Jump to content
stoqn

хонда

Recommended Posts

Колега StoqnРазбери ни правилно- тук всеки ще ти помогне- ВСЕКИСтига да има разумен диалог, и каквото и да те интересува- задавай по- точно и конкретно въпросите сиТук никой няма намерение да бъде злонамерен към който и да било.Форума е страхотен, колегите в него също- питай, и ще ти бъде не само отговорено, но и пояснено ако нещо не ти е ясноПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега двигателите на HONDA, са високооборотни, което ще рече, че достигат масксимална мощност във високите обороти, т.е. над 4000, особено ако двигателят ти е със V-tec. Явно не си запознат с особеностите на двигателите на хонда, от там идват и лошите ти впечатления. Ако преди Хондата не си карал коли с подобни двигатели (не че има други като хонда :) е нормално да ти се струва мудна. Изцеждай яко мотора до прекъсвач, ако ще се дърпаш. Притеснява ме това, че казваш, че след 4000 оборота колата не ускорява добре, това е много съмнително и определено ако е така, значи колата ти е за преглед. И не се обиждай от изказванията на колегите, нормално е да реагираме така, ако ти не усещаш, че хонда е твоята марка и не се чувстваш комфортно в нея, форума няма как да ти помогне

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами това наистина е един добър въпрос......кажете до колко е наи добре????аз пове4е от 4000 гледам да не я напъвам?а пък и тя от там нагоре като че ли не иска повече да дърпа......говоря за малките скорости.....

аааааааааааааахахахахаха , е тука щях да падна от стола :);) ;)съжалявам - не е нарочно баща ми реагира по същия начин , брат ми също :P как може да си си купил хонда и да не си чувал как звучи на над 7000 оборота ??съвет от мен : направи следното упражнение - загряваш колата до работна температура , спираш на неоживено място ( за да не се плашат хората) , изключваш от скорост и дърпаш ръчната ... след което натисни педала на газта до дупка докато се чуе едно характерно "та та та та..." след 3-тото може да спреш ;) повтори занятието няколко пъти през няколко минути ( в началото винаги е трудно ) ... всъщност не знам къде точно ти е прекъсвача , но трябва да е между 6800 и 7500 ( някой с тоя двигател да ме поправи ) следва фаза две - вече си готов ... намери си празен път , сложи си колана и тръгни бавно ( с 10км/ч примерно ) след което натисни педала до дупка и не натискай съединителя докато не чуеш същото това лесно разпознаващо се " та та та та ... " ... спри и се успокой ... върни се в начално положение и пробвай същото , но като стигнеш 6500 оборота смени на 2-ра ... удари прекъсвача там и спри пак .. това трябва да са към 100км/ч +-10 ... ...върни се в началото и пробвай следното :задръж двигателя на 4000оборота , пусни спирачката ...задръж още малко и когато решиш изпусни съединителя на 1/3 до 1/2 - натисни газта до дупка и след 1-2 секунди на ръба пусни педала до дупка ... изреди предавките до 3-та по средата , като сменяш на около 6500 1->2 6000 2->3 ... вече си пред тиграта, а купето се оказва че върви чат-пат+ още нещо: нека stonez изкаже обективното мнение на опелджия по въпроса :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, информацийка сега ще ти дам. Преди време купих от Германия една Корса. Двигател 1,6 и около 140 кончета под капака с много пипане по нея. Понеже жена ми е начинаещ шофьор и не й свикна, се наложи аз да правя с нея бърливи големите BMWта, Хонди, Мицубишита, Мазди и т.н. по пътищата и все си сваляха прозореца, да ме питат какво имам под капака. За съжаление една луда шофьорка ми я боклудиса и замина за желязо. Преди 3 месеца ме духна един Фиат Браво турбодизелов. Верно опела вървеше, фиата също, но............. след най- много 6 месеца ще разбереш каква е разликата между това да караш най- ниския клас немски автомобил и съответно който и да е японски. За хонда ще научиш по- късно. Колата която си подбрал цели икономия на ниски обороти и спринт на високи, което при тиграта няма да го видиш. Да не говорим за надеждност на двигател, окачване, возия.......... На 1,6 опелов двигател, си представи минимум от 10/100 разход и возия на лагерна количка. Ку не ти върви хондата, вземи си и ти тигра, ама покарай първо хондата половин година, продай я и тогава се качи на тиграта. Гарантирам ти че ще идеш да си искаш старата колица от новия й доволен собственик :P Специално за Хонда от мене знай едно - Хонда не се чупи! Тя чупи собственика! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене човека кара лада с емблема на хонда ,ама тва с 4 те хиляди оборота ме изкефи яко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене човека кара лада с емблема на хонда ,ама тва с 4 те хиляди оборота ме изкефи яко :)

