Jump to content
BlooD_ReD

Хонда обяви резултатите за 2008-а фискална година

Recommended Posts

Не че съм специалист по финансите, ама това не ми звучи никак добре... .Хорааа, дайте да купуваме Хондиии :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е на добре като го гледам..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявайте, хора!Аз имам 2 Хонди и съм сигурен, че децата ми и децата на децата ми ще карат само Хонди.Не знам дали знаете но Хонда е най-големият производител на двигатели в света!!!Гарантирам Ви, че дори на света да останат 3 марки автомобили...ХОНДА ще е една от тях! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че това наистина не е добре. Особено пък за диларите, защото ние си имаме продажби и приходи ама си имаме и доста разходи покраи колите. Всъщност не съм много сигурна в меннието си...така си мисля че е...все още съм само с единия крак в бранша. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост това е горчивата реалност, и за още по-голяма жалост няма да се подобрява ако продължават така. Според моите лични наблюдения Хонда не може да удовлетвори изискванията на днешните клиенти. Явно се вижда предпочитанието към куп други автомобили, предимно в класа на суперлуксозните, луксозните и екстравагантните Хонда нямат сегмент, или ако го имат то той не покрива все по-капризния вкус на потребителя, жаждата му за мощност от сорта на 450коня и др. Дори гамата на моделите е твърде ясно забележимо бедна - нека някой ме обори, ще се радвам. Пиша всичко това с дълбока горчивина, защото Хонда ми е в сърцето и от там скоро няма да падне ако ще продаваемостта й да слезне под тази на KIA, което хич не е изключено вече да е реалност с тези ценови измерения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и бмв ще уволняват към 5000 човека,хем има прираст в печелбите.не се знае какво става с всички производители на автомобили,всеки си има някви планове,а хонда след толкова години ще издържат още,докато вземат да понавлизат еко моторите.от там нататък бъдещето ще покаже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия резултати са изцяло повлияни от настоящата стагнация на американската икономика. Това се предава малко или много и в Европа. Аз пук скоро бях чел статия че нашта Хонда е най добре представящата се компания като ръст на продажби в Европа. Е новината е малко стара ама пак... Ето я http://honda.bg/index.php?lang_id=1&pr...&news_id=16Ето и друга от края на март. Точно за фискалното приключване на тримесечието "Consolidated Financial Summary for the Fiscal Year Ended March 31, 2008Honda has achieved its eighth consecutive all-time record of JPY 12,002.8 billion for consolidated net sales and other operating revenue for the fiscal year ended March 31, 2008. The increase of 8.3% compared with the previous year was due to increased revenue in all business areas. Operating income increased by 11.9% to JPY 953.1 billion, compared with the previous year. Honda also achieved all-time record results for income before income taxes which totalled JPY 895.8 billion (+13.0%) , equity in income of affiliates which totalled JPY 118.9 billion (+15.0%), and net income which totalled JPY 600.0 billion (+1.3%). Honda plans for a total cash dividend for the fiscal year of JPY 86 per share, an increase of JPY 19 compared to the previous fiscal year."Ето и още една:"Honda Breaks Production Record for 11th Consecutive Fiscal Year in 2008 The fiscal year ended March 31, 2008 has seen Honda break yet again its all-time record for production levels outside of Japan and worldwide. Figures are up 12.9% on overseas production, totalling 2,658,801 units worldwide. In Japan, production figures were also up although in recent months this has stabilised. New registration figures within Japan have continued to climb and the Fit was the industry's best-seller at 148,253 units. At the same time, March's figures support the general positive picture with increased production for the 32nd month in a row."Превод само при нужда :hondarulez: А тази не знам да ни притеснява ли или да ни радва. За UK се отнася. Бием Тойота по удволетвореност, обаче Шкода ни бие и нас и Тойота. А Лексус (което пак си е Тойота) бие всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е ,че ние колко и да сме фенове не можем да повлияем положтелно нито на AMD нито на HONDA с тея покупко продажби 2ра употреба ,а и България никога няма да е определящ фактор за ценообразуване и просперитет на 1 фирма,друго си е AMERICA CHINA INDIA.Ние можем да сме само ФЕНОВЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние можем да сме само ФЕНОВЕ

