Jump to content
Данчо

един камион ме влачи

Recommended Posts

накратко един камион ме засука яко преди 2 дни и ест. по закона на мърфи пълното ми каско си беше отишло преди няма и 5 дни.сам съм си виновен зареди мърливостта че не го направих веднага след изтичането й.но това е без зн......сега ме инт от гражданската колко % изплащат от щетата?

Редактирано от YordanIvanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

моля да се затвори темата да не пречи.добих яснота.мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми напиши де!Форумът не е само да ти се помага а и ти да помагаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest YordanIvanov

нищо няма да взема щот ме искараха виновен.аз си мислих че ще взема нещо щото полицая ми каза че срещу 50 лева ще ми пишел че и ходова част била усукана та да ззема повече.ама се оказвам че съм ял големия чеп и ме е извъртел.п.с:приемам забележката на колегата рестлес

Редактирано от YordanIvanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eeee :), колата подлежи ли на поправка поне?

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sorry Бате ,знам как се чувстваш! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много лошо успех се пак с колата ако си решил да я оправаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях решил да не се обаждам по тоя въпрос ама не можах да се сдържа. Искам да се обърна към всички на които някога им се наложи да се разправят с КАТ. Пожелавам ви на никого никога да не се случва, но ако все пак се случи, знайте едно: НЕ викайте КАТ, ако е възможно. Гледайте да оправите нещата на място и да се разберете двете страни. Законите в държатата ни СМЪРДЯТ и като викнеш КАТ ще те изкарат виновен и ще ядеш чепа. КАТ са БЕЗЗАКОНИЕ в законна форма, не се заблуждавайте че ще ви помогнат. Закона за движение по пътищата в България се гради на остарели многозначни основи и се пише и обновява от малоумници. Гражданската отговорност също СМЪРДИ. Не си мислете че ще извадите някаква полза от нея, това се плаща за да не ви напишат акт че нямате ако ви спрат. Ако искате да спите спокойно ви е нужно автокаско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да подкрепя колегата шедоу денсър.не исках да расказвам птп-то но сега ще го споделя:Зареждам на бензиностанция и излизайки от бензиностанцията има задръстване.аз имам знак стоп.стоя и чакам някой да ме пусне.чакам, чакам и един камион наковава спирачки пред една кола(с оглед на това че е задръстване, че да мога да влезна пред него и като светне зелено да мога да тръгна пред него).Спира той, и ми маха да застана пред него.Аз заставам перпендиколярно на камиона като фаровете му са ми на 50 санта от главата защото това беше един от начините да влезна.колата в лявата лента видя как съм застанал и ми махна да мина като светне зелено и се изтегли колата пред него.(пояснявам че цялата ситуация е съвсем нормална за столичното движение.това е единствения начин да излезнеш на главния път в случая).та така...............СВЕТКА ЗЕЛЕНО.КАМИОН ЗАБРАВЯ ЧЕ СЪМ ПОД НЕГО И ТРЪГВА.не ме вижда.и ме улепя доволно, след това аз почвам да му бия по предницата(нали ми е до главата) удрям го удрям го аз, той не се усеща, скочих на дясна седалка и чакам да спре.А тоя глупак си форсира камиона доволно.След това се усети и слиза вика:ааааааааааах вие младите шофиори каде се врете, а аз си мислех че съединителя ми отиде и не мога да тръгна......вика ми:момче няма да викаме КАТ.аз викам ОК.той вика след 30 минс ще ми донесат пари да ти дам.викам:ок.обаче шефа му му звъни да го види що не е пристигнал на обекта иииии му нарежда да вика КАТ чче да направят протокол и него не го интересувало кой е виновен(и си е прав).идва КАТ и тоя вика:ааааааааааааааааааааааааааааз си карах и момчето не спря на Знак СТОП и ми взе предимството.нямам свител и т.н. и му ядох главата.правете си сами изводите.П.П.ИНАЧЕ ПТП-то е уникално само по себе си А?

Редактирано от YordanIvanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем за КАТ и за нещата които се получават в :lol: Борба за живот и "прееби другарче :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да подкрепя колегата шедоу денсър.не исках да расказвам птп-то но сега ще го споделя:Зареждам на бензиностанция и излизайки от бензиностанцията има задръстване.аз имам знак стоп.стоя и чакам някой да ме пусне.чакам, чакам и един камион наковава спирачки пред една кола(с оглед на това че е задръстване, че да мога да влезна пред него и като светне зелено да мога да тръгна пред него).Спира той, и ми маха да застана пред него.Аз заставам перпендиколярно на камиона като фаровете му са ми на 50 санта от главата защото това беше един от начините да влезна.колата в лявата лента видя как съм застанал и ми махна да мина като светне зелено и се изтегли колата пред него.(пояснявам че цялата ситуация е съвсем нормална за столичното движение.това е единствения начин да излезнеш на главния път в случая).та така...............СВЕТКА ЗЕЛЕНО.КАМИОН ЗАБРАВЯ ЧЕ СЪМ ПОД НЕГО И ТРЪГВА.не ме вижда.и ме улепя доволно, след това аз почвам да му бия по предницата(нали ми е до главата) удрям го удрям го аз, той не се усеща, скочих на дясна седалка и чакам да спре.А тоя глупак си форсира камиона доволно.След това се усети и слиза вика:ааааааааааах вие младите шофиори каде се врете, а аз си мислех че съединителя ми отиде и не мога да тръгна......вика ми:момче няма да викаме КАТ.аз викам ОК.той вика след 30 минс ще ми донесат пари да ти дам.викам:ок.обаче шефа му му звъни да го види що не е пристигнал на обекта иииии му нарежда да вика КАТ чче да направят протокол и него не го интересувало кой е виновен(и си е прав).идва КАТ и тоя вика:ааааааааааааааааааааааааааааз си карах и момчето не спря на Знак СТОП и ми взе предимството.нямам свител и т.н. и му ядох главата.правете си сами изводите.П.П.ИНАЧЕ ПТП-то е уникално само по себе си А?

