявай момче ходи си... и така ....... просто без коментар :lol::D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"нека не ги слагаме под общ знаменател, попадал съм на много разбрани и свестни полицаи, които ти помагат а не искат да ти вземат 20-те лева, за жалост са малко...но ги има."-подкрепям думите ти на 100% колкото до новоселския мост и аз съм имал твойте премеждия а като се замисля където ме видят катаджий ме спират задължително даже съм имал случай в който ме питат"абе тая кола да не е блъсната???Що е два цвята???? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги днес ходих по мъките,но меи ще сваршим работа.подадох днеска жалба с входящ номер,които му другото ми дадоха доста трудно.тази вечер се сдобих и сас заветния видеозапис,на които се вижда ясно как минавам на зелено.утре отивам с записа в полицията направо при шефа,и ще има голям скандал.след като ми махнат акта,завеждам дело срещу заветния господин,ще го гоня до краи.днеска господина говорил с един мои приател,и му казал,4е не ме бил спрял щото сам минал на червено,а щото с тая кола сам се правил на отворен.мисли се за недосегаем,но ще удари греда тоя път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като не им дадох - те ми дадоха ...актче, но като се замислих после, че се бяха скрили, спокойно можех да пиша че имам възражения в съответната графа, ама...минало бешело. И в нас има нещо - повечето не сме запознати с правата си.

Не трябва да си траем. Това е.

мен ме спират за привишена скорост. Пак бяха се скрили, не се представиха и т.н. ВСИЧКО това го написах във възражението, ама след 1 месец отидох да си взема АКТ на стойност 30 лева. ;) **** ****

 

pitbuls, дано ми се стъжни на тоя лайнар, току виж останалите покрай него си извадят поука.

 

 

п.п. Естествено е че има и свестни полицай ;) ама за жалост са доста малко на фона на всичката помия в КАТ и МВР ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ми бъде интересно - ако аз си сложа камера в колата и направя уникални кадри с "Контролните " органи - дали от "Господари на ефира" ще ме заобичат?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тея заплатки които имат какво да се прави?,да им увеличат заплатите и наказания за корупция-уволнение ,и да видиш как ПТП ще намалеят с поне 40%!и няма да си губят времето да се заяждат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре сигурно,ще се отбия до кат и направо го бия с диска по челото.и после мисля за назидание да заведа дело су вапросния терминатор,та да си знаят и другите,че не могат да си превишават правата,и не трябва да забравят че са на улицата за да служат на хората,а не да ги тормозят ;)му другото и аз се замислих за господари на ефира ;)

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не се откажеш, че може доста време да ти отнеме цялата тази процедура. Нямам нищо против да ме глобяват, щом съм в нарушение. Но случай като този ме докарват до тиха ярост. Наистина доста от полицаите прекаляват, а на такива трябва да им се намери майстора. Общия знаменател по-горе го споменаха и едва ли някой ще отрече, че има и доста свестни. Ама мухльовци като този в твоя случай най-лесно се забелязват и помнят и няма как да не им излезе такава слава.В Сливен от няколко месеца движението е променено доста - въведоха еднопосочно движение по някой от главните улици. Сигурен съм, че много от съгражданите ми са свидетели как точно полицейски коли навлизат в насрещното движение и това тяхно поведение направо ме вбесява. Аз на такива много обичам да им се засилвам с мръсна газ отгоре - особено ако чакат на кръстовище. Стоят вътре и гледат втрещени. Много се паля. Не може да се мислят за токова миропомазани и трябва някой от време на време да ги приземява! Така че успех и дано да докараш всичко до край.. и да е happyend!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо няма да има правила ,ама нека са еднакви за всички ;) .Нека да няма двойни стандарти както на запад ;) .Имало било война по пътищата ами ще има като законите не въжат за всички ;) .А има и морги които нямат живи роднини но се движат по пътищата, те са още по опасни.Аз съм за камери по пътищата и за безкомпромисни правила.Сега и аз карам като бесен но в Англия си карах като 80 годишна бабичка защото имат закони.За ченгетата няма да говорим, просто не си заслужава едва 10% от тях са хора , другите са гъзета ;) .Веднъж слушах разговор нежду трима полицаи как ходели нарочно да бият циганета- да избиват комплекси разбирасе, мъже с малки п...и какво друго да правят ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нема се оправят нещатата,аз имах една случка преди няколко месеца,спряха ме за колан,трима бяха единия почна да пише акта,другите чакат нали и спират една жена пак без колан тя нещо взе да се умихва нещо да прави четки и незнайно как си тръгна по пътя без нищо,след малко спират някакъв мъж(пак без колан) и полицая "ооо как сме" ала бала там поприказваха си добре и той си отиде,после минаха и двама полицай в едно бмв пак без колани но тях дори "не ги видяха" и така,ако не ти се падне познат чичкото милицай или не си сладурана и да се усмихваш сладко изгаряш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като се замисля където ме видят катаджий ме спират задължително даже съм имал случай в който ме питат"абе тая кола да не е блъсната???Що е два цвята???? :)

