Jump to content
Guest Tihi

Информация за Акрод 98-02г

Recommended Posts

Guest Tihi

Кажете нещо повече за тази кола точно тази генерация. Бензин ме интересува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ГОГИ

Колата е много добра аз карам такава вече 6 месеца. Изключителен автомобил, преди това имах БМВ 525 192 коня и не съжелявам за Хондата. Има почти всички екстри доста комфортна е и вдига 200 когато си поискаш. Това е колата в която ще се влюбиш дано само да е читава. Успех от мен. :punk::punk::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivan_m

Колега, това е много добър избор за качествена и комфортна кола на разумна цена. Има няколко подробни теми, в които се обсъждаше този модел и за това вероятно няма много отговори на въпроса ти. Разгледай ги и ако имаш конкретни въпроси, питай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest LUZIFER

Пъргава, стабилна, комфортна кола - какво може да желаеш повече. Преди това биях карал Accord ама 86-та. Колата ниамаше никакви сериозни проблеми освен че беше стара, но колкото и да е стара един месец без да я пипа никои при първо завъртане на ключа на гас пали. Работи като швеицарски часовник. когато триабваше да се купува кола тази ( Accord 99г ) я чаках година и всеки един ден чакане си заслужава :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комфорт,динамика и нисък разход и май корава ще излезе :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такава (2.0i ES) една година вече никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бате взимай я тая Хонда и не се занимавай с други кошове.Много са добри, аз имам такава (Accord 01) и мога да ти кажа, че по принцип в моите ръце всичко дава фира за около половин до една година, тая кола обаче не само не е мръднала, а даже ме стимулира да се грижа все повече и повече за нея.С ДУМИ ПРОСТИ, КУПУВАЙ КОЛАТА Е ДОКАЗАНА :)ПОЗДРАВИ И УСПЕХ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

Не ми се пише (иначе дълго бих я хвалил) , но след 50 месеца експлоатация :D мога само да добавя ВЗЕМАЙ :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

идва ми да си купя още една..... :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ми кажете какви видове двигатели има тази генерация и всички ли са Втек ? Втека може ли да се газифицира и да работи ? И Иска да помоля майната да прати някоя снимки на тва купе щото ме разтапя направо :D Дали ще е възможно ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам този Акорд си е Японски нали ? Щото мн силно ми прави впечетление ,че прилича на Сивик англичанка отзад... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английски е, но за петте години през които карах такъв не му е проличало :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Английски е моделът, но това не бива да те плаши.Колкото до това дали всички са Vtec, не има и обикновен 2000сс, както и много-рядко срещания(почти винаги автоматик) 1600сс ;) .За газта нямам мнение, но според мен на тоя малък разход(при Vtec-a) е грехота. :ph34r: АБЕ VTEC МУ Е МАЙКАТА ДА ЗНАЕШ ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! В монета чакам да ми докарат такъв автомобил от Германия. Стана ми интересно, че не всички са с Vtec двигатели. А пък аз нямам идея какъв е. Каква е вероятноста да не е Vtec. Колата е 2 литра ES, автоматик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tihi

Аз също бих помолил някой навътре в нещата да каже какви са двигателите в този модел и кои са Втек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната

всички след 98г са ВТЕК - 1.8, 2.0, 2.4, 3.0, само за редкия 1.6 слаган на англичанки не съм сигурен какъв е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! В монета чакам да ми докарат такъв автомобил от Германия. Стана ми интересно, че не всички са с Vtec двигатели. А пък аз нямам идея какъв е. Каква е вероятноста да не е Vtec. Колата е 2 литра ES, автоматик.

Най-вероятно ще е като мойта :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че твоята ЕS ли се води? Аз мисля че само при купето го има това точно означение за нивото на оборудването?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ceco_accord

че твоята ЕS ли се води? Аз мисля че само при купето го има това точно означение за нивото на оборудването?

Еми така се води - типтроник, навигация, круизконтрол, климатроник, пълен аудио комплект ВОSЕ(суправление от волана), шибедах, ел. регулируеми и отопляеми огледала, подлакътник, фарове за мъгла. Само няма пръскалки на фаровете, ЕЛ. по седалките и кожа(слава богу)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dachev

Че какво лошо има в кожата?! Аз искам като твоята(само, че с пръскалки), ама с кожа и ел. истории по седалките!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че какво лошо има в кожата?! Аз искам като твоята(само, че с пръскалки), ама с кожа и ел. истории по седалките!

