Jump to content
Draik

Преграда на инжекциона при D15b1

Recommended Posts

Въпроса ми е относно тази преграда на входа преди клапата на инжекциона. Двигателя е D15B1. Какво точно и е предназначението и какъв ще е ефекта ако я махна?Ето картинка на това за което говоря:Това във червеното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята съм я махал и разлика ме виждам,но мие интересно каква роля играе тази преграда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насочване на въздушната струя и шумозаглушаване според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...според мен е за да не изпуснеш нещо вътре при ремонт и на крабовете я има ...я си представи,че изтървеш някоя шайбичка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не говорим за решетката... решетката е ясна :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За насочване се съмнявам защотото като гледам самата ламаринка нищо насочващо няма, аз се съмнявах точно за това шумозаглушаване. Махнах я но не осещам някав ефект, даже и при шумозаглушаването макар че е със спортен филтър и ако имаше такова предназначение щеше да се осети

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За насочване се съмнявам защотото като гледам самата ламаринка нищо насочващо няма, аз се съмнявах точно за това шумозаглушаване. Махнах я но не осещам някав ефект, даже и при шумозаглушаването макар че е със спортен филтър и ако имаше такова предназначение щеше да се осети

точно както каза 1net, помага за разпръскване на въздуха в цялата камера ...чак сега видях колко ми е малък дросела ... нищо чудно че д15-ките ни трудно вървят ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez
Отговорено (Редактирано)

Аз мисля, че е преграда с/у попадане на по-големи тела в дросела. Нищо не разпрьсква, да не е пулверзатор :DМрежичката е второ подсигуряване.Бих я махнал, мрежичката е достатьчна.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колегиаз като гледам потока трябва да минава под и над нея- свързано е със завихрянето?но според мен определено има отношение към скоростта и посоката на потока- може би го завихря по определен начин около клапата ?Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В таблицата двигатели не видях да има Д15б1? моя е б2 и предполагам също има такава преграда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тук май започнахте да си играете на "Ясновидци" !!! Те хората щом я са сложили значи едва ли е за красота. Ако толкова ти пречи махни я и проблема е решен :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...