Jump to content
ШМИРГЕЛ

Закон за забрана на ДЕСНИЯ волан в България

Recommended Posts

наистина колите от англия са доста запазени с това съм много съгласен с колегата jeepers.и цените са добри. ;) ама волана остава десен ;)

десен,ама цената!Пример моята кола:HONDA CR-V 2000г.150коня,запазена идеално на160000км.Цена:с таксата за превода и докарването до Пловдив-8270лв.Цена в България(с нормален волан)-18000лв.За 9000лв. се научих да я карам! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 9000лв. се научих да я карам! ;)

;) Това ми хареса ;) , и е вярно...Аз съм против този закон, но честно казано не мисля че ще го приемат, ако въобще го прокарат за гласуване...За карането с десен волан - който може го може ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв закон не е приети и скоро едва ли ще се приеме.Твърдо съм против него,никой не може да ми налага каква дирекция да карам :) Безрасъдния шофьор си е такъв без значение дали е седнал от ляво или от дясно

Подкрепям колегата, пък и незнам за друга държава, където има подобна забрана. В Англия има много коли с ЛЯВ волан, които се карат от чужденци (Европейци) и им е по-удобно така разположението в колата и скоростният лост :P Не вярвам да го приемат в БГ, но и самата идея е абсурдна!!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасни са точно толкова колкото и тия с ляв волан, нищо не зависи от колата всичко е до този който я управлява. Да при изпреварване на еднолентов път видимостта е по-малка и какво от това просто изпреварваш внимателно като се оглеждаш. Това със тоя закон е пълна глупост.

:cool: подкрепям колегата с товавсичко си е до задкормилното устроиство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв закон не е приети и скоро едва ли ще се приеме.Твърдо съм против него,никой не може да ми налага каква дирекция да карам :cool: Безрасъдния шофьор си е такъв без значение дали е седнал от ляво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв закон не е приети и скоро едва ли ще се приеме.Твърдо съм против него,никой не може да ми налага каква дирекция да карам :cool: Безрасъдния шофьор си е такъв без значение дали е седнал от ляво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такъв закон не е приети и скоро едва ли ще се приеме.Твърдо съм против него,никой не може да ми налага каква дирекция да карам :cool: Безрасъдния шофьор си е такъв без значение дали е седнал от ляво

 

напълно съм съгласен с колегата, живея в УК от 3 години и десният волан след първия ден ми беше като все едно цял йивот съм си го карал и мисля и тук да си е карам така. цената на акордда ми е с пове4е от 50% по тънка от тея в БГ и естествено перфектна не някой дръгляк със сервисе в гараж. Те в Ук не са по-глупави от нас да налагат закони за ляв волан там, хората си ги карат, проблема е в културата на каране и добрите пътища. вместо да се учим от практиките на развитите държави ние пак се пвавим на големи законо-умници. А вече има и камери които ти показват видимостта от лявата страна , който иска да си кара с ляв волан за 20000лв а аз ще си я карам в по-добро състояние за половин цена и пове4е дори, благодаря за вниманието пичове!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво общо има това с комунизмът???

После ами в Германия колега ако не си ходил, голяма част

от пътната им мрежа е Магистрали , а не като тука 2 ленти и двупосочно движение?!.

има 'малка разлика' :cool:)

Виждам сега че повечето тука дето пишат са с десен волан,

но не може да кажете на черноро бяло? то няма и смисъл,

не може волана да е на обратно на движението, и да НЕ Е по рисково????

Ако това казвате, то значи че е излишно да обсъждаме ;)

И защо все трябва да гледаме в другите страни как е?

Ние да не сме по прости да измислим нещо по разумно от тях..?

 

;)

еми колега седни покараи с дсен колан като си я купиш същата твоя хондичка за 50% офф и после се замисли малко за кво става въпрос, много правилно се изрази, че там имат и в градовете бих добавил еднопосочни патища с по 3-4 ленти е как няма да изпреверваш ако ще да е със средеееееееееен волан , твърдо съм против тоя умрял закон, има по-важни неща в тая изсипана държава за управяне. да поуправят пътищата и после да се чудят с кви волани да се кара, ади батенца!

