Jump to content
Guest Stef

Крушки-фарове

Recommended Posts

Ще се пробвам=========Сори - доста дълъг пост стана .... :plane:

Благодаря колега, аз съм завършил физика ;) , просто се чудех къде се слагат тия релета, не ми беше хрумвало, че се слагат "просто" за да палят крушките ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да се похваля вече минах всички фарчета по колата и оригиналните през релета ;) ефекта е 1 път ;) не е като новите фарове но е задоволително :) оправих си и ключа на дългите просто му трябваше 1-но почистване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колеги! Тази вечер на сивика на брат ми смехихме крушките на късите и дългите с нови Osram Night Breaker-55W. Разликата е доста голяма, в положителна посока :cool: Не е като ксенони, но е много по-добре от преди! Заслужават си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Редакция модератор: за подаряването си пусни тема в "Продава..." със заглавие "ПОДАРЯВАМ: "

-------------------------------------------


Значи до сега съм пробвал:

Philips, Power2Night: Performance light (отлични)
OSRAM SILVERSTAR +50% (много добри)
Osram Night Breaker +90% (много злуе)


За Филипса мога само добри думи да кажа,
светлината не е прекалено студена и свети адски силно дори и през деня
понякога могат да се видят (да наистина не се майтапя)

Публикувано изображение
Инфо

Инфо 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за ксенона. Вярно - доста парички е, но дори 35 ватовия "средно качествен" китайски ксенон свети повече от която и да е халогенка. Кеф ти ниска консумация, кеф ти бяла светлина, и като идеш да ти ги регулират както трябва, съвсем не заслепяват така, както повечето си мислят. Пробвал съм да карам и пред, и срещу регулиран ксенон (хем във фабрични фарове за халогенни крушки, с каквито са над 99% от колите по пътищата), и мога да твърдя, че един по-висок джип или SUV с производствен ксенон заслепява повече. Вярно, привличат малко повече внимание отколкото халогенните, действително са доста по-ярки, но не мисля, че "заслепяват". Тези, които наистина заслепяват са или нерегулирани такива, и/или вдигнати повече отколкото трябва умишлено, за да не му се налага на мързеливия водач да сменя на дълги извън града. Съмнява ме и половината от тези, които си слагат ксенони да са чували, че регулажа след това е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи до сега съм пробвал:Philips, Power2Night: Performance light (отлични)OSRAM SILVERSTAR +50% (много добри)Osram Night Breaker +90% (много злуе)

Нямам впечатления от конкретния филипс, но не съм съгласен за Osram Night Breaker +90%Малко по принуда си купих такива, 15лв/бр от бензиностанция - само такива имаха, а ми беше изгорял десния фар.Като сложих Night Breaker-а, все едно и другия ми фар беше изгорял - светеше доста по-слабо и жълто. А карах около 20км през нощта само на ляв фар, докато разбера, че десния е изгорял - очевидно нищо му нямаше на левия фар.След 2 нощи каране с различни крушки, смених и другия фар - крушката беше Philips, може би нормална (без екстри) - тъкмо да си имам резервна крушка в колата.Със Silverstar +50% съм карал доста време, но не забелязвах такива сериозни разлики с нормалните крушки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


ТЕСТ


Крушки H7 на Фарове с лупи :


Публикувано изображение
Публикувано изображение



Лява - Philips, Power2Night: Performance light
Публикувано изображение


Дясна - Osram Night Breaker +90%
Публикувано изображение




PS Извода оставам на вас, дори като изгоряха стандартните крушки Philips и сложих
НайтБрейкър-а бяха по-зле от тях нямам снимки обаче и с голям възторг дочаках изгарянето им


Тия дни изгоряха Power2Night-а и сега монтирах NightGuide DoubleLife H7 S
като разбрах че вече за лупите е S а за обикновените рефлектори е R
Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да изтупаме малко темата от праха. Някой ползвал ли е новият NightBraker2 на Osram и имали подобрение в "живота" му. Питам, защото преди време пробвах първия вариант и останах разочарован. Като светлина бяха много добре /и те се загубват когато вали, но все пак е една идея по-добре/, но като продължителност на "живот" много зле. Моите изкараха около месец и половина. После пробвах друг модел на Osram, не помня името но бяха +30% повече светлина и светеха в няколко разцветки като застанеш срещу тях. Те бяха добре и издържаха около година, но не са чак толкова силни като светлина :worthy: От други форуми пък прочетох, че крушките на Philips X-treme Vision са били много добри, а до колкото виждам колегата "slus4o" хвали Philips, Power2Night: Performance light. Така, да обобщя :worthy: Кои крушки според вас са по-добри:- Osram NightBraker 2- Philips X-treme Vision- Philips Power2NightБлагодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...