Jump to content
Lakomnik

ПОДГОТОВКА НА АВТОМОБИЛА ЗА ЗИМАТА

Recommended Posts

Това е писано от някой чичко с москвич.Колко трябва да е стара една гума за да се рони.Всесезонни гуми НЯМА,т.е. има,но не вършат работата нито на зимна,нита на лятна гума,тва е като мъж бисексуален,ебе и мъже и жени,ама нито едното не го върши като хората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е писано от някой чичко с москвич.Колко трябва да е стара една гума за да се рони.Всесезонни гуми НЯМА,т.е. има,но не вършат работата нито на зимна,нита на лятна гума,тва е като мъж бисексуален,ебе и мъже и жени,ама нито едното не го върши като хората.

Аз съм ви споменал по-горе, че не съм променял ниьо по статията, и че много от нещата не са такива, НО....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

полезна темичка,особено за начинаещи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ludia Max

Добра тема,основните неща са ясни,но има доста неща в/у които да се замислим;.......и да сме нащрек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е зле тези които не са запознати с автомобили доста добре да се прочета .. Браво .. :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е зле тези които не са запознати с автомобили доста добре да се прочета .. Браво .. :dry:

Чичко или не,прав е човека.Пълно е по пътищата с такива като мене .Затова БЛАГОДАРЯ .А пилотите старите кучета ако имат да добаеят и те нещо ще е супер ! Благодаря Спасе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cerwin_vega

Хахаха къв чичко ве на 19 години съм :dry:)))) леле дърт ме напрай :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си е съвсем на място! Всяка зима се каня да си намеря парче найлон за предното стъкло и все си чегъртам сутрин. :dry: Полезно ако забуксувате в кофти участък- вадите стелките и подлагате на задвижващите гуми. (това не замества веригите :dry: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за темата. А за гумите - наистина няма всесезонни гуми , както и няма полубременна жена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полезно... но някой новак, като мен разбирасе, аз не съм опитен, да не вземе да си сложи всичко в колата... щото няма да има място за багаж :punk: хехе, както гледам от приготовления има по-голям шанс да затънеш в снега поради увеличената тежест на автомобила :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Позволявам си да цитирам колегата L&R от тема пусната във ФВ форума:

 

Колеги напоследък покрай DRL-ите забелязвам доста автомобили са с неизправни алтернатори или такива излязли от работни параметри, иде зима не може с под 13,8V на работещ двигател да зареждате акумулаторите си. Направете по едно замерване и сменете каквото е нужно , че иначе най-малкото е нов акумулатор.

 

Като запалиш провери напрежението на клемите B+ на алтернатора и акумулатора, ако е под 13,8V и да си вземеш нов акумулатор пак ще го съсипеш за нула време, което е и масова грешка.

 

 

13,8 - 14,4(5)V запомнете тези стойности

ето я темата http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=107807 човека обяснява защо напрежение над 14.5-14.6 също не е на добро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на колегата, хареса ми темата, особено т.20 и т.21По въпроса със всесезонните гуми...... :punk: Ами колеги аз преди 10-11 години като взех книжка имаше нови и стари, сега е доста по- добре, тогава разчитах изцяло на себе си зимно време, и мисля че човек дори и супер добре да е екипиран и подготвен не трябва да забравя нито за миг че не е лято.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е полезна темата. Благодаря. Имам конкретно доуточняване относно антифриза. Какъв да е за алуминиевия двигател на Хонда Кончерто.

Редактирано от NGD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една здрава лопата с одрязана дръжка също не е излишна за багажника.Има по магазините едни много симпатични пластмасови със сгъваеми дръжки,ама на мен лично не ми вързват доверие.Все пак може снега да е збит или замръзнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата си е точно на мястото , а за всесезонните гуми може и да се поспори, ама аз като гледам какъв избор на гуми има в БГ направо нямам думи, пак сме в двете крайности "много добри на уникални цени ;) " и "крайно неприемливи пак на уникални цени ;) " ... и все пак благодаря лично за полезната тема ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е писано от някой чичко с москвич.

Точка 1 кърти от всякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо от последните дни - ако нямате специална течност за чистачки в казанчето, дори и да не е драстично студено.. НЕ ПРЪСКАЙТЕ ПО ДЖАМА!!! Водата замръзва едва ли не във въздуха и после си ебава майката... това беше моята грешка два пъти. При студено време предното стъкло е изключително студено и при допир на вода замръзва ВЕДНАГА! Затова... бършете с нещо друго или с топла вода. :D Тва е от мен. Дано не правя грешка, че повдигам темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива теми ,могат само да се допълват от останалите съфоромци, докато накрая стане достатъчно голяма , подредена, пълна и добре синтезирана, такаче модераторите, да решът да я сложат в ЗЛАТНИЯ фонд и така макрая всички печелят.Поздравления на Спас, за ентусиазмът.!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...