И ти ако си на мястото на КАТ, какво би направил ? ...би взел страната на Хондата (щото си член на фен-клуба), без да знаеш кой от 2мата лъже ??? :rolleyes: какво са виновни катаджиите в случая ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не колега, БИХ ОГЛЕДАЛ МНОГО МНОГО ВНИМАТЕЛНО щетите по камиона и колата, къде е станал удара, бих изслушал двете версии и да сравнява коя отговаря на удара и тогава да пиша акт, пък който ще да обжалва, защото ако тоя ме беше улепил както той казва, хондата нямаше да прилича на нищо.надявам се да си доволен от отговора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не колега, БИХ ОГЛЕДАЛ МНОГО МНОГО ВНИМАТЕЛНО щетите по камиона и колата, къде е станал удара, бих изслушал двете версии и да сравнява коя отговаря на удара и тогава да пиша акт, пък който ще да обжалва, защото ако тоя ме беше улепил както той казва, хондата нямаше да прилича на нищо.надявам се да си доволен от отговора

... пиша за последно, обещавам.

 

Ти ако беше на мястото на катаджията би "сложил главата в торбата", възоснова на 2 противоречащи си обясненения, лична преценка и догадки ?

Естествено, че ти би заложил на това, което е с 99% вероятност сигурно, а именно версията на шоферчето на камиона. Ясно прецакал те е, ясно педераст е, но КАТ в случая са си свършили работата.

При положение, че имат да обработват сигурно стотици, такива ПТП-а на ден, слава богу в случая само с материални щети, не могат за всеки случай да правят краш-тест, за проверят 1% вероятност, че това, което казваш е вярно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля че катаджиите са прави. Не съм виждал снимка на колата но при страничен удар с 40км в час от КАМИОН шанса колегата да се размине без драскотина е 0. А шанса да оцелее понеже камиона му идва на нивото на главата не е особено добър.... най малкото е можело спиръчен път да видят...Към потърпевшия. Аз за такива случай съм си записал телефона на бтв и нова. Трябвало е да поискаш да повикат старшина... това е безумно обяснение дет е дал оня и са му повярвали, сигурно с помощта на 100-200лв...

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавду, отчасти си прав и ти колега.Маниак, не знам тоя платил ли си е или не е, а най-големия майтап е че куките ми зеха 50 лева да ми пишат по-голяма щета и съм щял да си зема пари от гражданската дори и да съм виновен.(в последствие разбрах че не е вярно)малко са нагли а?а иначе относно старшината, не знаех че ми е в правата да го направя.и за бтв и за нова пак си прав.бе като цяло е проблем че не си знаем правата ние българите....

Редактирано от YordanIvanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам дали са искали да те метнат или са мислели че имаш Каско. Понеже ако си имал, дори и да си виновен пак застрахователя ще ти плати. И да, основния проблем ни е че не си знаем правата и си траем понеже нали са полицаи... Преди време по новините даваха един случай. Един с мерцедес удря в дупка на бул. България. и чупи шарнир. Вика полиция и онези: ооо ма ти си карал с превишена, колата ти не е изправна технически. Онзи им обяснява че преди 1 месец е минал технически преглед и т.н. Кара ги да викнат старшина и се обажда в Календар и пристигат и репортери. да знаеш колко по сговорчиви станаха полицаите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,запомни ли шофера и номера на колата?Ще има ли отмъщение?Пуснал те е,а после те е влачил!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ест. че го знам.и не е кола а е камион, като тея на НАДИН дето товарят по бая бая.за момента размишлявам как да заходя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да опиташ да си търсиш правата в съда,2005-а на мен ми се качи един бетоновоз отгоре и ме влачи по улицата,смаза още 2 коли,нямаше и гражданска....Заведох дело,около 6 месеца го съдих(а през това време се начисляваше лихва),накрая го осъдих и с частен съдия изпълнител си взех парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо съм против саморазправата!,обаче в случаи като тоя бих реагирал така,намирам гореспоменатия шофиор на камион и му чупя двата крака!Да не говорим че в цяла София са плъзнали огромни камиончета които си карат с доволна скорост,и като се съберат 2-3 нямат изпреварване,а наи ми е интересно тези маши защо в повечето случаи карат в лява лента и не пускат колите?Към колегите с Камионите(сигурен съм че има такива) Бъдете изключително толерантни,а не да се дървите защото сте в наи-голямата кола!Към катаджиите какво да кажа,няма да умират от глад,направо са станали за смях,всеки им се подиграва.Хубавато е че напоследък ме спират доста по учтиви полицаи,и тея дето се правят на интересни бързо ги оправям.Ако полицаите имаха нормална заплата и си вършеха работата,и ако имахме нормални пътища ПТП ще намалеят с 90%!п.с.Имам роднини тираджии да не ме обвините че съм пристрастен,имам и приятели полицаи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам само, че толкова късно виждам тази тема. Търси си правата по съдебен път! Дано не са минали всички срокове.Успех желая :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...