маи пак почваме да се заяждаме.казах че не съм карал никога хонда и няма кои да ме информира за нея.а пак и колата явно има проблем някакъв.някои ако ще дава савети да дава-писна ми да ме обиждате............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мене човека кара лада с емблема на хонда ,ама тва с 4 те хиляди оборота ме изкефи яко :)

маи пак почваме да се заяждаме.казах че не съм карал никога хонда и няма кои да ме информира за нея.а пак и колата явно има проблем някакъв.някои ако ще дава савети да дава-писна ми да ме обиждате............
ами сори не беше нарочно просто реших че се занасяш с нас извинявай виж някой колега от Бургас Киро или Иво да речем те ще ти помогнат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето съвет на няколко стъпки:1. Купи си добавка за прочистване на горивните пътища от Шел или неква друга там. Сипи я в резервоара, сложи 10 л гориво, без да се притесняваш, че на добавката пише че е за 1 резервоар. Напъни я някъде на 4та скорост около 4500, оборота и задръж по- дълго, докъто изхабиш горивото. 2. Купи си консумативи - маслен филтър, горивен филтър, въздушен филтър, свещи, кабели за свещи, масло и евентуално ремък ангренажен ако не си го сменял и иди да ти ги сменят. 3. Сипи отново гориво, запали и този път пиши във форума как оня със тиграта е решил да я продава :)Тук много хора са имали почти същите проблеми и почти винаги се е оказвало, че неправилно са сменяли консумативите си още първия път. Много е важно да изчистиш горивната система от боклуците, преди да сложиш новия филтър. Сменяй горивен и въздушен филтър по възможност на 6-7000 км. ААААааааааааа и още нещо. Хондата спокойно можеш да си я напъваш до към 6000 оборота. Нищо й няма :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писна ми да ме обиждате............

Ааааа, не се разстройвай. Имаме си контингент заядлици ;) И аз влизам в тая група ама ти не ни обръщай внимание, ще свикнеш :) А по темата, мисля че трябва да я погледне някой тая колица ;) Може и да и врътне едно кръгче някой, който знае как трябва да върви една Хонда :P п.п. Ей тоя зеления къв е бърз ;) Нищо :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз сега видях че си от бургас :) ако искаш може да доидеш в края на месеца на хонда срещата която предстои живот и здраве там ще се видим ще помогнем с каквото можем ;):P :P ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има един палавник от бургас , казва се Нейчо ( Змея) дай му на него да направи едно кръгче с колата да видиш как се дава газ на една хонда и колко оборота ще вдигне, сигорен съм че ще останеш много замислен :) какви възможности има колата.А ако мислиш за напред да сменяш скоростите на гонка на 4000 оборота по добре си купи голф турбо дизел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry169488Виж там където пише First start ! Не е кой знае какво ,но горе долу така трябва да я караш на дръпки Хонделката !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ей стана ми много забавно като изчетох цялата тема,не трябва да се трие според мен :) Здравей,Стояне.Аз много отдавна се зарибих по хонда само като зърнах няколко от тях и до скоро нищо не знаех,ни за коли,ни за хонда.Купих си сивик,само че седан,карах го месец и нещо,бях луднал това ми беше и първа кола и то мечтана и разбрах наистина че набира след 3500-4000 оборота, всичко ми хареса в тая кола,возия,управление като играчка ама един ден занесох и правo в едно дърво се нацепих в Отманли(няма да обяснявам как..). и от там бях се поболях,баща ми искаше да я хвърля за желязо,както и да е опраена е колата,седи в бургас.през това време(от това лято) се регистрирах във форума и 1-вия ден четох,четох 10 часа седях без да стана от компа :P И след много прекарани часове написах един пост,още един,после и тема пуснах.Специално се прибрах до бургас като разбрах,че ще има месечна среща и колата ми е почти готова и се прибрах да я покарам отново за ден-два.след 1 месец пак така напраих.Почнах да си пиша с хора от форума,бях научил доста никове и ми беше гот.После дойде националната,която беше най-голямата лудница защото видях тез хора,които само по никове ги знаех и си изкарах супер яко,още повече се зарибих и тука във форума е като сериал малко и вече като съм минал през повечко неща,месечни срещи,национална,само хонди гледам насам натам,запознавам се с случайни хора с хонди и е друго положението.Ама ако бях на твое място и аз щях да се чудя така,аджеба тва нали е хонда,що не лети и що всички се държат така тука.Ама сега се забавлявам много... обичам хонда още повече...като си покараш колата повечко време и като минеш по тоя път(форум,срещи,мрещи) тогава ще разбереш дали наистина си истински хондаджия,защото не може всеки да си купи хонда шот чувал че вървяла и така...Ти сам ще го разереш това. :P Иска се време за да си избереш жената,с която ще прекараш живота и ще ти роди деца и тн.Поздрави от мен и не се засягай много от постовете,има всякви луди,дето се чудят къде да влязат да се еб*ват.Ти си още съвсем неузрял плод,ако ме разбираш ;) и като напишеш нещо такова и...сам видя.Надявам се да усетиш някога какво е Хонда!!хората от бургас ще ти помогнем с каквото можем,тъкмо и аз да се запозная с тях ;)

