Jump to content
ShEfA

Наклон напред - колата върви обратно на него

Recommended Posts

По телевизиите са ме давали достатъчно през краткия ми житов, моя момент на слава съм си го получил и слава Бого - с хубаво. Нямам идея да ставам известен, нито пък да ви лъжа. :P А и никой не съм задължил да тръгне да го дири, казах, на който му е интересно. :P Аз скоро няма пак да отида, нямам всеки ден свободен. Но след време смятам да отида с GPS и да проверя наклона :) Надморската височина в началото и в края на наклона - така ще се разбере най-добре. Няма да стане с човека да не докосва педалите - както знаете, колата може да върви и без да натискаш газта или който и да е педал - само от свободните обороти - това не е доказателство... ето ви клипче да видите... заснето е точно така, както прозиум предлага - с краката във въздуха. Ама пусто - Българина е толкова лъган, че няма как да повярва, дори и само за да си разведри ежедневието - нужно е да е скептичен, мрачен и подигравателен. :)http://www.youtube.com/watch?v=eY8KC8ZHa70...feature=related

на този клип мн ясно си личи че нанадолното и "нанагорното" всъщност са наклонени в една посока но нанагорното се издига по посока на наклона и конпенсира малко наклона но явно не го изравнява и затова колата тръгва :D а пък и оператора така държи камерата че долния кадър в който влиза нанадолното да изглежда отвесен път хахахха всичо си е проста оптическа измама като миражите в пустинята от маранята,като пречупването на светлината в вода когато виждаш един обект на едно место но той всищност не е точно там :Pако искате ще ви го начертая за да ви стане по ясно :P :P :fun: Редактирано от NOS

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Колкото до топографската карта интересна е, но не мисля, че е на точното място не мога да намеря сателитната снимка която бях видял в темата, но мястото е малко по-нагоре, след още един десен завой в посока с. Клисура.

Ето ТК наложена на сателита....

Имаме си цял отдел по фотограметрия...дето това му е част от делата.. :D

sorry за качеството, но така е бързата работа :fun:

 

Ето една снимка и от мен:

 

Публикувано изображение

 

Исках да кажа, че според мен мястото е синята линя, а според картата и снимката която вие давате е червената. Ако говорим за червената, там наклона видимо, бих казал очевадно е към Банкя и наистина колата е нормално да си тръгва в тази посока. За мен мястото със синята линия е по-интересно и предполагам правилното.. Ще се разбере като с ShEfA и Wish вземем барбекю и отидем да тестваме.. :P

 

П.П. Взел съм от работата някакъв GPS не е от най-добрите, но утре най-вероятно пак съм там.. :P:)

 

А колкото до това за отдих там, ако не се отбива по тесният път към манастира, а се продължи на дясно (личи си острият ляв завой след синята линия) има също доста хубави полянки и пътят е по-добър... днес дори имаше една влюбена двойка на пиктник :).. интересно защо жената скучаеше, а мъжа четеше книга.. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен мястото със синята линия е по-интересно и предполагам правилното.. Ще се разбере като с ShEfA и Wish вземем барбекю и отидем да тестваме.. :PП.П. Взел съм от работата някакъв GPS не е от най-добрите, но утре най-вероятно пак съм там.. :P:fun:Не си губете времето с ГПС, точността на височинните измервания, особено с нискоточен не е добра. До понеделник - по синята линия! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи обеснявам и дано схванетесинито е водното равнищечервеното е наклона на планинатазеленото е наклон на пътно плътно 1черното е наклон на пътно платно 2значи когато човек е застанал на зеления път точка Б и си е оставил колата на черния ще му се стори че колата тръгва да се изкачва защото черният път спрямо зеления наистина се издига тоест променя наклона си спрямо зеления и но не се изравнява с наклона на водното равнище ,всъщнос и 2 та пътя са наклонени в една посока спрямо водното равнище самоче с различен ъгъл на наклонпогледнете инпровизирания ми чертежhttp://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0...70c968/untitled

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам Eddy прав си приятелю,мястото е със синята линия :P.Потвърждавам го щото първия път ходих сам и пробвах по "синята линия" и стана.., и между другото за по лесен ориентир на всички, в дъното и в края на наклона точно на завоя на ляво за към Клисура има малка чешмичка.Първия път един простак си миеше колата с минерална вода ма т'ва е друга тема.Та втория път заведох мацката на въпросното място само че с червената черта на картата и както Eddy каза там наклона си е доста и си се движи по него както си трябва.Тогава жената много ми се смя и каза че си измислям, но след като минах и следващия завой и ковнах спирачката остана с увиснала мандибула :P.Та к'во викате за барбекюто?:fun:

Редактирано от Wish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз говорих с братовчеда , който учи във ВИАС , той каза че това е аномалия на гравитацията, която се получава когато плътността на почвата е много различна в даден участък.Такива аномалии се взимали под внимание ,когато се проектират/изграждат водопроводи.Така че, ако има някой, който разбира от геология и подобни науки нека си изрови учебниците и да ни просветли :).Иначе BBQ-то е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

