Jump to content
K1r1L

ТУРБО ХОНДИ срещу атмосферни хонди В БГ

Recommended Posts

Guest burner

OFF: Предлагам име на състезанието:Ъглошлайфи Vs Сешоари :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest �ЛЕКС

Драг.. Аз лично съм гола вода с моята атмосферка но на импровизирано планинско бих се пуснал със ВСЯКАКВА кола .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BoykoBorisov

Стоунс,брато-наистина и аз не съм виждал много работи,но знам,че ги има(Аифеловата кула,Египетските пирамиди,Великата китайска стена и мн.др........)За състезанията на националната взех и аз да се надъхвам и най-вероятно точно за там ще си монтирам една система,работеща с некви райски простотиии(ябълки ли беха,круши ли-не се сещам)и ще се опитам да счупя Б16-ката(мамичката и голямо куче излезе.....)Само с Драгича нема да се състезавам,щото нема да е честно-той има моторетка от джипкааааа.........хихихихихиххи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако найстина се прави състезание :rolleyes::rolleyes::whistle::P залагам на 3 турбо хонди :P))) пък нека да са бавни :P

;) ако две са от Варна 1-во;) се пробват с един 4ерен сеат пе4каcupra;)) да си сверят 4асовниците;)(това е като савет от мен)
УЖ между ХОНДИ беше само... сега некви сеати , кво толко ти пречат ТУРБО ХОНДИТЕ ...???? голямо хапане пада.и няма атмосферка , която да има тая тръпка.. тва усещане което го има с ТУРБОТО и да не говориме че след 3-та на горе атмосферките им се случва "чао-довиждане-лека-нощ-мерси" с едни добри настройки , добри гуми и умения тея дет праатт рррррппппппссссссссс много лошо ше наказват ( АКО Е НАПРАВЕНА КОЛАТА КАК СИ ТРЕБВА,ЧЕ КАТО ЗНАМ КВИ ТУРБО ПРОСТОТИИИ ИМА ПРИ НЯКОИ ХОРАААА :P - те нямат шанс ) айде ПОЗДРАВИ иииидано стане тва мероприятие , ЯКО ТРЪПКА ШЕ ИМА КАТО ГЛЕДАМ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако найстина се прави състезание :rolleyes::rolleyes::whistle::P залагам на 3 турбо хонди :P))) пък нека да са бавни :P

;) ако две са от Варна 1-во;) се пробват с един 4ерен сеат пе4каcupra;)) да си сверят 4асовниците;)(това е като савет от мен)
тук става въпрос за ХОНДИ. Тебе ще те видим ли на старта ?
казах да ги сверят.(като идея) защото тои е 14-ка(средно висока може би) на 400 метра някъде и така.;) Просто колегите да знаят на какви времена са на 400 метра за това го споменвам ! живот и здраве може и да съм на линята винаги когато съм можел съм бил на нея:P :P ;) ;) Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъка видях спора и...да го преместя в тази тема :rolleyes: КАКВИ Са постиженията на турбо хондите в бг (говоря за времена и тем подобни) и какви са на атмосферните хондите в бг .

някак се отнесе темата другаде...по скоро ми беше интересно хонди до 2.0 с други марки до 2.0 и турбо хонди до 2.0 с други марки до 2.0 турбо и не само драг дори и на планинско ,писта ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъка видях спора и...да го преместя в тази тема :rolleyes: КАКВИ Са постиженията на турбо хондите в бг (говоря за времена и тем подобни) и какви са на атмосферните хондите в бг .

някак се отнесе темата другаде...по скоро ми беше интересно хонди до 2.0 с други марки до 2.0 и турбо хонди до 2.0 с други марки до 2.0 турбо и не само драг дори и на планинско ,писта ...
да ама няма:rolleyes:аз колкото пъти съм ходил на писта сливен примерно не съм видял нито една турбо хонда(Да се пуска) един път не отидох:whistle: и тогава е имало такава:P4е искам някои наистина да излезе с добре направена турбина да видимпотенциал да се надъхаме :Pа не само да слушаме как вървят :Pзащотот аз в момента се колебая добре направена атмосферка или турбои нещата са към атмосферката защото... Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да погледаме тук и да си помечтаем

то хубаво спортна злоба но без заяждане :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Вижте тука отговора на вашите въпроси ;) Карайки само една седмица турбо кола ( дизелова ) достатъчно мощна за теглото си ме кара да мисля същото :lol: Айде да видим кой какви заключение ще си извади от клипчето :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZUM_SPEED

Киро и аз сам по навит да вложа пари в атмосверна кола да видя клко може да се изкара от д16з5 с аи-ти -би и валове.Говорим за всичко както си му е реда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте тука отговора на вашите въпроси :P Карайки само една седмица турбо кола ( дизелова ) достатъчно мощна за теглото си ме кара да мисля същото :P Айде да видим кой какви заключение ще си извади от клипчето :P