Редактирано от Brutalism

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Devil_RX

Брей, Taka ли :) С тоя вьшкав Прелюд, може да се гьзариш само пред момите, не и да се дьрпаш.Астра 150кс, ще те отпори яко.

Не се засягай колега просто приятелчето пробва Прелюда като го докарах и каза, че върви повече, след това се наредихме и ги пробвахме. Не ме радва да се заяждам. Просто тъка се получи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пичага караи си хондата без да ти пука кои те дърпа и кои не...Колите ни са пъргави,но винаги може да се намери някои които да те 'отпори' както каза един колега по-горе!Радваи се на уникалното качество на марката и колата и не си мисли че като някаква тигра те е била твоята е скапана..ти я биеш само с това "Х" на бронята и без да се дърпате!А съм сигорен че колкото и да се шегуват колегите,тези които са от твоя град и близко до него винаги биха погледнали колата и да ти кажат какво й има и какво не..! Караи си джета и тва е :):P

Редактирано от Dilqn_Mitev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Много е важно да се научиш да я караш. В крайна сметка отиди при някой който може да даде обективно мнение за колата. Ако всичко е наред, мисля че след време ще си много доволен от колата. Повечето колеги казват, че колкото повече си карат колите - толкова повече си ги харесват.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпокарахте се, аз няма да се заяждам с никои, принципно не подражавам на никви марки , но това ми е мнението:От 4 години карам Хонда сивик, не ми е мощна не се дърпам с никой, обаче колата е супер здрава, готина на форма и не ме е предала досега(да чукна на дърво).Освен Хонда друга кола не бих си купил вече, дори да ми подарят друга ще я продам и ще си купя хонда!Honda 4 life!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz
Отговорено (Редактирано)

Брей, Taka ли ;) С тоя вьшкав Прелюд, може да се гьзариш само пред момите, не и да се дьрпаш.Астра 150кс, ще те отпори яко.

Не се засягай колега просто приятелчето пробва Прелюда като го докарах и каза, че върви повече, след това се наредихме и ги пробвахме. Не ме радва да се заяждам. Просто тъка се получи.
Хубаво е да сме фенове на Хонда ама да не се изхвърляме все пак ;), 150 vs 133 ( + 200 кила отгоре )A по темата: да ако не си познаваш колата и караш до 4000 оборота, Тиграта и на вдигната ръчна ще те смачка !Ама я се качете на паветата ( незнам в Бургас дали има ) да видим на кой ще му изпаднат зъбите първи ;):);),И никой не е казал, че хонда е най-бързата кола на света, просто е най-хубавата ;)п.с - незнам защо всеки трябва само да се ръчка, да се дърпа, за да си харесва колата...и полсе да пише глупости, вече се притеснявам от феновете на марката... Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз карам купе ,но още не знам коя тигра тигра ще ме здуха поне за Хасково говоря,ако е фабрична както е моята Хондичка.Аз лично не съм се пускал с опелче,но ще ти кажа ,че братми с сивик хеч Д15Б2 90к.с. опелчета около 115+к.с ги прави криви на 400м. и после слизат и му викат"вдигай капак тая кола не може да е 90к.с. :) "А нали знаещ какво се чува в тиха лятна нощ.Как ръждата яде опелчето. :D НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ОТ ХОНДАТА,ТОВА ЩЕ Е ГОЛЯМА ГРЕШКА. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора кво ви стана в тоя форум бре???Сигурно колегите от софия са забелязали че добре познатите опреди време мутри вече не се вясват на седмичната ... казвам го в смисъл такъв че сте станали сектанти и само хонда та хонда.... е мога да ви кажа съвсем обективно че конкретно запазена астра гси 150кс. ще разцепи гъза на голяма част от нашите прехвалени хондики както и запазена 1.6 малкия втек ще разпори много голяма част от опелите...стига сектанство...колегата с недоволството небе кои те чешеше да си купиш хонда и защо се сети че има клуб на хонда ??? За да поплачеш? Ако търсиш съчувствие тук няма да го получиш ние се гордеем с нашите тромави коли те ни доставят удоволствие и за себеси мога да кажа че дори и 50 кадето да ме минат дори тико да ме мине ме брига точно.... сещай се кое...А вие вместо да си търсите повод да храните наляво и надясно се поинтересувайте защото както Хонда така и ОПЕЛ така и БМВ и другите марки дето ги спрягате имат модели където ще сгазат колата ви преди да сте се усетили да включите първа и засужават уважение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като четох саита днес някои се хвалеше че спечелил 10 фена на марката