 

Мисля че колежката доказа и обясни че разбира от геодезия и геология. И показа защо на точно това място става точно това. А за барбекю чух аз нещо? :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@logoH Аномания в гравитацията има и когато врабче кацнало на дърво в Китай се изцвъка на земятаВместо учебници по геология ако всички си бяха чели учебниците по точните нАуки в средното нямаше да има такива бисери. Колежката даде карта и разяснения за да се спре с глупостите за магнитни, гравитационни и други аномалии / барбекюто не влиза в тази категория :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вие прочетохте ли двата поста, че картата на колежката е грешна? Мястото не е там, мястото е след още един десен завой в посока нагоре и наляво на картата!Самата колежка спомена, че ще отиде до мястото и лично аз очаквам резултати от това, а не от картата, която още веднъж казвам, не показва мястото което ни интересува.П.П. Това, че сме споменали нещо за барбекю не ме плаши - казва се ден и час и се прави! :)

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като бях малък и с баща ми пътувахме нанякъде, точно около Вършец бяхме, и той ми каза за това място когато минахме през него. Ама не помня нищо де :thumbs1: Трябва като си ходя до Враца да намина да проверя :)

Aз съм чувал за токова място някаде около Враца :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги стана ми безкрайно интересно..толкова стара тема, 1000 човека са ходили там и нито 1 клип... направете ако може,защото м ие невъзмойжно да отида до това място.(има-няма 400 км)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе направих клип оня ден ма нямам идея как да го кача :blush:.Да помага някой :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегата Nasakoto.Yakata ,който смята че е нужно да имаш само средно образование за да разбираш нещата !

 

Публикувано изображение

 

от казаното тук следва че тия топографски карти нямат никакъв смисъл, защото показват само надморската височина...а на точки с еднаква надморска височина съответстват различни геопотенциални коти..."Водата тече от точки с по-голяма геопотенциална кота към точки с по-малка"...което ще рече, че може да тече и обратно на налкона...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Обещаното: ;)

т. А - надморска височина около 755м.

т.В - 759 м.

Денивелация - 4м

Дължина участък А-В : около 322м

Среден наклон 1.24 %.

Картата е със сечение на релефа 2 м.

Може да има участъци с обратен наклон, най-вероятно т.В

За гравиметричните измервания ....много сложно....но може да се издири.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега logoH, не съм аз човека на който ще обясняваш подобни неща. Коментара ми за врабчето беше точно за такива чули-недочули които не могат да си дадат ясна сметка за количественото изражение на това за което говорят и само плямпат. Топографската карта е в порядъци по прецизна от флуктуациите и разликите в гравитацията които оказват влияние в случая.И като стана дума за дребнавости защо никой не спомена за разликите в атмосферното налягане в двата края на въпросният участък? За направлението на последния спрямо меридиана и посоката на обхождане в зависимост от въртенето на Земята? Влиянието на Слънцето, Луната, планетите и останалите масивни обекти в галактиката? Прелитат ли самолети и в каква посока се движат? Не смятам да продължавам с други примери и с това се изчерпват коментарите ми по темата. Хау

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! твойте коментари са излишни....щом не казват нищо конкретно.Хайде да не акаме в темата ами във WC-тo.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде колеги ето клипчето :thumbs1:П.п.Спестете ми псувните,снимано е с мобилен телефон и качеството е от "най-хубавите",но все пак се вижда доказатеслтвото :)http://vbox7.com/play:e720dfb5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси за първи път виждам такова него :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пътя следва терена - има кратък участък с обратен наклон на фона на пейзажа в дясно.По пътя за Петрохан - феномени от тоя тип - колкото искаш. :thumbs1:Записа може би е направен близо до т.А .

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за клипчето колега.най-сетне и аз да видя чудото...голям шаш,лично аз нямам ясно обяснение :ranting:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ег@ти цирка .... ся ако бях в Бг имаше да кисна на тоз наклон и да са тюфкам ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това звучи много интересно, каквото и да е, дори и да е оптическа измама, мисля, че трябва да се пробва. :) Аз лично мисля да го посетя това местенце в най-скоро време. Може и още тези дни, че и без това скоро не съм ходила към Банкя. Само да питам: Ако правилно съм разбрала това е точно преди отбивката за манастира, нали?! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.В края на "чудния" път има разклонение -"нагоре" по чукарите за манастира, и наляво за Клисура :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.В края на "чудния" път има разклонение -"нагоре" по чукарите за манастира, и наляво за Клисура ;)