П.С. и да се научат да карат в БГ 4е и да го приемат тоя закон с тази култура постоянно ще умират млади хора по патищата, мисля 4е бях ясен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и да забранят десния волан,идиотите по пътишата ще си останат същите,пак ще има много катастрофи и загинали .аз лично не го удобрявам :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Diego
Отговорено (Редактирано)

ДА вземем да забраним и джиповете?!?! Какъв шанс ще ни оставят при евентуална катастрофа?Пълни абсурди в тая държава ...

Редактирано от Diego

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит за десен волан, ама да е за няква екзотика дето с ляв по принцип я няма. Сещате се за какво говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Против-ЕстественноВ кръга на шегата:Представетеси ако 50% от автомобилите в България бяха с десен волан-при челен удар ще има една жертва по-малко-шанса за уцеляване е на водача с десен волан...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тука направо ме уби до сега никой не е мислил в такава насока! това е много вярно колега ама ако сте по сами в колата :( според мен всеки трябва сам да си решава за това каква кола ще кара!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

десен,ама цената!Пример моята кола:HONDA CR-V 2000г.150коня,запазена идеално на160000км.Цена:с таксата за превода и докарването до Пловдив-8270лв.Цена в България(с нормален волан)-18000лв.За 9000лв. се научих да я карам! :thumbs1:Дааам,Да ви кажа честно колеги,всичко е до нагласа- ако нямаш задръжки- караш си с десен волан, ако се притесняваш- караш си с ляв.Да наистина- много по-евтини са/ и аз си купих CR-V 2002г. оттам и се радвам на колицата ми/.Да - мене не ме притеснява дали ще съм отляво или от дясно, защото първата кола на която се качих самостоятелно да карам беше Голф -2 84г. с десен волан.Не- не мисля, че сме заплаха за обществото- май тези движещи се с 200км/ч. с X5-ците и Q7-ците с ЛЯВ волан са доста по- опасни ;о))И така колеги- поздрави от мен и все си мисля, че има много по належащи проблеми в държавата ни от отва дали караме десен или ляв волан ;о)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе цялата истина е не в тази заплаха за автомобилите и шофьорите ,ами в това че много хора страдат от тези ниски цени на Ук возилата и малко лапат мухи,с тази криза и спирането на кредите много от магзините за нови коли пропищяха против десните волани зашото няма за тях клиенти :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорите за колите с десен волан, че не са опасни ама много бъркате. Тези коли са проектирани да се движат по пътища за коли с дясна дирекция. Карайки тази кола на път пригоден за кола с лява дирекция не само че изнасянето е проблем ами и вечер фаровете пречат на другите участници в движението. Някой от вас които кара кола с десен волан да си е сменил фаровете?!? Не нали.

Ще питате ама защо, ето заради това:

Публикувано изображение

Заслепявате водачите на автомобилите които се движат срещу вас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале колко хора подскачат за тия десни волани, лошо ми става. Има два варианта или ги яд ,че комшото си е взел по евтина и по нова кола и къде по запазена от италианският кокошарник .Или не могат да преценяват реалността. Мили смехурковци, някои да му е стигало до мозъка, че "тия с десните волани" , когато карат си използват два пъти повече сивото вещество от колкото тези с левият волан. Ще оставя на вас да се сетите защо е така !Една елементарна интернет справка, може да ви покаже много реалности. В Русия примерно 10 - 15 % от автомобилите са с десен волан и никои не ги спира и не говори, че ще ги забранява. Карат си пичовете и не им пука. България има няма 8 млн. жители - около 2,5- 3 млн. автомобила примерно. по последните справки на КАТ в София има регистрирани 5 хил. автомобила с десен волан и още 3 хил. на пазара. В Русия около 120 мл. жители ..... от тука натам сте вие. Братята Руснаци даже са измислили и патентовали система за автомобили с десен волан - www.pravorul.ru - Нямат равни тези хора. :thumbs1: И колегата е прав за фаровете, обаче не знае ,че се продава специална лепенка които се слага на левият фар, за да не заслепява другите водачи. Друг е въпроса, колко от хората притежаващи автомобили с десен волан, са солидарни и колегиални. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със сменени фарове :thumbs1: а и по закон вече в кат искат да са сменени иначе няма регистрация ! Аз се смятам по опасен със сивика от колкото с която и да е била друга кола с десен волан ! Ако ме питате защо ще ви кажа ето това защото колата ми е бърза и като я карам/ сивик/ нещо полудявам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) това за забрана да се движат коли с десни волани няма как да стане,европа дава ,ние да не сме по-европейци.може би ще се наложи като регистрираш такава кола,някоя промяна в конструкцията като фаровете,най-лошия вариант е да запранат регистрацията на такива коли но е абсурдно да не им дават да се движат по нашите уж европейски пътища.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля че е опасно с десен волан ! поне според мен ако човек не знае пътя и кара по планински път , примерно Асеновград - Смолян няма как да изпреварва без рискови ситуации.. ако човек кара спокойно и не иска да изпреварва никой по такива пътища сигурно не му пречи това че е с десен волан , но като цяло колите са предназначени за страни с обратно на българското движение по пътя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опасни са точно толкова колкото и тия с ляв волан, нищо не зависи от колата всичко е до този който я управлява. Да при изпреварване на еднолентов път видимостта е по-малка и какво от това просто изпреварваш внимателно като се оглеждаш. Това със тоя закон е пълна глупост.

