Jump to content
Guest nevena

сивик 1,4ис

Recommended Posts

Guest nevena

Здравейте колеги,Когато си включа вентилатора за парното (на студено), вкарва въздух с тежък аромат на застояло и спарено.Според вас каква е причината?Ако е от филтър купе-как да си го сменя?Иначе на климатик въздуха е свеж, макар и не много студен.Та, само филтъра решава ли проблема и всъщност къде е той?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest niksan_vn
Отговорено (Редактирано)

при мен е същото , смених филтъра но промяна няма много, а относно филтъра, намира се зад жабката, трябва да демонтираш жабката (на два болта отдолу в двата края) след това една хоризонтална шина (на 4-ри болтчета по две в двата края) и филтъра се намира под едно капаче разположено вертикално, откопчава се отдолу и от горе самото капаче, след това издърпваш филтъра все едно като вертикално чекмедже. Дано съм обяснил разбираемо

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nikolai_fox

а затваряте ли въздуха да върти вътре като пускате климатикакато е отворена клапата смуче въздух отпред и е възможно да е затлачено с боклуци- пред стъклото където е пластмасовата решетка - и най вероятно се е вмирисало че даже и филтъра на климатика не може да го филтрирааз съм без клима и от там ми миришеше зимата заради гадната течност от чистачките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тази малка решетка на таблото съм я вадил и вътре съм почистил с мокри кърпички дори, а за първи път когато смених филтъра на климатика вътре беше пълно с боклуци (листа , пиушина и какво ли още не) почистих с прахосмукачка сложих си новия филтър но след като си спра климатика и усещах специфичната миризма на застояло (със затворена и отворена клапа все същото)

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а затваряте ли въздуха да върти вътре като пускате климатикакато е отворена клапата смуче въздух отпред и е възможно да е затлачено с боклуци- пред стъклото където е пластмасовата решетка - и най вероятно се е вмирисало че даже и филтъра на климатика не може да го филтрирааз съм без клима и от там ми миришеше зимата заради гадната течност от чистачките

Как е нормално да има ефект от климатика-при затворена клапа ли?(извинете за въпроса,ако е много аматьорски и благодаря)между другото къде точно да погледна за гадния въздух или причината е в течността за чистачки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз по скоро си мисля да потърся филтър с активен въглен че да се убедя дали ще има някаква промяна тогава и да твърдя че е от филтъра

Редактирано от niksan_vn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

миризмата не е от филтъра! Проблема е че когато работи климатика се образува конденс по въздухопроводите, което е добра среда за развиване на разни микро организми, и от там идва и неприятният мирис. Продават се разни спрейчета с удължител, с които се пръска в отворите за въздух и премахват мириса. Може да пробвате и нещо друго: преди да изгасите двигателя спрете климатика и вклучете да духа топло от парното, така ще се изсуши мокрото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатика , за да охлади по-бързо купето се затваря външния въздух ;) НО това се прави поне след минутка след като духа на отворени клапи за външния въздух ;) Това което правя аз е като се кача в колата , свалям стъклата , климатика на макс с клапа дърпаща външен въздух и като усетя , че вече духа хладно затварям стъклата и евентуално затварям клапата да върти външния въздух ;) А я кажете , въпороса ми се отнася към колегите по черноморието ;) Какво правите за да не ви кондензира предносто стъкло от външната страна :D ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така конденз от външната страна? До сега не ми се е случвало. Би ли пояснил за лятото ли става въпрос или зимата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Draik

Миризмата както каза колегата е от това че се развиват микроорганизми от влажната среда. Филтъра няма да реши много проблема но ще намали доста самия мириз, защото голяма част от тези микроорганизми живеят точно там ( а и доста мрасотии натрупва самия филтър ). За по ефикасна работа на климатика при качване в кола стояла на слънце пунете фентилатора на максимум докато малко охлади загрятите въздуховоди и тогава пускайте климатика, също така първо нека да смучи от въм доакто малко се поохлади купето и тогава затваряйте клапата.Колега, би ли споделил как се казва точно този спрей за почистване и от къде може да се намери.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към Мад : Ами сега , лятото ми се случва ;) Сутринта карам около 20 мин до работа и няма подобно нещо , но ако ми се случи да карам към следобеда или вечерта към 22 часа задължително се получава конденз на предното ми стъкло :) Ако това може да помогне - става въпрос за Варна ( в Барселона също ми се е случвало )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е същото , смених филтъра но промяна няма много

И при мен така!Сега ще почистя входящата решетка от боклуци,както съветват колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Климатичарите продават специални спрейове, който се пръскат в вентилацията и изпарителя за да убият микробите. Струват около 20-25лв...

:) относно конденза по външната страна на предното стъкло: просто не насочвай въздуха обдухва стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...