Е какви заключения да си вадиме хората са го казали "The Power is nothing without control" или в случея GRIP :),по завоите,но направо или ако можеш да владееш тази сила си 1-ви ;),признаите :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте тука отговора на вашите въпроси :P Карайки само една седмица турбо кола ( дизелова ) достатъчно мощна за теглото си ме кара да мисля същото :P Айде да видим кой какви заключение ще си извади от клипчето :P

Е какви заключения да си вадиме хората са го казали "The Power is nothing without control" или в случея GRIP :),по завоите,но направо или ако можеш да владееш тази сила си 1-ви ;),признаите :P
съгласен съм с теб ;)))може да я имаш в много но като неможе да я обуздаеш нямаш; фаида от нея Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега какво правиме за кога насочваме датата, месеца , годината и часът на истината...........?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така BOSS HOGG пусна закачката,айде да видим сега кой ще се хване на хорото.Аз съм там..........вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей това ще е интересно.

Какви дисциплини ще включва надпреварата.

 

Аз предлагам да има 2 дисциплини на подходящо место.

1. Драг - 402м.

2. Писта - Определен брой обиколки.

 

На всяка от дисциплините се измерва постигнатото време.

След което сбора от 2-та резултата ти дава общото време по което се прави класирането.Просто и ясно няма ощетени.

 

Това е честен регламент.Който е бърз ще има по добро сборно време и Пичели както той така и класа му.

Ще стане ясно Сушоари със предно ли дават по добри времена или Шмиргели.

Без ограничения на кубатура и модификации по автомобила.

Айде да видим сега има ли желаещи.

 

Айде някой да се заема със организацията - такса за участие 10-15 лв.

Мога да се опитам да го организирам и лично дори.

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е перфектна да се направи така но тия дето сме с сушоарите по тая писта без гуми и SKILLS ще играем ролята на пумпали по скоро отколкото на участници :) :) :) .......просто съм карал на писта с турбо и честно да си призная хаха е бая филм като удари бууста в завоя :) :) ...но пък за шоуто винаги на линия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да има някакъв коефицент, по-който да се умножава драг времето, защото 2 секунди разлика на драг не са същото като 2 секунди на пистата нали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ лично съм готов да участвам само да съм здрав (трябва да ме оперират тоя месец) но другия съм 100% на линия за всякакви състезания .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на писта не мога да карам , но за сметка на това пък на драга ще участвам с двете коли :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трябва да има някакъв коефицент, по-който да се умножава драг времето, защото 2 секунди разлика на драг не са същото като 2 секунди на пистата нали ?

Ой почна се със .................2 секунди кадето и да е са си 2 секунди.Когато си бърз даваш 2 на Драг+2 на Пистата и си побетител със цели 4 сек.Така го предлагам защото помислих помислих па не се сетих за дисциплини "Магистрала" или още по интересната "Дино Стенд"Просто и ясно, имаш сили и печелиш.Вчера ми разправяше един колега че всичко е било мощност, защото мощността е мярка за Единица свършена работа и т.н.И как да му обясня че няма да ходим на Дълбока оран със машините.Оно си Рупа ли Рупа.И някой по свободен да се заема със организацията. Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз започвам да съм навит да отсрамя колегите с турбо като падна зверски от тях , но ми се струва , че трябва да сложите още едно првило :Без сликове ! ... защото аз може и да съм си купил докато се организира състезанието , но не всички навити ще имат възможност да го направят ... иначе няма какво да плачете :punk: аз на 400м ще направя да речем 18 секунди което надали ще е по-малко от 3 секунди разлика с която и да е кола с турбо, а после на пистата ... ми то и там има прави :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се запалихте струва ми се 4е много яко ще се полу4и :punk: :punk: :punk::huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гумите и аз се бях сетил , просто трябва да се постигне консенсус но май наистина е по добре за всички да със със серийни гуми със грайфер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трябвали да са и със серийни матриали :punk: Фарове , пластмаси , стъкла , табла , ала бала :huh: Защото сега ще рипнат много , че по наще коли не може да се карат в градски условия :punk: Абе трудно ще се докаже на едните или другите кой е по-по-най , но за спортна съм страшно навит на такова мероприятие :) Мишо - ето една идеална възможност за събор на писта Дракон :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZUM_SPEED

Много хубаво сте го замислили но кога мислите да насрочите състезанието.

Редактирано от ZUM_SPEED

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZUM_SPEED

Аве хора нали ставаше вапрос за 400 метра там не се искат кои знае какви умения общо взето бърза смяна на скоростите.Докато на пистата е важно и задкормилното устроиство (ШЬОФОРА) и сащо много зависи от пистата.Така че малко трудно ще се разбере кои хонди са по добре направени в БГ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

ще изясним ли какво значи бърза кола :punk: ... ако искате състезанието може да е от летящ старт със 100 за да е сигурно :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PowerRG e прав, споро почна конкретно коя е по- бьрза на драг, така че няма смисьл да се разпьват локуми и да се вкарват нови дисциплини. Като паднат атмосферките, ще си направят отделна "тема-покана" кьм турбо-отбора, за пистово, планинско, междугалактическо, или каквото си поискат там, сьстезание.И отделно драга по лесно се организира, трябва ти една що-годе, гладка права... примерно писта Сливен или писта Дракон, конкретен ден, час, и толкова!