Както и предполагах, темата доби очаквания обрат.Тук повечето колеги твърдят, че с всичко се свиквало. Аз казвам същото - волана отзад вдясно да ми го сложат и завиващите ми колела да са задни, пак ще свикна. Не е там проблемът. Невзгодите на тая държава се крият в бездържавието. Има официално движение в тази страна. И официални закони. Това, че държавата е абдикирала от своя пост, е вече друг проблем.Да, откровено ще се радвам да ги забранят тези автомобили с десни волани. Ако левият волан беше панацея за проблемите по пътищата - нямаше да стават катастрофи. А такива е имало и ще има постоянно. Просто автомобилите с десен волан с определено по-рискови от тези, с ляв. И нека да не се убеждаваме един друг колко добри шофьори сме. Как бързо сме свикнали и че най-лошото на нас няма да ни се случи.Наистина е крайно време да се регламентират тези неща..И това с данъците също. Че се задръстихме с едва кретащи таратайки, от които на запад дават мило и драго да се отърват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА ЗАКОНА!!!Десният волан в Англия, тук е България, на който не му изнася да се изнася!Точка!Вс. останало е шитня!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая елементарна игра с огледала я прилагаше един мой познат, който беше купил Шкода Фелиция с десен волан още в далечната 1999 г. Катастрофира не знам по какви причини. Мога само да гадая. С няколко думи - предпочитам да вярвам на очите си, отколкото на очите си, гледащи в някакво огледало. Че и две :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая елементарна игра с огледала я прилагаше един мой познат, който беше купил Шкода Фелиция с десен волан още в далечната 1999 г. Катастрофира не знам по какви причини. Мога само да гадая. С няколко думи - предпочитам да вярвам на очите си, отколкото на очите си, гледащи в някакво огледало. Че и две :lol:

"И там един мармод завиваше шоколадче " Егати капацитетите сте всички, аз пък съм да не регистрират коли в КАТ по нормата Евор 5 !Спрете да се заяждате с тези десни волани !Колега на мен ми изнася да карам с десен волан в България, а на който не му изнася да ме гледа, да се оправя :lol: Всичко добро ви желая !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм против десния волан , но рпосто хората в чужбина си имат по две и повече платна за движение в едната посока и им е доста по леснопък то които не може да си кара, и да не внимава ... не че на всеки неможе да му се случи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:afro: Колега, на мен ми е ясно какво ти изнася и по какви причини караш с десен волан. Детските обяснения си ги остави за момчетата от входа. Аз на теб какво да се дразня? Ядосвам се на държавата и по-скоро на бездържавието, което е от 20 години насам.Щом държавата позволява нещо - значи може. Карай каквото искаш. По-скоро каквото можеш да си позволиш. Ако ти изнася карай и с гръб към движението. Оправяйте се..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(

 

Колега, на мен ми е ясно какво ти изнася и по какви причини караш с десен волан. Детските обяснения си ги остави за момчетата от входа. Аз на теб какво да се дразня? Ядосвам се на държавата и по-скоро на бездържавието, което е от 20 години насам.

Щом държавата позволява нещо - значи може.

Карай каквото искаш. По-скоро каквото можеш да си позволиш. Ако ти изнася карай и с гръб към движението.

Оправяйте се..

СЛАДУР...! :afro:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карал съм с десен волан...малко е кофти честно казано,но предполагам чи се свиква...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...