Jump to content
Yuliyan Dudin

Какви зимни гуми да си взема ?

Recommended Posts

Някой с повече опит може ли да ми даде съвет кои зимни гуми са добри или да каже някой магазин в който ще са коректни и могат да дадат добар съвет ? Питам защото напоследък много колеги се оплакват от различни гумаджии в София ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Yuliyan Dudin

Някой с повече опит може ли да ми даде съвет кои зимни гуми са добри или да каже някой магазин в който ще са коректни и могат да дадат добар съвет ? Питам защото напоследък много колеги се оплакват от различни гумаджии в София ???

Gislaved - nord frost 3
Наистина ги много хвалят за лед и сняг, но при температуа над 0 градоса се износвали бързо и не се държали толкова добре. Като цяло не ги препоръчват за градове като София и Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

-НОВИ- другото е вапрос на ориентациа аз карам исам много дожолен от БФ-гудрич

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest пламен1

Хора,извън темата да попитам карам със зимни гуми в момента Гуд иър,нямам пари да вземам летни,понеже от скоро я имам колата и така я взех,опасно ли е да карам с тях докато дойде зимата,демек ще се износят ли?Карам предимно сутрин рано и вечер,т.е. избягвам горещините с нажежен асвалт около 1000 км на месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора,извън темата да попитам карам със зимни гуми в момента Гуд иър,нямам пари да вземам летни,понеже от скоро я имам колата и така я взех,опасно ли е да карам с тях докато дойде зимата,демек ще се износят ли?Карам предимно сутрин рано и вечер,т.е. избягвам горещините с нажежен асвалт около 1000 км на месец

Ами според мен неминуемо ще се поизносят щом са зимни, ама като няма пари какво да правиш ... Ако я караш обаче без да въртиш гуми и да натискаш рязко спирачките ще им одължиш живота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ogo

Някой с повече опит може ли да ми даде съвет кои зимни гуми са добри или да каже някой магазин в който ще са коректни и могат да дадат добар съвет ? Питам защото напоследък много колеги се оплакват от различни гумаджии в София ???

Gislaved - nord frost 3
Тези вече не се произвеждат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gislaved - nord frost 3

от твойта уста в на Gislaved ушите!5-ца ще ми правят.А за зимните гуми като цяло аз бих препоръчал гума по размер, а именно 155/70/13 или 155/80/13 или в краен случай 175/70/13. Нещо с едър грайфер и колкото се може по-големи дупки в грайфера.Карал съм Debica Frigo 2 175/70/13 и съм доволен. За съжаление обаче втората зима вече бяха доста по-зле от първата (когато бяха чисто нови) Последната зима взех накакво Пирели 155/70/13. С тях беше супер. Цяла зима се правих на снегорин. За съжаление са малко по-ниски от фабричния размер и лагерницата съвсем легна на снега, пък и на сняг подобреното ускорение с по-малките гуми не е много забавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iak

различни водачи, различни вкусове. за мен един модел/марка ще са супер, за втори не..."най-хубавата зимна гума... е новата зимна гума, съобразена със скоростта/пътната настилка""Какви зимни гуми да си взема ?" ...каквито си поискаш НОВИ, и съм сигурен, че няма да имаш грижи.

Редактирано от iak

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

различни водачи, различни вкусове. за мен един модел/марка ще са супер, за втори не..."най-хубавата зимна гума... е новата зимна гума, съобразена със скоростта/пътната настилка""Какви зимни гуми да си взема ?" ...каквито си поискаш НОВИ, и съм сигурен, че няма да имаш грижи.

И аз съм на същото мнение. Няма значение марката, а само това да са нови!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мене фирмите GoodYear и Michelin винаги са били еталон за сравнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icaka

Карам вече три зими с GISLAVED NORD-FROST-3 и съм много доволен!От Габрово съм,а там като падне сняг октомври асвалт се вижда чак март!Истината обаче е че са за по северни условия и на асвалт бързо свършват,защото са много меки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от Фулда съм много доволен,и летните и зимните съм пробвал..С усилен борд си ги взимам и високоскоростни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се ориентиръл към 4 нови YOKOHAMA V902. В повечето тестове се представя значително добре, а и е японска :( Тук са тестовете на ADAC от миналата година: http://news.automedia.bg/read/2717.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима за отпред ви взех Vredestein Snow Trac2, уникални са държат в завойте много, копаят яко и не съм закъсвал никъде с тях, като се катерих по боровец и разни такива места където снегорин не беше минавал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest behemoth

абе размери 185/50/15, 195/50/15 има ли за зимни гуми?

Тук имат: http://avtogumi.com/ Дори форума на мазда си бяха уредили 10% отстъпка/но откатко смених маздата с хонда, няма отстъпка :-) /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...