Това е истината ....а дали ще има нови фенове на марката зависи само от ХОНДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко , което сте написали до сега е истина ;) за съжаление :( Искам да потвърда думите на Шефчето , че наистина Хонда ( а не Бултрако ) не предлагат желаните автомобили ( поне за мен и фирмата , в която работя ) и за това ни се наложи да си закупим Тойоти !!! Първата Тойота я приех супер тежко ( имайки и предвид самия автомобил ) като попълнение в автопарка ни :P но с времето започнах да откирвам плюсовете й и дори да се възхищавам за това , което предлага за скромната си стойност ;) Но това ме натъжи още повече , че Хонда нямат какво да ми предложат :P След това и последва и друго разочарование с прекратяването на производство на Хонда HR-V и Стрим :rolleyes: неуспешен опит за заменянето на Стрим Хонда направи с FR-V и се провали флаволомно :dry: Какъв е проблема на Хонда да предлагат следващата генерация на Стрим , който го има на азиятския и австралийксия пазар ??? Какъв е проблема да предлагат купе вариянтите на сивик и акорд , които ги има на американския пазар ??? Има и други такива необясними въпроси , които със сигурност теоритиците са намерили смислени обяснения защо да НЕ се предлагат тези модели и в Европа и за съжаление забравяйки , че маняците на Хонда далече не фигурират в общия критерии или ниво на хората !!! Не знам дали ме разбрахте , май и аз нещо не се разбирам :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Защото все още Хонда има квоти за Европа

Това е много съществена част обаче от въпроса защо Хонда не предлага тези модели в Европа. И за съжаление няма изгледи скоро да се промени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да искаме да променим нещата неможем абе трябва малко и на нас да ни вдигнат заплатките че и ние феновете да си купим поне една чисто нова хондела срамота че сме вече вав ЕВРОПА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Honda plans for a total cash dividend for the fiscal year of JPY 86 per share, an increase of JPY 19 compared to the previous fiscal year."

Лошото че през март са планирали че ще приключат с увеличен приход, а на практика като са теглили чертата имат 14цента/акцияИ аз като Тино недоумявам защо спират такива интересни модели като Стрийм и HR-V, които с малко фейслифт и пипване биха се търсили в Европа. Да не говорим че не предлагането на разнообразни мотори е стъписващо.Поправете ме ако греша но  цялата гама модели има 2 дизела (1.7 и 2.2) и 3-4 бензиновиНовия Акорд поне първата година ще се продава със старите мотори - нов двигател не е обявен?!Сякаш са били решили че големите пари са зад океана и сега когато кризата удари Щатите , не осъзнават или не могат да пренасочат продажбите... Европа растяла - ами расте, защото квотите са били смешни по обем! В Русия 2007 са продадени 10000 Хонди - на пазар където са продадени към 2+млн коли! заради квоти - опашките за Хонда 8ген бяха 18месеца! За 2008-а квотата увеличена на 30000 - и продадена за 3-4 месеца (т.е. ако руснак поиска сега нова Хонда, освен ако не е Джаз/FR-V, ще чака до догодина...Ей такива неща ме стряскат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

И не само руснак , сравнително млад , хубав и печен българин чака своя CR-V половин година , Майна дойде ли сувчето ??? , аз лично освен ако не е най-невероятната кола , която ще струва стотици хиляди лева никога няма да чакам толкова много за един автомобил :) това е безобразие според мен , ясно и на това си има обяснение , но аз като потенциялен клиент никога няма да чакам толкова !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Европа не и е целеви пазар на Хонда и тва си е истината. Може би само на острова са им по големи интересите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...