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PowerRG e прав, споро почна конкретно коя е по- бьрза на драг, така че няма смисьл да се разпьват локуми и да се вкарват нови дисциплини. Като паднат атмосферките, ще си направят отделна "тема-покана" кьм турбо-отбора, за пистово, планинско, междугалактическо, или каквото си поискат там, сьстезание.И отделно драга по лесно се организира, трябва ти една що-годе, гладка права... примерно писта Сливен или писта Дракон, конкретен ден, час, и толкова!

;)аз с нетърпение о4аквам да видя кои ще бие и кои ще падне.защотото става конкретно дума за коли от бги да караш турбо кола на предно;) с ие голям маисторлък защото просто :huh:незнам дали до 3-та тази кола може да захапе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може и да стане обратното и турбаланите да искат старт на километър.Едно е сигурно,че турбо Хондите ще спечелят в клас Бърнаут до 4-та скорост(ако се кара с нормални гуми)хихихиххихиххи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, спора е за бърза хонда на ДРАГ ( 402.33м ).А не кой е по-добър зад волана на писта , планинско и прочие.Така , че се насочете в правилната посока ;)Понеже бях един от тия , който подкладе огъня още в темата на пича ВМАКС за това бях длъжен да го напиша тоя пост.Има си писта , има си измервателни уреди , има си организация - мястото е Божурище.Аз лично мога да говоря с организаторите да се запази пистата за някоя неделя / защото в събота има хора, който работят/.За да може всеки да си види време на 402.33м , терминална скорост , време за реакция и 60фута.Също за тези условия , които се опитвате да поставяте ... забравете.Всеки си подготвя колата за драг както той сам си реши.В цял свят е така - не мисля , че ние сме хората, който да го променяме.След като няма да има ограничение в кубатура:- няма да има ограничение от към гуми с които да караш / нормални гуми, стриит слик, драг слик етц /- няма да има ограничение от към интериор- няма да им ограничение от към използването на нитро системиВхода за обикновенни работни дни е 2лв.Хронос написа , че може да се събере и по някой лев от участниците / такса / - примерно 10-15лв и да се разпредели след това м/у победителите.Помислете и пишете.Поздрави!

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всичко сьм сьгласен с Founder-a, само за това да се сьбират пари от участниците не. Не е справедливо. Значи хем ще трошат, хем ще си плащат ;) Не става! Редно е да плаща, който падне. Пак не става! Да го ду*а народа, тогава ;) По-скьп вход ще е за зрителя-семкаджия, то е ясно. А колко лв. да е входа, това решават евнтуално участници в спора + хората от Божура.

Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[незнам дали до 3-та тази кола може да захапе.

Ако е 400 коня, може и да не захапе.Споко, тукашните турбо- Хонди са "по- спокойни". Още на 2-ра зацепват и ще си наваксат изоставането на старта ...предполагам ;) Редактирано от stonez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ми разправяше един колега че всичко е било мощност, защото мощността е мярка за Единица свършена работа и т.н.И как да му обясня че няма да ходим на Дълбока оран със машините.Оно си Рупа ли Рупа.

Ето пак се обърка като със 120-те градуса на с1600... ;) За дълбока оран ти тряват предимно предавки, там и с 50-60 коня ше си вършиш работата ;) Рупа, не руппа, градски митове и легенди епизод...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

I кръг от шампионата по драг рейсинг ще се проведе на 19 април от 12ч. на писта Божурище! - аз ще участвам тогава , който иска може да дойде да клюкари... ;) така да го направиме само че да разминеме такива дати ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен за божурище ,първо че ще участвам с две коли и тряяя си карам колите чак до софия и ще дам 500лв. примерно за бензин и второ тряяя да го съчетаеме някакси да се получи и срещичка, не е въпроса само в съзтезанието а и да се видиме с някой хора че взеха да ми липсват ;). Нека съзтезанието и срещичката бъде в стил БАКАДЖИКА , хем среща , хем гонки , и е долу горе в централната част на БГ и разстоянието ще е еднакво за всички + - някой друг километър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вкарвам оферта за писта сливн ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без кибици няма да минете, затова идвам с чувала със семките където решите. Май писта Сливен ще е най-добре а и не е непреодолимо далече от Узана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писта Сливен е добар вариант измислете дата на срещата поне да се видим всички хондаджии.Моиата хонда още не е готова но ще участвам.Много искам да видя гонка между боса и колегата борисов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ Сливен не е ли малко далече,до там ще я сготва Ондата :lol: ,но ако няма друга алтернатива и до там ще се ходи :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...