Jump to content
manniakk

Вчера се блъснах

Recommended Posts

лоша работа но не е нищо страшно. Тенекия е - ще се изправи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, искрено ти съчувствам.И аз се блъснах така преди месец с другата си кола - ренде клио. Ама рендето беше много по-помляно.Както гледам от снимката, твоите щети не са кой знае какви, всичко може да се изчука, нищо не се налага да подменяш. Ако имаш и каско - пей душа, ще ти останат парички и да се почерпиш.Горе главата, ламарините се оправят, важното е да сме живи и здрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен ако колелото е поело част от удара може да има кофти изкривявания и работата да стане доста дебела :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©
Отговорено (Редактирано)


Моите Съжаления :)


Като гледам не че съм експерт май колонката се поодбила щом е заминал джама това ще оскапи и осложни процедурата по изправянето, калника и врата нямат изправяне, дано застрахователите те озапасят с едно 1000-1500лв че като гледам натам отива калкуацията

ПС Дам дано ходовата част не е засегната че стаа мамо мила, направо за продан на части :P

Редактирано от slus4o©

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest atanasbe

виждал съм и по лоши удари според мен не си заслужава да се правят калника и вратата можеш да си намериш втора ръка от тук или от някоя кола в мобилето за добри пари ще си земеш една врата и калник и натам е лесно като гледам само преден прозорец и колоната може да се изправи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно, дано нямаш изкривени работи по окачването. На мен ми се случи същото нещо като на теб и то снощи, смао че не бях аз виновен и удара беше от моята страна. За сега само нова врата и добър тенекеджия ще ми е нужен, дано и при теб да е така и да няма сериозни щети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 100% имаш за смяна калник врата и стъкло а тва с колонката е лоша работа на снимката не се вижда дали е мръднала , но ако не е мръднала си лесен но като гледам че предното стъкло е счупено не е мноо на добре. Както казаха колегите дано да имаш каско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като гледам колоната е доста изкривена - крива чак до края на врата. Прага отдолу до колелото също е натиснат по начин от който се предполага, че колелото не е удряно. Ама калника като се види до къде е сгънат... изникват много въпроси.Не разбирам от тенекеджийския занаят, ама поне с очите съм добре. Това за мен не е никак малък удар. Пък и автобус да спре в тебе... не е шега работа.Най-добре колегата Draik да каже каква цена му е издиктувал на него майстора. Това с колконата ми се вижда като голяма играчка.Ако решиш да я оправяш, търси наистина добър тенекиджия, че да не ти я "изпъне" някой баш майстор и после колата да иглежда като сглобена от Lego.Може би ще е добре да си направиш калкулация за колко ще намериш нова и да продадеш частите от тази. Този вариант със сигурност не е най-добрия, ама ако ремонта ще ти е прекалено скъп може би е по-добрият.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих разпродал на 4асти, с парите които отиват за ремонт по настоя6тата купувам друга ,такава дето не е удряна поне от мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно, но наистина важното е, че няма пострадали...Не съм експерт, но колата изглежда много лошо ударена - тавана също е пострадал (над средната колонка има гънка), а не се знае какво е състоянието на рога. Ако тази кола се прави трябва да е при много добър маистор и все пак никога няма да е, както е била. Възможно е по-късно да почне да пука стъкла, да "сее", да износва гуми и тн. Всеки си прави сметката, но на мен ми се струва,че е по-рентабилно да се разпродаде на части и да се вземе друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам каско, но днес разговарях с теникиджии обаче всеки е с различно мнение.Единия вика ще ти изправя гредата за 600 лева, другия по-добре да се изреже от друга хонда, трети по-добре иди да ти го изпънат с машина с чукове и крикове няма да стане като хората.Иначе врата 150 лева, калник 50... Дано няма и огъвания в ходовата част, незнам трябва да се качи на стенд.Иначе горе долу всеки ми вика 2000 лева в най-лошия слуай :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удара не е малък, но не е и трагичен. Виждал съм и съм помагал да се оправят далеч по лоши варианти на удар.Не искам да губиш кураж само, но удара се е пренесъл доста далеч от това което се вижда на пръв поглед.Точно над линията на затваряне на вратата също имаш лека гънка, т.е чак там е поело. За колонката на предното стъкло - поправима е. Купуваш си врата, калник, демонтират се старите и се оглежда за другите проблеми. За целта , ако имаш каско, след първи оглед, веднага си запиши и искай втори в сервиза, защото може да има още поражения, които само така на външен оглед да се пропуснат. Със сигурност колонката между вратата и коша е подала - 100% съм сигурен. Меките ламарини и конструкцията на купето са най-слабите места на Хонда, но пък затова са лекички...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest или�

