Jump to content
LordVetinari

Сивик 7-а генерация

Recommended Posts

В момента карам сивик 6-та генерация, обаче времето си минава и колата остарява, затова се замислям за смяна Очевидния избор е седма генерация, от друга страна по мое мнение 7ген. на сивик, поне тази която се прави в англия е един от най-грозните автомобили, които съм срещал. Спрял съм се на 2 автомобила, които ми допадат като визия :1.Хонда Сивик - купе 7ген.2.Acura RSXМолбата ми е ако някой има или се е возил на някой от тези автомобили да сподели мнението си. P.S. Забравих да кажа 3-ия вариант ;) :сивик 6ген. + хонда хорнет/сузуки бандит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HondaFanatic

Мисля си че оставаш с два варианта ;) Малко трудно ще намериш RSX в Европа , освен ако не тръгнеш от чужбина да взимаш но пак е малка вероятноста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми като не ти харесва 7-мата генерация, вземи си 8-ма. На мене лично мойта Седмица отзад много ме кефи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега незнам от кой град си, но в Ямбол се продава една Acura RSXсребриста, има я в mobile.bg ;) идваш, пробваш и такап.п. не познавам момчето и незнам дали не е продадена, но едва ли..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iceman

В щатите имах щастието да покарам седма генерация седан 1,7 автоматик. От към конфорт, обезшуменост и качество на материалите ... просто нямам думи колко е по-напред от 5/6 ген. От към пъргавина - има си живец в нея, но предполагам килограмите - ще си имат отражение и вероятно е по-тромава (тогава нямах база за сравнение), но определено при възможност бих се прехвърлил от 5 ген купе в 7ма купе! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти много, ама зависи с кви средства разполагаш. Все пак Civic 7 е около 15К, RSX е супер рядък и съответно по-скъп. За такива пари(20-25К) можеш спокойно да обрнеш поглед към нещо с Type R на капака, било то Civic Type R или Accord Type R. Или пък ако не търсиш спортното каране можеш да си потърсиш 03+ Accord,което си е супер кола (спортна визия, комфорт - какво му трябва на човек), и те вървят над 20К, особено ако не го търсиш в БГ, но пък щом си се загледал в RSX, спортните качества на автомобила не са ти безразлични.Моето мнение е че ако разполагаш с около 15К избора е между Civic 7(този с 3 врати е доста добъре откъм дизайн, този с 5 врати е малко като миниван, но тук вече е въпрос на вкус и приложение и няма да се меся) и Аccord 99-02 купе или седан (мен лично и двата много ми харесват, пак въпрос на вкус, приоритети и приложение/употреба/предназначение). Ако разполагаш, обаче, с бюджет от около 25К там вариантите са повече: 03+ Civic Type R, Integra Type R (Чиста проба бегачки); 99-02 Аccord Type R(спортен, ама много спортен седан+малко лукс); RSX който си избрал(мен лично ме кефи ама да е Type R JDM с 220 under the hood); и според мен най разумния избор за тея пари (разумен, не емоционален - тях вече ги казах) е 03+ Accord, една страхотна кола според мен.Успех в търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ямболската е автоматик - возих се в нея - очарован съм!Ела , погледни я , покарай я .. ако ти хареса отлепяй я.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам сивик 6-та генерация, обаче времето си минава и колата остарява, затова се замислям за смяна Очевидния избор е седма генерация, от друга страна по мое мнение 7ген. на сивик, поне тази която се прави в англия е един от най-грозните автомобили, които съм срещал. Спрял съм се на 2 автомобила, които ми допадат като визия :1.Хонда Сивик - купе 7ген.2.Acura RSXМолбата ми е ако някой има или се е возил на някой от тези автомобили да сподели мнението си. P.S. Забравих да кажа 3-ия вариант :) :сивик 6ген. + хонда хорнет/сузуки бандит

