Jump to content
nii

а стига бе (не е спам. почти)

Recommended Posts

Като ще сравнявате М-ки сравнявайте БМВ М пауър с Хонда Муген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде поредния недоразбрал. Муген-ките да не са серийни Хонди?!Докато М-ките СА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре,пак не разбрах като са си същите защо им лепват едно "М Пауър" ? ей така за кичене ли ?! Малко ми се струва че няма как ако са две еднакви Бмв М5 да е по бързо от Бмв 5-ца...за сравнение ще се обърна към Мерцедес - АМГ пакет.........М пакет.............аХъ ?

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЙЙЙ нямаш спиране майна ;). Хората ти обясняват нещо, ти си знаеш твоето. Идеята е, че М-Пауър е ЗАВОДСКО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА БМВ. АМГ, Брабус, Алпин, Бертоне, Муген и т.н. са фирми, които хващат заводска кола и повишават фабричните конски сили и подобряват фабричното окачване, аеродинамика, интериор и прочие. Това е разликата. М-пауър моторите са фабрични, серийни или както там искаш да бъдат. Това е цялата философия. И БМВ М-5 и БМВ 5-ца не са еднакви, но и двете излизат така от завода. М-серията не са тунинговани БМВ-та, а фабрични такива. Сега ще се съгласиш ли или пак ще спориш ;).

 

Без лоши чувства :huh: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голф 1.4 16V е 75кс, започва да се слага последната година на Г3 и ги има доста в БГ, ама не си длъжен да го знаеш.....споко

Няма 1.4 16в мотор на Голф3 ;) за справка тук -> http://www.doppel-wobber.de/wbb2/golf_info.php?id=124 16в 1.4 има в Г4 от 97-ма година насам ;)Всички 3-ки без GTI16v са с 8 клапанови еновалови мотори. Редактирано от mastorpetko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова ти казах! Има си модификации и една от тях е М за БМВ, забрави го това нещо, че е по-различна. Защотото още малко ще кажеш че ls е фабрично а Si е тунингована версия. Това са си фабрични изпълнения и там е малко неуместно да спориш, но както казах темата се "разплу" много. А до това за голфовете аз имах една 2-ка пълна инжекция 1.3 и беше 54 к.с. и си беше много ама много скопена с две думи пълен боклук. Добре че се отървах от нея ( без да се обждат хора )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, поне ме разбрахте какво питам ся да ти го кажа нагледно Бмв 5та - 190-200 коня макс...не ги знам колко са , Бмв М5 - 320 коня е как стана като е най-обикновенна модификация бе пич ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stonez

Сега ще се опитам да ти го обясня по- простичко. Значи М- серията при БМВ, отговаря на Type- R серията при Хонда, тоест серийни коли, с "малко" по- натокани" двигатели, окачване и др. Сега разбираш ли?!Има Сивик Type-R, има Акорд Type-R, както има БМВ 3хх и БМВ М3, БМВ 5хх и БМВ М5

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще се опитам да ти го обясня по- простичко. Значи М- серията при БМВ, отговаря на Type- R серията при Хонда, тоест серийни коли, с "малко" по- натокани" двигатели, окачване и др. Сега разбираш ли?!Има Сивик Type-R, има Акорд Type-R, както има БМВ 3хх и БМВ М3, БМВ 5хх и БМВ М5

:lol::P:lol::lol::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еййййййй ,малииииииииииииии голяма тема, голям спор тука ве:lol:! щях да ви предложа линийка за замерване, ма то май стана така че и най-дългата ролетка на света няма да свърши работа :P:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз какво казвам ?? Като сравнявате няоя ИНтегра примерно с Бмв - сравнявайте си Интегра Тайп-Р с Бмв М5 а не Бмв М3 с нормална итегра......докато пича направо тръгна с "пипнатата" версия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми само така:):)В спора се ражда истината:)! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порше са спец. в спортните коли.....докато Хонда не е развита само там......

порше са автопроизводители :) ... освен спортни коли имат и разни други

добре,пак не разбрах като са си същите защо им лепват едно "М Пауър" ? ей така за кичене ли ?! Малко ми се струва че няма как ако са две еднакви Бмв М5 да е по бързо от Бмв 5-ца...

обясниха ти го

Окей, поне ме разбрахте какво питам ся да ти го кажа нагледно Бмв 5та - 190-200 коня макс...не ги знам колко са , Бмв М5 - 320 коня е как стана като е най-обикновенна модификация бе пич ??

въпроса ти е все едно " как така сивик ще е 75 коня, а сивик който е 160 няма да е "пипнат" ?"

е аз какво казвам ?? Като сравнявате няоя ИНтегра примерно с Бмв - сравнявайте си Интегра Тайп-Р с Бмв М5 а не Бмв М3 с нормална итегра......докато пича направо тръгна с "пипнатата" версия

добре , но няма да ставняваме мугенска интегра с М-ка :) ако прочетеш какво си писал и на къде ти клони мнението ще разбереш какво се опитват да ти кажат всички - М серията символизира , най-яките двигатели на БМВ с леко пипнато окачване, НО това се орави в завода , както при Type-R ... което ще рече че всичко в спора е срещу теб :) VTI не е по нормална версия от Мтова което се опитвах да ви кажа е да не се изказвате крайно - ясно е че VW двигатели не могат да правят, но те вече са собственост на порше и нещата може да се пром

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това което се опитвах да ви кажа е да не се изказвате крайно - ясно е че VW двигатели не могат да правят, но те вече са собственост на порше и нещата може да се променят :)

абе ти ми подари едно голфче с 1.4 TSI 170hp + 7-степенна DSG пък да видим ... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... пък да видим ... :)

... дали двигателя ще доживее да излезе от гаранция :)
100% :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще се опитам да ти го обясня по- простичко. Значи М- серията при БМВ, отговаря на Type- R серията при Хонда, тоест серийни коли, с "малко" по- натокани" двигатели, окачване и др. Сега разбираш ли?!Има Сивик Type-R, има Акорд Type-R, както има БМВ 3хх и БМВ М3, БМВ 5хх и БМВ М5

Хм, евала колега - нещо такова имах впредвид и аз със третият си пост по темата, ма просто съм бил прекалено разсеян та не съм чатнал на момента за Тайп Р, та казах мюген ... както и да е. :) Много правилно казано. :) Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...