Jump to content
K1r1L

ТУРБО ХОНДИ срещу атмосферни хонди В БГ

Recommended Posts

Тъка видях спора и...да го преместя в тази тема :lol: КАКВИ Са постиженията на турбо хондите в бг (говоря за времена и тем подобни) и какви са на атмосферните хондите в бг .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек няма смисъл от такива теми кадърно направена турбо кола винаги върви повече на правата. на писта нещата завсят от шофера .Виж има трасета където тренирам нещо от рода шипка но пътя е 3метра е там с лада 100 коня атмосферка спокойно бия коли по 200 коня( 325,ВР6 нисан гт и т.н.0 но на 400м освен конските сили няма какво друго да ти помогне :lol:Няма смисъл да разклаждаш тъпи спорове .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol:Ами да ти кажа в бг няма бърза турбо хонда за това го пиша това.(поне за момента) на 400 метра... нищо..на километър може да са силни ама на 400 уви не.само ще вмъкна като за на4ало 4еатмосферка хонда има време на божура 13.xx(не съм против турбо хондите просто защо няма бързи се питам)?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя таз бре кире дет дава 13ки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега само една атмосферка съм видял да върви брутално и това е на Стамен CRX - a. Всички други просто ....няма смисъл да се говори. Но никога не е късно, все пак говоря за коли които аз съм виждал, а навярно има много други, и ще е интересно да се видят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коя таз бре кире дет дава 13ки ?

ХОНДАТА НА Цецо илиев Дава 13-киа от нашия клуб(в бг):bow: за мене ли4но на колегата BOykoBorisov e наи бърза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото си спомням(поправете ме ако греша) на Жоро (Vtec) 5-та генерация,и на Матео колата правеха все по под 6 секунди до 100 :bow: Не ги познавам лично хората,но нека те да си кажат....не знам как са се прдставяли на 400,но това което съм виждал....освен ако до 120 нямат тракшън?На Драгича колата също мачкаше яко 350з(с много коли).И тук има хора които да потвърдят.....читава турбалана със сликове....мисля че има какво да покаже.Защо го подценявате турбото?Има тенденция в българина да хули всичко което не може да си позволи прав ли съм?Така,че уважавайте труда на хората и средствата които са наляли,а не им казвайте-"Абе шматка наля 20 000 в тая кола и нищо не напрай" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото си спомням(поправете ме ако греша) на Жоро (Vtec) 5-та генерация,и на Матео колата правеха все по под 6 секунди до 100 :bow: Не ги познавам лично хората,но нека те да си кажат....не знам как са се прдставяли на 400,но това което съм виждал....освен ако до 120 нямат тракшън?На Драгича колата също мачкаше яко 350з(с много коли).И тук има хора които да потвърдят.....читава турбалана със сликове....мисля че има какво да покаже.Защо го подценявате турбото?Има тенденция в българина да хули всичко което не може да си позволи прав ли съм?Така,че уважавайте труда на хората и средствата които са наляли,а не им казвайте-"Абе шматка наля 20 000 в тая кола и нищо не напрай" :)

:) ами... тая едноваловата турбо хонда(на втек) не падна ли на сливен от... БОСс хог :Dза на ДРаги4а колата никога не съм я виждъл как върви немога да коментирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти виждал ли си хонда с турбо, как вьрви?! ... явно не си, щом пускаш такива теми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а ти виждал ли си хонда с турбо, как вьрви?! ... явно не си, щом пускаш такива теми

:bow: Говоря за бг. НЕ ЗА СВетовно там е ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ми даде , точно за Бг, да видиш едноваловия втек кат' набере, как догонва босса и го минава, аз щот видях ...еми няма атмосверка хонда в бг, дето да му се опре ...... а и дори да е паднала, то е било поради проблем нещо, просто си личи че е по-силната кола.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото си спомням(поправете ме ако греша) на Жоро (Vtec) 5-та генерация,и на Матео колата правеха все по под 6 секунди до 100 :bow: .....