.....ние не ''печелим'' феновете марката Хонда ги печели а уважението към колегите се печели а не се проси....а и като гледам пишеш,че си зарибен по Хонда а нищо не знаеш за нея имаш я от 3 месеца никак не ми изглеждаш ''зарибен'' :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За пореден път се убеждавам,че в тоя форум са само готини типове.И аз от близо 3 седмици съм горд собственик на Сивик 1,5 V-Tec,и съвсем честно ще ви споделя,че досега я карах,както съм карал други коли,а именно-стандартно (смяна на скоростите около 4000 :oops: ).И аз имах усещането,че сяякаш е някак тромава,ама явно това се дължи наистина на това,че наистина не знам как да я карам правилно.Благодаря за съветите,които давате,и след смяната на консумативите ще й направя един тест-драйв.Поздрави! :)

Редактирано от misho
излишни цитати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма работа,аз не се обиждам....а вие :P Да спрем до тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

Уепона е прав, не се обиждайте, тука от една тема на някой 16 годишен направихме пак война :P ! А и е естествено да има опели дето да вървят, нали и те коли правят, всеки има право да избира какво иска да кара!А за това, че в други форуми се толерират обидите към други марки и аз съм го забелязал, но се радвам, че тук има цензура за това иначе всички щяхме само да плюем...:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз пьк не виждам разлика м/у опелджии и хондажии. Едни и сьщи "ако-та" сме :PВ тази актуална тема по-долу, се вижда обективното мнение точно на един от модераторите на Опел форума, по отношение на Хонда. И аз сьм напьлно сьгласен с думите му, защото се старая да Не бьда сектант. На черното не можеш каза бяло ... особено пьк когато се отнася за такьв емблематичен модел на Хонда, като Прелюд 4 ген. :PHonda Prelude 2.3 16V vs Astra C20XE, Кой кого...?

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези спорове наистина са излишни,аз да си кажа се паля много,ама ми писна да спроя!На мен ми е достатъчно че нашите коли са допуснати в САЩ и ГИ СЦЕПВАТ ОТ КАРАНЕ а всички много добре знаем че пуснатите да произвеждат и продават там са неколцина...МмМмМ аа да БМВ,Мерцедес,Ауди Хонда(акура) а да и всички останали японски автомобили!В Сащ баце не пускат кои и да е да си вири носа и да продава..за мен спора спира точно до тук,и предпочитам да не се карам с ората щото те го това го знаят ама не им се иска да го кажат...Така че не се караите,всеки пич/ка си избира кво да кара и му се радва,както и му е реда!Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Corsa с 20XE, тва трябва да е нещо като Logo с К20А :):):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе де да знамАз имам 2 броя Опел Кадет и Вектра и 2 ХОНДИАма ХОНДА си е ХОНДА що ли не ми се качва вече във Вектрата,ами брат ми ?и той не ще .................егати дилемата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето купенце е 1.5 и си ми харесва адски много , ускорява , спира ,та даже и завива, което си е доста за купе 5та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

незнам как така те е бил :) изредиха ти възможните фактори... на хонда дори коли с по 20 коня горница, пак зор й сипват :);) виж в зеперф-а "вървежната" женска кола :D ,която е с 23 коня повече как й сипва с близо секунда хондичката тигра вс хонда :);)

ти явно търсиш нещо с което да си все първи, но знай че винаги ще има по-бързи от тебе с каквото и да си ;)

определено не си за хонда :P вземи си орел - найстина много бързо бяга (ръждата по него) :D:D:D

Редактирано от xzibi7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...