Jump to content
prozium

Проблем с маслото при ег3 д13б2

Recommended Posts

Значи отскоро се появява светлинката за маслото на таблото като запалвам колата.Веднъж остана и за около секунда след като колата запали, а и индикатора на акумулатора и той се беше изключил вече.Проверих нивото на маслото не е мръднало, макар че след около 1000км ще трябва да го сменям.Някаква идея защо светва този индикатор.Сега като почнах да се чудя за какво е и ми се струва, че колата е загубила малко мощност, но не знам дали си въобразявам.Ще я заведа утре на майстор, но все пак всякакви съвети ще са от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй маслото и филтъра . Ако сложиш хубав маслен филтър не би трябвало да имаш проблеми с бавно гаснене на лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% е от масления филтър сменяи бръжко штото не е убаво да ти свети ламбето :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен от време на време ми светка така за секунда две след като запаля.От къде мога да си купя качествен маслен филтър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това се получва често при некачествени маслени филтри - клапанчето на филтъра не затваря и филтъра се изпразва като загасиш, след като запалиш трябва време докато се напълни и двигателя работи на сухо. Най-напред си вземи хубав филтър и виж дали ще се оправи. А и кажи какъв ти е сега филтъра да знаем. Чувал съм че на филтрон често стават така.Ейй, честит ми 100-тен пост.

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят никога не работи на сухо, но работи при по-слабо налягане на маслото, което е проблем.Авторът на темата спомена, че трябва да сменя маслото и според мен проблема е в маслото, а не във филтъра.До сега предполагам не е имал проблем..... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като сменям маслото и филтъра ще сменя, ама мислех че още едно 500 километра ще ме изкара.Благодаря за отзивите.Някакви предложения относно марката на филтъра, до сега бях с нипон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите "масла" дето ги продават тук, след 5000км. започват да губят качествата си. Лампата ти светва ако се понижи налягането по магистралата, (например маслото стане рядко) Следващият път според мен не чакай толкова а смени маслото по-рано.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо това се случва само когато запалвам колата.След това не свети?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защото клапана във филтъра като не затвори, всичкото масло над него се източва в картера и на мотора му трябват секунда - две да подкачи масло навсякъде. Проблемът се засилва ако маслото се е източило И от помпата защото тогава и трябва дори повече време докато успее да засмуче масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблем светване на лампата на маслото:1. Нивото на маслото2. Масло с много малък визкозитет (недостатъчно налягане)3. Клапан на маслен филтър4. Клапан на маслена помпа5. Износена маслена помпа (неможе да направи достатъчно налягане)6. Запушване на маслената камбана (не се казваше точно така.........та цетката и)7. Износени лагери на колянов вал (голяма хлабина)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest хари7

А маслен дат4ик?Недобре работещ,или позапушена тръби4ка на дат4ика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А маслен дат4ик?Недобре работещ,или позапушена тръби4ка на дат4ика?

Малко вероятно ! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти нулева верочтност, но непречи да се отвие и да се види :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...