Колега всъщност това е една и съща кола :)

 

Иначе тъй като съм я карал тази турбо Хонда мога да кажа че вървеше доста прилично въпреки ниското налягане на което беше надута (все пак е ежедневна кола, а не само за гонки). Който не е карал турбо не може да разбере кефа който дава. А вземете примерно доускорението след 3-та : няма такава атмосферка, която ще ускори така - все пак не всичко е драг и не всички пътищата са по 402 м.

 

Причината да не турбинирам и аз кола е чисто финансова.Но все пак е въпрос на време :)

 

Хайде пийс!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Founder

На Цецо Илиев 6-тата дава 13.сек на божура - и на около 80 метра преди финала му свършваха предавките и така до края. - Предно предаване, АтмосферкаПловдивската С2000 за която се говорише , че е около 550 коня направи 3 старта и най-добро време 13.3* - Задно предаване, Турбо.Говоря с факти :bow:Стоунз, състезанието е на 400метра, а не накилометър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хубу де , няма смисьл да откриваме топлата вода, хората са го измислили преди нас. турбото рулира ... и точка :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Е хубу де , няма смисьл да откриваме топлата вода, хората са го измислили преди нас. турбото рулира ... и точка :bow:

въпроса и е турбо рулира ама в бг:) дали е така? наи ве4е на предно предавне ме валнува.ясно е 4е турбо колата на 3-4-та излита.Founder ако говориш за пловдивското с2000 то маи беше с компресор и е към 300-50 коня Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ми даде , точно за Бг, да видиш едноваловия втек кат' набере, как догонва босса и го минава, аз щот видях ...еми няма атмосверка хонда в бг, дето да му се опре ...... а и дори да е паднала, то е било поради проблем нещо, просто си личи че е по-силната кола.

Колега гонката на драг в целия свят е 402м. Какво е това (КАТО НАБЕРЕ) така че няма какво да говорим,на Матео колата върви доста прилично наистина е по силна от моята но на 402м. му е трудно.Доколкото си спомням като се гонихме с Матео не той а аз имах проблем с колата нека той също сподели.Съединителя ми си отиде и си чаках колата да истине по 10-15 мин.между гонките. Догонва ме след 402м. ДРАГА Е 402М. , тва са глупости дето ги говориш.На Редактирано от BOSS`HOGG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една добре настроена турбо кола с подходящи гуми е ясно че ще отвее дори и доста направена атмосферка с 20-30м но мен ми е интересно защо никой него прави :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе драг-а не е ли 402м???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе драг-а не е ли 402м???

Румба 2 метра не оправят нещата...............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не бе не споря просто това съм чувал,то дали ще са 2 или пет няма да има разлика,която кола върви си върви

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: тази тема не я пуснах да се караме а конкретно едните да покажат постижения и др-гите.тоест за сега 13xxx Na сивик и едно с 2000 13xx това(турбо или комресор) ;) виждам.;PPP

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) тази тема не я пуснах да се караме а конкретно едните да покажат постижения и др-гите.тоест за сега 13xxx Na сивик и едно с 2000 13xx това(турбо или комресор) ;) виждам.;PPP

турбо е тва с2000 но тогава имаше сериозен проблем и много се въртеше на старта до колкото знам е с нов заден мост и вече си е ОК :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ми даде , точно за Бг, да видиш едноваловия втек кат' набере, как догонва босса и го минава, аз щот видях ...

еми няма атмосверка хонда в бг, дето да му се опре ...

... а и дори да е паднала, то е било поради проблем нещо, просто си личи че е по-силната кола.

 

 

Колега гонката н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не е само коне и Nm в цялто това уравнение има и Маса (само за протокола). А съотношението между трите е жизнено важно за да няма проблеми - или с други думи не става само с ядене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля 4е не трябва да стават дрязги то4но за това.Евала на мом4етата които намират сили и средства за да турбинират,трябва само да им се радваме.А рано или късно ще дойдат и сериозните постижения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Preludisimo

