Jump to content
martins

Проблем братлета който знае да помага

Recommended Posts

Колата е Сивик 4 генерация 1,5 90 кс. Проблемът е че в движение светва жълтата лампа на таблото, колата губи мощност и вдига максимум 3500 оборота. Проблема се получава след около 10 - 15 км. Моля помагайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Сивик 4 генерация 1,5 90 кс. Проблемът е че в движение светва жълтата лампа на таблото, колата губи мощност и вдига максимум 3500 оборота. Проблема се получава след около 10 - 15 км. Моля помагайте.

Като ти светне чек лампата (жълтата лампа) значи компютара отчита грешка за да разбереш каква е грешката и в последствие каде е проблема трябва1. Компютъра ти се намира на пода под жапката. Дърпаш мокета и там ше видиш една доста голяма котия с кръгло прозорче на нея през прозорчето се вижда една лампичка.2. Лампичката показва каде е грешката в зависимост от това колко пъти мигне.3. Свали си АУТОДАТА от някаде там пише грешките по номера на миганията.4. Като запалиш и светне чек-а почваш да броиш гледаш в програмата и оттам нататък ще знаеш каде е проблема.Имам проблем от този род дава ми грешка в инжекторите. Провери буксите които са ти на инжекторите те са една под друга една долната е за ниските горната за високите обороти (Но виж каква е грешката може и да не е от моноинжекциона и ти пойелавам да не е от там че иначе ще да си хванал синдрома на Д15Б).Надявам се да съм помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest blueeye

Това, че оборотите са ограничени на 3500 означава, че грешката е сериозна и ECU-то е минало в т.н. "limp mode" (сервизен режим). Първото нещо което трябва да направиш е както се съветва колегата да видиш каква/какви грешка/и е записъл компа. След това се действа в зависимост от резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто преброй миганията и пиши тук.Все пак имай предвид че мигания може и да няма, че тогава проблема ще е по-труден за диагностициране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голяма котия с кръгло прозорче на нея през прозорчето се вижда една лампичка.

Уоу, коя е тази хонда, която има такова прозорче? :dry: До колкото ми е известно, трябва да следиш таблото чек лампата? :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pesho2

1. Компютъра ти се намира на пода под жапката. Дърпаш мокета и там ше видиш една доста голяма котия с кръгло прозорче на нея през прозорчето се вижда една лампичка.

Колега, и на шеста ли има такова прозорче - да знам дали да вдигам мокети и гуми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уоу, коя е тази хонда, която има такова прозорче? ;)

Моята :lol: PM6,PP4 са такива ECU-та (предполагам има и още модели които са така )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martins

Колеги мига по следният начин, един път мига, после пауза, осем пъти мига, пауза и после 16 пъти мига. Накой може ли да каже къв е проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Мерси колеги ;) !Святка,пауза 8 пъти пауза 16 пъти :lol: Днес откачих акумулатора и мисля ,че се оправи ще видя и утре;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gazarat_pz

голяма котия с кръгло прозорче на нея през прозорчето се вижда една лампичка.

Уоу, коя е тази хонда, която има такова прозорче? :lol: До колкото ми е известно, трябва да следиш таблото чек лампата? :lol:

1. Компютъра ти се намира на пода под жапката. Дърпаш мокета и там ше видиш една доста голяма котия с кръгло прозорче на нея през прозорчето се вижда една лампичка.

Колега, и на шеста ли има такова прозорче - да знам дали да вдигам мокети и гуми?
Мисля че за 4-та генерация става въпрос за каквато пита колегата martins.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...