Jump to content
Guest darius

За бензина,цените и .....

Recommended Posts

Guest darius

Много интересна табличка набарах за цените на Лукоил:Произведен А95 струва 945лв.(в Пловдив например),+685лв акциз +326,60 ДДС общо 1953,60.До 2200лв е печалбата на бензиностанцията.Какво излиза?Бензина струва 42,90% от крайната ценаАкциза е 31,10%ДДС 14,80%И печалба за бензиностанцията 11,20%45,90%от цената е ДАНЪЦИ.Е как да не си мислиш за смотаняците от парламента и техните майки?Изпреварваме другите държави от Европа по цени и се редим последни на опашката по заплати.Имаме отсрочки от ЕС,ама нали трябва да краднат от държавата.......т.е. от нас!Дигат дизела и цените растат...това е......Клик на горива и вътрешен пазар!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Цените са по-скъпи от тези в Австрия и Италия по фиксинг в евро. А да не говорим за заплатите им там.......Аз примерно работя за 1,785 литра 95 ( на час ) на 2,10 цена в момента. Плачебна е работата, акциза е висок, долара е евтин, а петрола се купува с долари...... и така... всичко рефлектира върху крайният потребител за жалост - НИЕ :)

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Изобщо не е пълна измама поскъпването на горивата колега ! Цените на петрола са на рекорди нива , а темповете с които ги достигнаха са все по-стръмни ! Потреблението на петрол се увеличава с огромна скорост също така , а залежите са твърде малки . Съвсем скоро петрол ще могат да си позволят само най-богатите . Иначе това , че държавата ни цака с огромен акциз си е вярно ... винаги е било така . Има държави в които изкуствено се намаляват цените на бензина ..... и други .... като нас :) . Като цяло европейските държави са на нашия хал ... Аз лично също подкрепям идеята бензина да е акцизна стока , защото създалото се положение го налага . Това не е ресурс който трябва да се пилее .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво щеше да е парите, събрани от акциз, да се инвестират във възстановими източници на енергия, а не да се харчат за мангустите примерно, но има да чакаме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Цената на петрола се е повишила спрямо долара, а дали се е повишила спрямо еврото!?Вярно, че петрола се купува с долари, но в България се продава в евро(лев вързан за еврото) и долара доста се обезцени спрямо еврото и ко става, че с едно и също количество евро купуваме повече долари отколкото да кажем през януари. Всичкото е спекулация на монополиста Лукойл, а какво да кажем за дизела, как може обикновения дизела да стигне, а най вероятно и скоро ще надмине по цена най-скъпия бензин, сто октановия на ОМВ. Колко ли е печалбата от дизела, като се има в предвид, че е продукт с по-малка себестойност от бензин А95!?

Редактирано от IvoSi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е голяма болка повишението в цените на горивата. Все пак да се вдигне литъра с 10 стотинки, при среден разход 9/100, прави 90 стотинки отгоре на 100 километра. В моя случай при около 1500 километра на месец ще платя 13 лева повече. Еми и 30 съм навит да плащам, стига тия парички да отиват поне за скапаните дупки.ГОРИВОТО Е БЕЗ ПАРИ КОЛЕГИ, ПРОСТО СА НИ МАЛКИ ДОХОДИТЕ;) ОСИГУРИМЕ ЛИ СИ ПО-ГОЛЕМИ ДОХОДИ, ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ГОРИВОТО Е БЕЗ ПАРИ КОЛЕГИ, ПРОСТО СА НИ МАЛКИ ДОХОДИТЕ;) ОСИГУРИМЕ ЛИ СИ ПО-ГОЛЕМИ ДОХОДИ, ПРОБЛЕМА Е РЕШЕНБаш така е ;)

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Според мен не е баш без пари, в другите страни от Европа , в Щатите да не би да е по скъпо? За доходите е ясно , че са ни малки, за това и всеки се спасява по еденично и търси втора работа или нещо което да му носи допълнително кинти. Но и бедняците ( извинетре ме ако съм груб) по другите страни и те работят по две работи, То това е ясно.Надявам се Контрола от "Европата" да внесе малко ред, ама колко време мина...... и по зле става! (с тия цени .?) Чудно ми е кога ще се усети/м , че нещата вървят на добре, Май няма да е скоро. Това е от мен... ;)

Редактирано от joexx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За щатите няма какво да говорим - там се продава на галон ! Пък и имат адекватна федерална политика за горивата с ниски акцизи и данъци. А относно парите в Европа за час работа( средно) могат да налеят десетина литра !! А тук при добро заплащане няма и два литра за час работа ! За това всичко ни е скъпо, пък и наще се уливат с акцизи и данъци, да ги.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ето тук съм съгласен...обаче ние сме далеч от здравомислещо правителство !@мирослав е много прав също.....все оставам с впечатлението че на никой не му се мисли за перспектива в живота..ква излезна тая мода....давай детето веднаага да не ти пука че няма да имаш пари и ще разчиташ на "баба"...Никой не мисли че така става все по зле и по зле

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега го беше написал по горе, прекалено много автомобили има по пътищата ни, това е един сравнително краен вариянт да се опитат да намалят тровещите атмосферата брички ... надявам се колите от рода на Honda FCX да навлязат по бързо по-пътищата, 10-15 години ... реално всякоздравомислещо правителство трябва да помага за развитието на подобни автомобили и да помага с намаляване на цените им