Както си и мислех. Благодаря! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите колеги ,току що се пребирам в приятелката в Стара Загора днес сьм и на гости .Впечатленията ми от Стара Загора попадам на сцени от филм подобен на Бьрзи и яростни .Една от забележителносите беше по патя за Дьбрава наклон по които колата трябва да се спуска напред а тя се спуска назад маи пак имаме феномен.Поздрави на всички фенове от Стара Загора успях да мерна всички култови ХОНДЕТА даже и вратнах на краговото.Спецялни благодарности на racer Фани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигам стара тема ама както и да е Шевче ако тръгнеш пак насам (или някой друг) нека да драсне едно ЛС. Аз съм от съседня квартал и ще ви разправям каква битка беше с извънземните докато се разбереме за пустя път ;) Шегувам се естествено, но ако идвате насам пишете да ви заведа до мястото и да разискаме въпроса или по скоро да пиеме по бира ахаххах Поздрави и нека магнитните отклоненя бъдат с вас :lol::cool::D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е такова нещо пък не бях чувал и виждал до сега! трябва да го видя с очите си че да повярвам! :) :) :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не вярвях но се уверих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа, бях на голяма обиколка из България и целенасочено минах от мястото възпято в толкова много мнения.Отидохме 2 коли на мястото и спрях когато стигнах въпросната отсечка.Пуснах колата по инерция и....колата тръгна назад.Всички от 2те коли почнаха да викат "не може да бъде", "егати" и т.н. възклицания. После слязохме от колите да погледнем каква е ситуията - верно лек налкон има и колата се "изкачва" по него. ДА ама НЕ. Разходете се встрани от пътя и се огледайте добре хора. Пътя в това място променя наклона си рязко, НО продължава да има наклон към Банкя. Очевидно е като погледнете по-мащабно. Даже имахме и 2 нивела с който доказахме оптическата измама.Ще кача и снимки ако някой има мерак да ги види.(btw даже на тях изглежда като изкачване,но докато видиш показанията на нивелите).Поздрави на всички - мястото става за пиене на бира и за впечатляване на гаджета през ноща !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така. Темата ми стана интересна и реших да се включа и аз. От топографската карата на Google ясно се вижда, че наклонът е по посока Банкя. От около 725м надморска височина, която е при разклона се слиза до към 700м при края на посочения участък по посока Банкя. Т.е. наклона си е натам накъдето си се движат колите. Гледал съм обяснение на този феномен с посоката на растеж на растенията в околността. Създава се оптическа измама. Но дори това явление само по себе си е феномен. Всичко хубаво от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И не се напихме там и т'ва си е !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да иступам темата от прахта. Говорим си с приятели за нещата от живота и един от тях изцепва че край Стара Загора имало някъв байр, на който кола, вода върви обратно. Замалко да сложим пари че тва не е вярно. Хванахме се стигнахме Стара Загора,тръгнахме към въпросния квартал Дъбрава, точно почнахме да се спускаме по едно надолнище (последното преди квартала) и моя познат ми каза да спра. До тук добре, спрях пуснах спирачките и опа колата тръгна назат, абе катереше си байра че и се засилваше малко хахахаха.Имам клип, но пиша от тела та ще гледам да го кача тия дни.Чесно казано, специално в Дъбрава ми е трудно да повярвам че може да е зрителна измама.От тази тема разбрах че и край Банкя има такова явление, та скоро и там ще се ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...по пътя ми за Берковица от Русе пак имаше такова място като наближа балкана ма забравих точното място.Баща ми все казваше магнитно поле ама според мен е оптична измама :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ходила на това място в Стара Загора... верно си тръгна колата нагоре... а уж е баир :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно от клипчетата:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях я забравила тази темичка...Публикувано изображение

Само уточнение, разликата на нивата в съответната височинна система и геопотенциалните разлики са тема на цяла наука - теория на физика на земята и геодезическа гравиметрия, гадно е. Обикновено гравиметрични отклонения се получават в близост до масивни тектонични образи - високи планини, разломи, др. А магнитните - в близост няма установени находища на желязна руда, а танковата бригада е далеч. Просто окото си лъже. Не трябва техника, малко вода стига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да спестя разхода за гориво на хората, мога да кажа, че теста с водата доказва, че в Банкя всичко е зрителна измама. Ако ви се разхожда обаче фийл фрий. И още нещо нека Веси да каже, едно толкова силно поле, което да може да помести кола, не би ли навредило сериозно на човешкия организъм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='eddy' timestamp='....И още нещо нека Веси да каже, едно толкова силно поле, което да може да помести кола, не би ли навредило сериозно на човешкия о рганизъм?

Не съм екстрасенс, а прост землемер.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко не съм съгласен за Дъбрава, че е зрителна измама. Не че не е възможно, но там денивилацията е доста голяма. Яд ме е че не проверих с GPS-а, но се сетих по късно.Като се минава през СТЗ пак ще се ходи, най малкото е доста интересно и странно преживяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... всичко е зрителна измама. Ако ви се разхожда обаче фийл фрий.

Къде точно е мястото? Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...