Jump to content

Recommended Posts

Напълних резервоара на колата до дупка. Изминах после 102 км градско и после допълних резервоара. Събра 13,4 литра гориво. Естествено тук в Никозия,Кипър движението е ужасно. И все пак не ли много това? Споделете вашия опит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е това от аватара - за 2 литра автомат в задръстване не е толкова много :thumbs1:Имам Акорд Купе 2 литра, с ръчни скорости в задръстранията стига до 11/100 - 12/100, според мен е нормално !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бади сигорен,че си го напалнил както трябва и двата пъти,че и аз си мислех,че сам го направил така и като ми показа 13л./100км. се схванах(в Хасково).После нещата не стояха така,айде това с малко повечко натискане на педала,но си е много.Пробвай пак,ако трябва и още.Но на едина и съща колонка(ПОНЕ ЗА БЪЛГАРИЯ Е ТАКА),че може и там да е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е при ужасно градско движение и 2.0 автоматик и според мен е съвсем нормален този разход.Препоръчвам ти обаче да си вадиш изводи след 1-2 пълнения до горе, защото когато пълниш до горе грешката в сметките се намалява.Второто нещо което ще ти намали грешката е да зареждаш собственоръчно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

аз засичам колата по по сложния начин от празно до празно....оставям я да изгасне сипвам 10 л. гориво и при следващото гаснене гледам цифрите.... по сигурно от това няма

Да ама я да ти загасне в някое задръстране в София :thumbs1: :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Alexandro

Второто нещо което ще ти намали грешката е да зареждаш собственоръчно.

Би ли казал какво знаеш по този въпрос? И аз вече няколко пъти забелязвам някакви фрапиращи разлики когато зареждам от различни места (а аз зареждам по малко и на често)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам нищо фрапиращо... просто ми прави впечатление че маниера на зареждане е различен.Примерно някои хора спират ми пискат пистолета и почват да мият стъклата. Като цъкне, вадят и толкоз. Други се опитват да налеят още малко докато пистолета почне прекалено лесно да изключва. Трети сипват докато изключи, изчакват малко и пробват пак докато пистолета почне да изключва веднага.това последното го правя. Изчакването е с цел да се стече бензина и да се разкараразбълниканата пяна. Идеята ми е, че единствения начин да се минимизират някои грешки е нещото да се прави от един човек, по един и същи начин.Да разбира се, това понякога ни пази и от измами или грешки по бензиностанциите като например ненулирана колонка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко това е възможно аз знам, че на моята колко и да и сипя все го гори...литър не ми е върнала до сега :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:angry: мен сивика ми гореше 18 извън градско те ми се оплакват за някви 13л ;) Разхода за 2.0 е нормален

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) мен сивика ми гореше 18 извън градско те ми се оплакват за някви 13л :angry: Разхода за 2.0 е нормален

И аз това казвам :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода е перфектен:lol:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбира се, това понякога ни пази и от измами или грешки по бензиностанциите като например ненулирана колонка.

offнедей да зимаш хляба на хората :lol: off

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

offнедей да зимаш хляба на хората :lol: off

само в България съм виждал да ти зарежда някой друг колата ... към човека който е пуснал темата ... интересно ми е за първи път ли засича, защото е пуснал темата сякаш е озадачен ... ? Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) мен сивика ми гореше 18 извън градско те ми се оплакват за някви 13л :D Разхода за 2.0 е нормален

Леле как издържаш ужас това е много бе.Мойта вчера я засекох и ми харяи 7 на 100 градско чак не ми се вярва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 на 100 в София ? Аз съм карал какви ли не коли,само 1 път 1.9 тди ми даде около 7,но лятото август,като нямаше трафик :Dпс. за колегата от Кипър-разхода си е нормален за 2.0 автомат и екстра сити ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а моята гори 5л/100кмм (ама масло) и 3бр. банички с малка бозичка за час !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest najami

а моята гори 5л/100кмм (ама масло) и 3бр. банички с малка бозичка за час !!!

Е сега не ме хващайте на подбив каазвам ви колко ми отчете,може аз нещо да не съм направил правилно но така се оказа накрая че е 7 на 100.Но задължително ще се опитам пак да отчета разхода ми и ще видя.Честно казано и на мен хич не ми се вярва по скоро грешката е в мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само в България съм виждал да ти зарежда някой друг колата ...

не знам,не см бил на вън,но имах предвит за зануляването на колонката:blabla:не знам дали знаеш,но бензинджията така си прави пари,за тва викам да не им зимаме хляба:love:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето резултата от второто и третото засичане.Второ засичане...150 км градско със 17 литра бензин.Лично заредих резервоара ,от една и съща колонка и на една и съща бензиностанция. Третото засичане ...около 350 км извънградско и 20 км градско...изгори ми 32 литра гориво. Значи някъде около 8,6 л/100 км при скорост 120 км/час на автомагистралата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11.3 градско и 8.6 извънградско за този двигател са абсолютно нормален разход. Не го мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Както каза колегата 1net :)
".......единствения начин да се минимизират някои грешки е нещото да се прави от един човек, по един и същи начин......"


Аз добавям и множество пъти и сентенцията е налице
използвайте по долния сайт при всяко зареждане и след 50-100 вливания :thumbs1:
колкото и да сте не наливали правилно разхода ще излезе наяве :)


Публикувано изображение


Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:lol: мен сивика ми гореше 18 извън градско те ми се оплакват за някви 13л ;) Разхода за 2.0 е нормален

Леле как издържаш ужас това е много бе.Мойта вчера я засекох и ми харяи 7 на 100 градско чак не ми се вярва
7 на 100 ;)!;):lol:!! Абе ти караш ли я или я буташ колата ??? Или те дърпат :) :) :) Редактирано от userche

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 на 100 !!! !!!!!!!!! Абе ти караш ли я или я буташ колата ??? Или те дърпат :):P;)

абе малко идва оф-топик, но да защитя колегата ... и при мен разхода плува между 7-8/100 градско ...всичко е до стил на каране и часова зона на придвижване ...относно колегата с високия разход, ако го притеснява толкова, да смени колата с по-малък двигател ... за съжаление няма друго решение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offнедей да зимаш хляба на хората ;) off

само в България съм виждал да ти зарежда някой друг колата ... към човека който е пуснал темата ... интересно ми е за първи път ли засича, защото е пуснал темата сякаш е озадачен ... ?
Ами тук в Кипър може и да не си излизаш от колата,те ти я зареждат. Ако плащаш с кредитна карта ти носят касовата бележка за да я подпишеш...Само в събота следобед,неделя и по празниците се налага да си зареждаш сам.Тогава няма никой на безиностанцията и зареждаш или с пари или с кредитна карта.Колкото до разхода не съм озадачен просто исках да споделим лични наблюдения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...