Пръскалките на фаровете са нискоефективна, но високодебитна гъзарийка, ел. седалките си струват ако имат "памет" и ако колата се кара редовно от няколко души (каквито покрай мен липсват), а кожа + жега + къси гащи = :D;) (поне първите няколко минути) , а и някои кожи са с нисък коефицент на сцепление и с някои "панталонни" материи хич се нямат и се лъзгаш по завоите се едно че си в леген. С две думи не съжалявам за тея екстри, но ти си преценяваш , а и това все пак е "секънд хенд" покупка - та квото падне ;) Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво лошо има в кожата?! Аз искам като твоята(само, че с пръскалки), ама с кожа и ел. истории по седалките!

Пръскалките на фаровете са нискоефективна, но високодебитна гъзарийка, ел. седалките си струват ако имат "памет" и ако колата се кара редовно от няколко души (каквито покрай мен липсват), а кожа + жега + къси гащи = :D;) (поне първите няколко минути) , а и някои кожи са с нисък коефицент на сцепление и с някои "панталонни" материи хич се нямат и се лъзгаш по завоите се едно че си в леген. С две думи не съжалявам за тея екстри, но ти си преценяваш , а и това все пак е "секънд хенд" покупка - та квото падне ;)
Току що поръчах отново такава кола с всичко което изредих. Да видим дали ще стане този път, защото първия път се провали сделката. Да се надявам, че кожата няма да се пързаля много, въпреки че на снимките изглежда пързаляща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моят Акорд е 1.8 VTEC и също е ES. Има горепосочените екстри но без кожа, пръскалки на фаровете и навигация. Ако искате да видите стандартното оборудване на различните версии, вижте този сайт:

http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/honda/

Има и за другите модели на Хонда, както и за всички марки продавани в Англия. Много е подробен, дават дори каква е резервната гума!

Това е за моята:

http://www.parkers.co.uk/cars/equipment/De...spx?deriv=15490

Хубаво е човек да го разгледа, преди да купува, за да знае какво да гледа!

 

п.п. Има и отговор на един често задаван във форума въпрос: има ли моята кола филтър на купето???

Това е за Honda Civic Hatchback (95-01)

1.4i 3d (AC)

Heating/Cooling/Ventilation Cost From To

Air conditioning Standard Apr 1999 Nov 1999

Cabin pollen filter Standard Apr 1999 Nov 1999

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dachev

За тези Акорди има ли някъде в manual? Кога се сменят ремъци, масло на скоростна кутия (автоматична)? Сега ми се обадиха и ми казаха, че колата била перфектна с изключение на един ударен калник и една драскотина?! И отново потвърдих закупуването и. колата е на 95 000. Забелязах, че в форума почитателите са повече на Civic. И няма много информация за тези автомобили! И колко ще ми струва едно първоначално обслужване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda Civic Hatchback (95-01) има филтър за купето, намира се зад жабката, като свалиш една шина с 4 болта ще стигнеш до него. Кожата не се пързаля, освен ако не е много намазана, но си има предимство - оставих една вечер една огромна торта от сл. Неделя на предната седалко.......и на сутринта я намерих пълна до преливане (седалката) с цветен сироп :) попих го с гъба и леген, после я измих и приключи случая, само си представям ако беше от плат..............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

после я измих и приключи случая, само си представям ако беше от плат..............

Ами щеше да можеш да я ползваш вместо хавлия... :) (по мотиви от "Пътеводител на Галактическия стопаджия") :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после Акордеона ми пътува към България на собствен ход! Вече бил на 101 000 км. А е още в Унгария. Този който я кара, псува кожата. Имала бас и усилвател, но без CD. Горяла към 9-10 по магистралите с 160 км. Чакам я с нетърпение защото вчера на паркинг, някой тъпак ми вкарал задната дясна врата в купето. Нисанчето от както разбра, че ще го махам му се случахиха много неприятности. Включително и един клон на дърво се смъкна бавно пред очите ми върху тавана му. Остана много дръскотини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...