Jump to content
Dachev

Купих си Акорд 1999

Recommended Posts

Първи впечатления:Изключително запазен външен вид и салон(наистина като нова). Кожа, автоматик, 2 литра мотор и всичко за модела без ESP и парктроник. Невероятна возия. Карах до преди 3 дни Нисан Примера. Някой е полагъл големи грижи за този автомобил. Има малко автобояджийски забележки по едиия заден калник. Джантите са без драскотина.Автомата е голяма гъзария. Невероятно е усещането, особенно в града. ОБАЧЕ:Невероятно висок разход за моите очаквания!? 300 км - 30 литра?! Направо 10/ 100. При условия, че 250 км са извън града без юркане. Аз съм свикнал Нисана да ми гори средно 6.2 /100 с юркане?! Това направо ме уби! От към динамика очаквах повече от този автомобил. Набира се наистина при газ до дупка - вдига почти веднага 6000 оборота, изтегля се като на ластик, но не колкото очаквах. Имам чувството, че маслото в кутията е рядко и от там бавното набиране?! Смятам да му сменям консумативи следващата седмица - и едно от нещата ще бъде маслото на кутията? Много е 10 на 100 мамка му?! Някви други идеи за този разход? Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord6

Честито колега за придобивката и да си я караш със здраве.Ако си я карал с над 160 км/ч, 10/100 разход е нормален. В града моята харчи 11-13л /100, а извън града при скорости до 140 км/ч е около 7,5-8/100, но след 160 се качва над 10.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммдаа..., колегата е прав, зависи как я караш.Аз имам същия Акорд и на градско ми дава 11-12 на 100 и около 7-8 на дълго, но моята е с ръчни скорости и 17" джанти(и лятото копчето на климата е винаги на 4), така че не съм много критерий колко харчат тези коли.Смени и всики консумативи както си е по каталог, автоматика много го бърка какво и на колко километра е маслото, по принцип съм чувал че маслото на автоматика се изтака ;) на около 20/25 000, така че ако стария собственик не го е сменял е съвсем нормално да береш ядове.КАТО ЦЯЛО СИ СИ КУПИЛ УНИКАЛЕН АВТОМОБИЛ, ЧЕСТИТО!ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско + малко магистралки 7.5-8л /100. В града (карам я рядко и на къси разстояния) с новите цени за 20 лв минавам 60 км. Живей "наблизо" и карай колело (бързо, приятно и безплатно ) ;) Акордите са за извънградски концерти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за кутията вземи атф на хонда. ,..иначе те чакат ядове. Сменя се при всяка смяна на маслото или веднъж в годината ако не караш много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам от къде ти е инфото за смяната на маслото, но определено е грешно.На 6-та ген. Акорд, маслото на автоматична ск. кутия се сменя за първи път на 80 хил. км, а след това на всеки 60 000. Желателно е ако не се кара много, да се сменя на всеки 3 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам от къде ти е инфото за смяната на маслото, но определено е грешно.На 6-та ген. Акорд, маслото на автоматична ск. кутия се сменя за първи път на 80 хил. км, а след това на всеки 60 000. Желателно е ако не се кара много, да се сменя на всеки 3 години.

;) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих оригинално на Хонда АТФ- около 2.5 литра само, защото не става цялото. Смених всички ремъци филтри и масла. Предни накладки защото свиркаха гадно. Иначе колата основно ще се движи извън града. Явно това с разхода трябва да го преживея. Нали "кефа цена няма"!? Автомобила наистина е впечатляващ!Сега почнах да се чудя какво да правя този "компас"?! Става въпрос за навигацията. Някой да има идеи или успехи с навигацията за България? Защото в този си вид единствено ми показва севера :). Жена ми ми купи кърпичка за кожа (и ме посъветва да ги ползвам често) в купето си мирише на кожа, забрани ми да пуша в колата (защо ли исках шебидах)?! Трябвало да полагам повече грижи за тази кола, защото наистина изглежда като нова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм не знам колко е голяма скоростната кутия на Акорда ама моя Сивик събира 5 литра АТФ по спомени 2.5 ми се вижда малко. Виж пак дали е толкова да не стане издънка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами маслото на кутията автоматик не може да смени цялото. На практика само се опреснява. Нямам идея колко е цялото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

Къде сменя маслото и дали досега е било същата марка? Ако не , кво става ако се смесят различни масла, някой нещо спомена ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно толкова си побира кутията при смяната - около 2,5л. Доколкото си спомням, общото количество е 3,5л, но е невъзможно да се източи всичкото масло.Мисля, че всички АТФ са на еднаква основа и не би трябвало да има риск от пресичане на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

акорда събира около 7л, но при опресняването се източват и доливат около 2.5л, иначе трябва да се свалят скоростите, цепене.......абе трудна работа......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...