Jump to content
CrazyDriver

Предна броня за Сивик 96-00, 3-врати

Recommended Posts

Здравейте колеги!Разгледах форума, но не открих такава тема, ако пък бъркам нека да бъда поправен :thumbs:Проблема ми е следния, имам спукана предна броня (от лявата страна) и три алтернативи:1) да бъде закърпена - но се притеснявам от факта че има един елемент които е откъснат нацяло с приблизителни размери 20х4см и дори да се оправи тази част пак ще бъде слабо място - дали няма да се напука при някоя по-голяма дупка?2) да си купя нова такава - цената която ми предлагат в автоморга "Касто" във Враня /София/ е 70 - 80 лв, но съм трябвало да отида на място за да видим коя ще ми стане????? Какви са тези нови брони които не отговарят на моделите си :oops:3) да си поръчам една тунингована броня - но за момента незнам точно от къде да си поръчам такава и дали ги правят качествено :love: Тук се включвате Вие с ваште мнения, препоръки, плюсове и минуси на вариантите, места където може да се извърши дадената услуга или да си закупя бронята и най-вече цени или поне приблизителни такива.Мерси предварително за вашите отговори ^_^

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи 1 снимка да видим къде е с4упена,бронята не се лепи поправя се с пластмасова заварка(поне твоята).Нов Тайвански миндил аз не бих си купилpp Сега погледнах заглавието 2 модела брон се слагат на твоя Сивик и не са взаимозаменяеми

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия проблем съм CrazyDriwer, само че търся за пета генерация. Вече смених не един, а два тайвански Миндила - както се изрази колегата Драгич, така че ако можеш не купувай такива. По добре закърпена оригинална. Аз докато намеря за моята реших да експериментирам с горещ въздух, еластичен кит и каквото стане такова... Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента няма как да е снимам, но по-късно ще кача снимки.Имам следния въпрос: Каква е разликата между оригиналната такава и тайванската такава. Това което аз забелязвам на мойта броня и което е малко плашещо е че е куха - в смисъл няма пяна или такъв вид материя вътре която да поема евентуални удари, а е само пласмасата. Така ли трябва да бъде или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете имитаций които пробвах на пръв поглед изглеждаха добри, но след монтажа просто се виждаше как бронята не следва линията на калниците, мигачите , луфтове отдолу при фаровете... добре че успях да ги върна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е че модела 96-99 е с малко по-различна предница от тази след фейслифт-а 99-00. Разликата е във самите фарове, калници и дори в предния капак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да различа оригинал от менте, че мойта си зяпа откакто съм я взел и по никакъв начин не може да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как да различа оригинал от менте, че мойта си зяпа откакто съм я взел и по никакъв начин не може да се оправи.

Може би на първо място по цената :oops: На мен от Хонда ми казаха около 1100 оригинална от Япония, с цвета на колата идва дори. Запазих самообладание и вежливо приключих разговора :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Marcus

Май не обясних както трябва, бронята си е на колата откакто си я имам(колата де), личи и че е боядисвана ама не мога да разбера дали е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pamo

Marcus, Гледам че имаш два сивика.За кой питаш? 5-цата или 6ген.? Ако се отбиваш към Бургас дай да я видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми закърпиха бронята от окаяно състояние с поне 10 отчупени парчета :thumbs: Никакъв проблем да я оправят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре смятам да я откарам до един сервиз да погледнат бронята и да ми кажат дали може да се оправи и за колко - притесняваме само това,че не съм сигурен дали е оригинална или не. Ако не е оригинална тези пари които ще дам да ми я оправят ще са на вятъра :thumbs:Някой да знае по какво мога да позная дали е оригинална или не - примерно надпис от вътрешната страна - made in Japan :oops:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marcus, Гледам че имаш два сивика.За кой питаш? 5-цата или 6ген.? Ако се отбиваш към Бургас дай да я видим.

И двете са 6-ци, а иначе редовно съм на месечните :thumbs:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "pamo", може ли да ми кажеш дали на тези Тайвански брони от вътрешната страна е имало някаква номерация или нещо такова. На моята която свалих преди малко видях че има следните номера:

DC1 90 09

R DOT

DC2 2004 06

Ако някой може да ме "светне" по-какво мога да позная оригинална от Тайванска /освен цената де/ , ще съм му благодарен.

Редактирано от CrazyDriver

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...