Jump to content
Guest VangelZ

Полиране на фар

Recommended Posts

Guest VangelZ

Колеги някой пробвал ли е да полира пластмасов фар. Да кажем първо да се изтърка с някаква водна шкурка 2000 после да се мине с някаква паста (каква). Някой ако е пробвал да каже как го е направил с какво и как ? И дали има резултат ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой пробвал ли е да полира пластмасов фар. Да кажем първо да се изтърка с някаква водна шкурка 2000 после да се мине с някаква паста (каква). Някой ако е пробвал да каже как го е направил с какво и как ? И дали има резултат ?

Имаше подобна тема преди време,клегата беше търкал с вълнен парцал и паста за зъби ако не се лъжа.Ако някой е пробвал да казва и на мен ми е мн.интересно,че фаровете ми са ужас вече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги минавам профилактично с полир паста и горе долу са добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги минавам профилактично с полир паста и горе долу са добре.

Каква точно е тази полир паста (имам предвид марка) и на ръка ли ги търкаш ?Добре ще е още някой да сподели дали става със шкурка и други работи !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз се интересувам как става,защото преди да си купя колата някои се е пробвал да полира фара (не знам с какво) но сега изглежда леко пожълтял и тъмен искам да го оправя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или паста за гланц на 3М или паста за зъби ма по обикновенна. И вълнен парцал и яко търкане. Не е препоръчително с машина....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмаса и плексиглаз се полират с паста за зъби и вълнен парцал, търка се само на ръка защото с машина ще се вдигне висока температура и ще се затопи материала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

утре ще пробвам,дано да стане защото смятах да го сменям. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли от къде в Пловедив мога да си закупя фарове за хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Есента с паста за зъби и вълнен парцал ги търках моите и имаше добър ефект.Пак са леко жълти ,но поне из4езна надраното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със шкурка различна от 6000 НЕ става :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,моя е леко жълт,а другия е ок,искам да го направя горе долу да изглежда като другия.ще стане ли с пастата.ина4е няма драскотини по него :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гр. Пловдивул. Весела 18GSM 0877 75 74 74 Email: polirane@abv.bg тия дори са от Пловдив :) даже е близо до вас, като минеш моста на марица след панаира и на ляво е тая улица :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли от къде в Пловедив мога да си закупя фарове за хонда?

ТУК ако не съм объркал нещо, като се спускаш от моста на Герджика към хотел Санкт Петербург първата в ляво, внимавай забранено е влизането , магазина се намира от дясно , мисля ,че беше : INTERCAR 3000 .
Благодаря ти много :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и тема, където мога да помогна професионално :) 3 години съм се занимавал с полиране и съм правил какви ли не дивотии, затова слушай (чети) :) 1 Шкурката е излишна, освен в случай, че премахваш сериозна драскотина. 2 Може да го направиш на ръка, ама си иска търкане. 3 Използва се паста с фин абразив (но не най-финния) (!!! без силикони !!!) 4 Ако го правиш с машина, внимавай да не прегрееш фара (ако го прегрееш оправя се с нов). ;) 5 Наранено от камъчета не се оправя. 6 Има много добър ефект, но не е гаранция, че 100% ще се изчисти потъмняването (дори на някой модели, примерно очиларката на мерцедес, фара потъмнява отвътре и колкото и да го лъскаш отвън ефекта е нулев). ;) И накрая моя съвет е: отиди при някой който се занимава с полиране (най-добре разбери, коя автомивка в Пловдив ползва продуктите на ''Максолен'', ако е в бранша отдавна, гарантирам, че ше си доволен, не само от полиранетона фара), услугата не е скъпа (аз лично вземах 5 лв. за двата фара) и работата става за 5-10 минути :( ПП: Дано това ви е от полза и не съм ви отегчил с празни приказки :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да седи добре трябва да го правиш през 2-3 месеца .Поне така е при мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

Днес ей така на 6ега докато Доги-то полира предния капак на колата, удари и 1 водна 2000 и на фара после с 3М-ска паста и ма6ината го направи като нов 2-3 мин му отне :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...