И на мен 7-ма Сивик отвън ми е много грозна - по нищо не се различава от Астра, 307 и т.н., НО НО НО аз не съм си купил автомобила да ходя на изложения, нито да си я гледам отвън, нито да питам за мнения приятели и познати как е колата отвън. Взех си я защото както и ти, трябваше да си подновя колата. Отвътре е невероятно просторна и за мен е много комфортна, когато трябва 4-ма души да пътуват доста. Също и на пътниците мисля, че им е ОК (справка - qni, Miyamoto). Предлага много повече вътрешно пространство от всяка друга кола в нейния сегмент. Двигателя е прилично икономичен, а в същото време предлага и възможност за по-бързо и динамично каране (справка Hronos :) - срещата на Калояново). НО НО НО тези неща ги открих, след като вече си бях купил грозната кола. Не съм питал тогава никой за мнение. Взех я защото исках колата ми да е Ходна. Единствено преди това бях карал модела с 1,4 двигател за около 2-3 километра, което беше сериозен плюс след няколко дена да си я купя колата. Успех с избора, колега :no:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз потвърждавам думите на емко. Понеже я карам почти всекидневно/на емко колата/ мога да ти кажа че си е наистина много удобна, широка и шофирането си е песен направо, а и върви доста добре :)......няма да казвам колко защото ще има въпроси после :cool: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много за мненията на всички.наистина не знаех, че в България има такъв автомобил.ще трябва да се пробва :ph34r: иначе по мои сметки една акура следва да стъпи на не повече от 10-12000$ със всичко имам в предвид малкия двигател щото големия е акцизен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако ще я внасяш от Щатите ще платиш мито. Поне по спомен така мисля.

Редактирано от Al_Capone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 7ма ген. сивик седан и съм много доволен.1.6 110кс,разход 5,7-6,5л/100,супер возия,много пъргав,сдалано в Япония.Ако те интересува още нещо прати ми РМ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е мнението ви за дизеловия двигател 1,7?Какъв е разхода градско/извънградско, еластичност, шум в купето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай Hronos. Ако той незнае, значи никой незнае :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за информацията, Hronos-e!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си е Дизела.Шум се чува само по светофарите слабо и при потегляне.Така са всички съвременни печки.Еластичност превъзходна, набира се чудесно.За разход конкретни числа не мога да цитирам но е нисък.Не си правя труда да засичам.Ако се кара кротко разхода е неприлично нисък, просто при мен винаги колите харчат повече на извънградско от колкото в града.Двигатели след 150-160 хил.км. пробег масово дават един и същи проблем със турбината и чека светва и колата спора да върви нормално,но е отработен въпроса вече и проблема се отстранява със около 100-тина лв.Мойта е далеко още от тия км. но наблюдавам други автомобили че проявяват един и същ синдром.Около 30 хил.км задължително на версиите 2002-2003г. трябва да е сменена рейката гаранционно защото се разтропва и там ремонт не е допустим, а новата рейка е колкото 1/4 от колата.Добра е колицата.

Наистина много полезна информация. А за каква рейка става въпрос точно и как може да се провери при покупка на такъв автомобил?Някаква идея дали има пластмасови подкалници на задните колела, защото забелязах, че там се появява доста сериозна корозия заради песъчинките и калта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кормилната рейка става дума.Корозия не би трябвало да има.Не ръждясват поне до сега не съм видял ръждясъл екземпляр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един скромен вариант който намирам за не чак толкова грозен ...... (това е моето возило) http://forums.hondabg.com/index.php?automo...si&img=7365 ..... а пък и горния лост за скорости вкрайна сметка се оказа учудващо удобен, но крайния избор си е лично твой :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един скромен вариант който намирам за не чак толкова грозен ...... (това е моето возило) http://forums.hondabg.com/index.php?automo...si&img=7365 ..... а пък и горния лост за скорости вкрайна сметка се оказа учудващо удобен, но крайния избор си е лично твой :whistle:

Горния лост наистина е много удобен. А това продава ли се или просто го показваш като пример. Много добре изглежда. Гледах една синя такава но ми се стори малко вехта а цената беше около 12000лв. за 2003 1.7дизел. На задните калници точно пред гумите имаше намазано нещо като кит явно за да прикрие ръжда но си личеше че е доста неравна повърхността. Лоста на скоростите беше доста изтъркан но двигателя се държеше добре. Някой има ли идея за добър сервиз в София, където може да се прегледа такава кола преди да се купи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...