тъкмо за тоя тип ченгета се чудя дали имат и 5-ти клас завършен.А с тея еднопосочни движения из Сливен...Лечков да не е идвал в Пловдив скоро, и тука е така само че няма булевард в Пловдив с еднопосочно движение, само уличките в централна градска част, а в Сливен като бях последния път карах и псувах, направили са го доста тъпо. ;):);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та ето и развръзката на проблема-взехме диск от камерите на които се вижда как минавам на зелено,писахме жалби,всичко както трябва да е.ходих да говоря с шефа на кат,оня вика момче спокоино,ще оправим нещата,остави дискове квото имаш и си даи номера а аз ще ти се обадя.и в краина сметка резултата беше-приятел,на записа не ти се вижда номера,така че не се знае дали е твоита кола,така че.......50 лв акт и 8 точки без право на обжалване.корупцията никога няма да свърши в наща шибана държава докато шефовете на кат подкрепят и пазят служителите си, а не взимат мерки срещу своеволията и безчинствата които вършат.плюя на системата ни. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де нали на записа пише времето когато си минавал от там. На акта ти също трябва да го пише кога са те спрели. Коя друга кола да са спрели и колко въобще са колите като твоята в БГ. Търси си правата докрай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не се виждал номера на записа.а акта ми бе6е писан с 10 минути преди да мина изобщо но господата казват че като не ми се вижда номера,не става.и акта 50 лв-без право на обжалване:cool::puke:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма такива боклуци :cool: С интерес следях случая да видя накрая дали е имало смисъл да се занимаваш да ходиш да губиш време и да си тровиш нервите и разбира се накрая пак несправедлив акт.Мен още ме е яд като един джип ме изпревари от дясно и него не го спряха,а спряха мен,предполагам и на теб ти е неприятно даже и повече.Незнам какво трябва да се направи за да се спре с тези абсурди ?!

Редактирано от loko_fc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.gospodari.com/?go=contactsАко имаш копие от записа - действай!Как така НЕ ти се вижда номера на колата?! Тия камери за чий ......са?!Нали преди време се кълняха във всички богове, че дори и зацапан номер се разчита?! Защо се правят на утрепани?!Обади се на Господарите:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди няколко дена едно "ченге"неспира на стоп и удря мои приятел аз карах след него виждам удара и тупия селянин "ченгето" ще казва на колегитеси че той гое ударил аз му казвам че видях всичко а те с най голямото си нахалство ми казват че нищо несам видял! И така се тругна по муките с тея наще хубавци дето се мисля за ЛАЙНО №1.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами щом сте двама деистваите,ще се оправите,вапроса е да има свидетел на всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм "без право на обжалване"!СЪД !п.п. А и след като не се вижда че си ти, значи не си мминал от там и следователно не могат да ти пишат акт за това място.КОРУМПИРАНИ БОКЛУЦИ

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

наистина ми е чудно и на мен кой пък реши, че е без право на обжалване...абе нямам думи...наистина са за господари на ефира :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та ето и развръзката на проблема-взехме диск от камерите на които се вижда как минавам на зелено,писахме жалби,всичко както трябва да е.ходих да говоря с шефа на кат,оня вика момче спокоино,ще оправим нещата,остави дискове квото имаш и си даи номера а аз ще ти се обадя.и в краина сметка резултата беше-приятел,на записа не ти се вижда номера,така че не се знае дали е твоита кола,така че.......50 лв акт и 8 точки без право на обжалване.корупцията никога няма да свърши в наща шибана държава докато шефовете на кат подкрепят и пазят служителите си, а не взимат мерки срещу своеволията и безчинствата които вършат.плюя на системата ни. :hondarulez:

Ейййй тая наглост няма граници еййй :P Баси и наглоста :D нямам думи Нямаш право да обжалваш наказателно постановление по съдебен ред с размер до 50 лв ... Обаче сега спокойно може да отидеш в господари на ефира :D!! Направи го :P! Няма да го направиш само заради себе си , ще го направиш заради всички нас :D Не само ще покажеш несправедливоста, но и би трябвало да се задействат морални и етични комисий, да започнат проверки и т.н., но и лично аз бих си направил фанелка с твоя лик , ако го направиш :P:D (задължително обърни внимание , каква е била целта на полицаите при проверката ... )Винаги съм си мислел обаче в часта за точките ... защо да не може да се обжалва .... ще премисля въпорса , ще се допитам и до колеги ;) Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позната история, мен лятото ми писаха акт, че съм говорил по телефона при положение, че не го бях барал поне 2 часа преди акта, и ми говореше много нагло полицая, а аз се държах учтиво, и аз пусках жалби, разписки с извлечения за проведените разговори, уж и там камера имаше и накрая 50 лв, глоба и не помня колко точки, и пак така писали без право на обжалване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Бригада аз сериозно съм се замислил всичко което чуя или ми се случи тия долни утрепки
да си го вкарвам в блог-че обаче с превод на английски, и мамицата им долна ша разплача

;) ;) :D;) ;) :D:|;):o:D;):o :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от Гъшоци:D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са пазителите на реда! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това трябва да стигне до Господарите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...