Мисля , че Стамен е доста прав по темата ,проверката висша форма на довериеАз лично с огромно удоволствие бих гледал едно такова състезание независимо кой ще спечели,така или иначе всички са вложилимного труд и пари в колите си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда с турбо и да върви не много ? тука има грешка....един колега беше пуснал тема за дел сола си беше му слагал турбина,мисля че е около 300-тате коня някъде...поне по спомени така беше писал...как може такова нещо да върви бавно ? ...мисля че на която и кола да сложите турбо ще върви много... разбира се в БГ слагат турбини за по 7-8 хил.лв.....и става 250-300 коня,в др държави просто имат пари хората и слагат турбини за по 20 хил евро,и колите им стават по 500 коня,ма тва е др въпрос...както и да го гледаме хонда с турбо в БГ е рядкост,и трябва да и се радваме като на малко дете....евалата им на такива хора.... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:worthy: Редактирано от edikoisi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:worthy:Ами да ти кажа в бг няма бърза турбо хонда за това го пиша това.(поне за момента) на 400 метра... нищо..на километър може да са силни ама на 400 уви не.само ще вмъкна като за на4ало 4еатмосферка хонда има време на божура 13.xx(не съм против турбо хондите просто защо няма бързи се питам)?!?!?

Колега и аз не съм против турбо колите,но според мен при една турбо кола разходите са доста повече за да тръгне добре и да няма проблеми.Мои приятел направи турбо Саксо може би беше първото в Бг поне в София и да ти кажа имаше доста проблеми...течеше му масло,глъхнеше колата и забиваше предницата мина през редици настройки на електрониката мап сензори и т.н.а за да надуеш повечко от сорта на бар и на горе според ти трябват ботала (ковани) и кво ли не още.Поне мойто мнение е че е по трудно и скъпо да направиш турбо кола която да върви без постоянни проблеми,а проблемите се премахват след като налееш много пари..аз лично бих избрал атмосферната кола!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За справка в БГ рали шампионата турбо колите ги приравняват към атмосферките като умножат обема по 1.7 ... И ся няма да цитирам Founder ама я кажи коя е тая онда дето на 400м и свършват скоростите!? А имам един познат дето има пунто атм. с 4 дросела и на 400м го пробвахме не можа да ги свърши към 180 на 5-та 8000об/м незнам колко коня е със сигурност 200 ++

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ше ви скъсам сичките бе, за къде сте се засилили :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не значи, че като са свършили скростите са били като на Пунтото. Все пак на Цветан Илиев е правена за състезания колата и вериятно скоростите са му много къси, дори и последната предавка. Не е нужно да е минал финала с много над 200 км/ч.

той е с нормална кутия и торсен и айде да не умувате а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 6е има състезание на националната 6е може ли да ва нареждам по 4-5 ма да не се хаби бенза напразно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако найстина се прави състезание :):P:);) залагам на 3 турбо хонди ;)))) пък нека да са бавни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако 6е има състезание на националната 6е може ли да ва нареждам по 4-5 ма да не се хаби бенза напразно ;)

Не е толкова широка пистата за националната :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пьк ми е чудно, освен Босс-а, кой друг ще излезе срещу турбо- Хондите. Или ще гледаме филма " ... и сам война е войн". Най- лесно е да си семкаджия и сейрджия. Не стига че почти няма свястна бьрзовьрвяща, пипана, атмосферна Хонда в Бг, над стандартните си коне, освен неговата и на Парадокса може би, ами и се перят някои малчики срещу турботата, и предлагат драг в който почти сьм сигурен, че няма да участват лично с тяхните си атмосф. коли ... тьпа история!.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая на парадокса е в метаморфоза към командно дишане :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая на парадокса е в метаморфоза към командно дишане ;)

охх как те чакам и ти да влезнеш във филмаааа :) много поздрави от ТУРБО отбора.. на атмосферките :) ( на такова състезание и аз ше съм на чертата , па да става квото ще... поне ше има яко ШОУ - ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пьк ми е чудно, освен Босс-а, кой друг ще излезе срещу турбо- Хондите. Или ще гледаме филма " ... и сам война е войн". Най- лесно е да си семкаджия и сейрджия. Не стига че почти няма свястна бьрзовьрвяща, пипана, атмосферна Хонда в Бг, над стандартните си коне, освен неговата и на Парадокса може би, ами и се перят някои малчики срещу турботата, и предлагат драг в който почти сьм сигурен, че няма да участват лично с тяхните си атмосф. коли ... тьпа история!.

има кои. ако доиде на срещата:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...