[quote name='megasquirt' date='Jul 31 2008, 07:11 PM' post='227017 :drunk: Неприятно но факт,важно е 4е няма пострадали.Трудно решение трябва да вземеш:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, звънни ми о895451515 - к'ви рязания , к'ви 5лв. !!! Дозер му е майката, застопорява се колата перфектно и се оправя с хидравлика. Обади се , ще те пратя при сигурни хора, говориш си тях, казват ти варианти и си преценяваш. Гарантирам ти на 100% , че работят съвестно и цената ще е далеч по-ниска от 2000 или 1000лв. После за боядисване и т.н. не искам да коментирам, защото наистина има малко покачване на цените на материалите.Сорри, че нямаш каско, не бях прочел добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Newbie, първо може би ще е добре да си провериш окачването. Да ти видят диагоналите и ако нещо не е както трябва питай какви пари ще ти трябват за поправка. Аз имам същия хеч и всички много му се радват, просто защото си е готина колата. Сигурен съм, че и ти за това си я взел и искаш да си я запазиш. Но ако ще я оправиш и после да ходиш половин година след нея да я правиш... просто не си заслужава. Honda според мен са коли, които като ги взимеш и ако всичко е наред по тях, просто си ги караш и им правиш стандартната профилактика. Може някой да мислят, че говоря глупости, ама аз за това си взех такава кола - не разбирам от тези машини достатъчно добре за да си позволя да да лежа под тях всеки уиикенд за да мога да я карам през останалите 5 дена от седмицата.Та да си обобщя мисълта - колегата misho явно знае идеалния вариант за проблема ти с колонката (Евала! Не вярвах, че има оправия за такава "контузия"), но ти си длъжен да провериш и останалите щети. Ако имаш проблеми с окачването може да имаш много проблеми после. Отиди ако е нужно и на 2 места да ти я проверят.Аз поне това бих направил. Пак казвам - не разбирам толкова и може би за това мнението ми не трябва да тежи толкова много, ама ако аз бях на твое място това бух направил.Дано да нямаш тези проблеми, ама след такива кофти случки по-добре да си подготвен за по-лошото и да се окаже че не е имало защо, отколкото да си чукаш по главата после и да се псуваш, че не си мислил навреме.

Редактирано от sfu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е само ти от София ли си? Понеже аз забравих да спомена, че съм от Пловдив.Ако си от София питай пак твойте приятелчета за някой свестен в Пловдив те трябва да знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да питам някой знае ли къде в Пловдив могат да ми я опънат на дозер и горе долу колко ще ми струва ? :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти едно номерче: 0889484551 Георги се казва човека. Чуй се с него, обясни му каквото можеш или се разберете някак си, да мине да види колата (това няма да е много лесно, че има доста работа, но все пак). А ако можеш иди на място и говори с него, ама е трудно за обясняване как да стигнеш до там. До базата на Комарс се намира - по-скоро зад нея - в кичука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Ало, Георги търся- Алоооо.....- Ало, Георги търся затвори... или не е т'ва номера или незнам :lol:

Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

- Ало, Георги търся- Алоооо.....- Ало, Георги търся затвори... или не е т'ва номера или незнам :lol:

Това е номера, пробвай отново. Както ти казах зает е - работи се здраво там и редовно е доста шумно около него - опитай отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам ,че си от Пловдив ,в Пазарджик може да стане за по-малко от 1000лв.Ако не си я оправил пиши на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много жалко че е станало така ама карай всичко на този свят се оправя и възтановява с времето си и се радвай на това че ти си жив и здрав п.п. НЕ СЕ отказвай да оправяш колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега съжалявам за колата :D Ако си от София за врата и калник можеш да отидеш на симеоновско шосе до иранското посолство където е има автоморга

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

несъм експрерт но неми се виждат малко последствията по самата конструкция на автомобила , има доста поддали(усукани) греди. при който си трябва сериозна работа. Вратата също. Това е което аз мисля.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ништо работа за един свестен тенекеджия и после за един сжестен бояджия :drool: пп. И след хар4а не забражяи да дадеш и за автокаско.Успех бати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как е?Какво става с колата?Ще я оправят ли както си е била.Аз имам разминаване на капака,калника и фара,заради "сръчен" майстор и се чудя дали ще може да се изпъне малко...Само гледай да намериш най-добрия,сигурен майстор.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е оправена от доста време вече за което много се радвам, изкачат нови ударчета обаче е например преди 2 седмици пред НБУ някои "шофьор" ми огънал калника задния 2 педии навътре.Иначе съм доволен как стана...е без дребни забележки неможе но пак стана добре не се оплаквам :) Цялостно за 650 и тенекиджията взе към 900 лева и това беше :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, че си я оправил, а не си я продал. Има ги едни такива.....дето си блъскат колите, после ги продават пооправени само да се отърват от тях и прецакват хората. Ти поне си обичаш колицата и си я караш с достойнство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...