Колега и да навлязат тия автомобили няма кой да ги купи. Виж какво се кара по улиците - AMG, Turbo, Twin Turbo, R, RS, M, блем ала бала 500 коня, 600 и нагоре. Яко вредни емисии, каквито и катализатори да имат. Нали трябва да се спира с нещо пред Sin City и пред Planet. Къде ти с някъв безличен FCX с няколко дузини кончета ще спираш там. Ма може ли такова нещо беее колееегааа :rolleyes::P. Гъзарията ще ни затрие. Аз лично с кеф бих си карал един електро автомобил и да си питам дедовия :guns:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic
Отговорено (Редактирано)

Ама ако си здраво мислещ...няма да ти пука за на другите мнението....поне на МЕН не ми пука другите кво казват...ако на мен ми е кеф...като ей оня там бат Стойчо(примерно) ми каже ква е тая каруца.....

 

Edit:Чакай,чакай...това ли е този FCX ?

 

Публикувано изображение

че то тва по добро от Ламбо бе

Редактирано от HondaFanatic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е тая кола - невероятна линия, ама ходи го обясни на дебелия чичко, за когото ако няма мерник на капака на колата и цялата азбука изписана отзад, не го признава за кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въри ги разбери...линията на колата е перфе само от ъгъл изглежда малко хлебарка но е СУПЕР ...да ми я дадат ще хвърля Мерцедеса в морето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bate_em4o
Отговорено (Редактирано)
:worthy: Редактирано от bate_em4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде я изровихте тая актуална тема?А95 гони упорито 2.40,айде честито.Мисля до края на 2008 както е тръгнало да минем 3-те лева. :lol: Това с блокирането на акциза вярвате ли го?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Увеличението на акциза на бензина за три и половина години е 128% , а на дизела с 445% информация от Лукойл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slus4o©


Забелязали ли сте че когато дойде летния сезон и копелетата от Лук и Ойл вдигат цените,
това го забелязвам от 3-4 години на сам и после като дойде зимния сезон цените луеко намаляват,
онзи ден слушах интервю с некъв сульо и той разгада загадката понеже лятото бил отпускарски
и хората пътували повече от обикновенно и цените затова се вдигали :o

Демек работата била като с ценете на Агнетата по Гергьовден, цената на яйцата по Великден,
цената на пържолите по Нова Година, цената на цветята по 8-ми Март и т.н т.н :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тази разлика, че горивата се вдигат преди всеки празник, пресен пример малко преди великденските ваканции цените скочиха с по над 6ст. без особена причина. И защо аджаба като нашия акциз все още не е стигнал европейския, цените ни са близко до европейските, а и в някой страни даже сме ги минали, това дали могат да го обеснят от лукойла!?П.С. В румънския лукойл цените са по ниски от колкото при нас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо аджаба като нашия акциз все още не е стигнал европейския...

Напротив, нашият акциз е по-висок от минималната ставка за ЕС, което ще рече че правителството ни малко се е поизсилило. Има предложения за намаляване на ДДС, акциз за да се закърпи положението, но едва ли ще го приемат :o .Склонен съм да приема и идеята с монопола на Лукойл, почти сигурно и те имат пръст в тая работа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

онзи ден слушах интервю с некъв сульо и той разгада загадката понеже лятото бил отпускарски

и хората пътували повече от обикновенно и цените затова се вдигали :)

 

Демек работата била като с ценете на Агнетата по Гергьовден, цената на яйцата по Великден,

цената на пържолите по Нова Година, цената на цветята по 8-ми Март и т.н т.н :):o

Ами ние сме си виновни,просто спираме да купуваме и да си ги завират агнетата,бензина и цветята,

където слънце не огрява.НО малко хора от нас противодействат така.

В България липсват пазарните принципи и регулацията на пазара е "ден година храни"!

Добре че банките не са български,та се закрепиха иначе щеше да има пак :) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius
Отговорено (Редактирано)

И цената расте,расте,расте.......Прогнози

Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцизът не може да се намали, защото има изисквания от ЕС, мисля до 2011 г. още ще се качва. Може да се намали ДДС-то с няколко процента или някой да направи конкуренция на НЕФТОХИМА :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго едно решение. Да скочат скапаните заплати на нормални равнища:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акцизът не може да се намали, защото има изисквания от ЕС, мисля до 2011 г. още ще се качва. Може да се намали ДДС-то с няколко процента или някой да направи конкуренция на НЕФТОХИМА :)

ЕС иска акциза да се изравни с препоръчаното ниво най-късно на 1.01.2012, НО гъзовете в нашето правителство решили да преизпълним плана и да достигнем нивата още януари 2009-а !Миленчо Велчев приди 1 година по радиото обясняваше как те благородно решили да не стресират хората с шоково повишение след 3 години и решили стъпка по стъпка да дигнат акцизапо-бързо и да отчетат "изпълнение на директивите"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мойто лично противодействие се изразява в намаляне на изминатите км и оптимизация на разходите,друго не мога и да искам да направя!Заплатата няма да ми вдигнат,така че ще карам по-малко и само при необходимост.Между другото скока на петрола се дължи и на високото потребление,не само на прогнозите за свършването му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...