Jump to content
Guest haos

Тропане в прдницата!

Recommended Posts

Guest haos

Здравейте,Имам следния проблем:Когато карам на паваж чувам тропане в лявата част на предницата.Карах я на майстор ,но но той ми каза ,че предницата била здрава!?Проверихме и тампона амортисьора горе и то е здрав.Въпроса ми е възможно ли е да са биалети?Аз съм от Пловдив и ще съм много благодарен ако някой колега ми препоръча сервиз в града където да мога да си карам колата.

Редактирано от haos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Имам следния проблем:Когато карам на паваж чувам тропане в лявата част на предницата.Карах я на майстор ,но но той ми каза ,че предницата била здрава!?Проверихме и тампона амортисьора горе и то е здрав.Въпроса ми е възможно ли е да са биалети?Аз съм от Пловдив и ще съм много благодарен ако някой колега ми препоръча сервиз в града където да мога да си карам колата.

Не разбрах какъв ти е акорда но и на мен ми тропа нещо, въпреки че е бетон окачването. Мисля че при мен е луфт в хидр. рейка. Вдигни колата на крик или подемник и удряй по висящата гума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Имам следния проблем:Когато карам на паваж чувам тропане в лявата част на предницата.Карах я на майстор ,но но той ми каза ,че предницата била здрава!?Проверихме и тампона амортисьора горе и то е здрав.Въпроса ми е възможно ли е да са биалети?Аз съм от Пловдив и ще съм много благодарен ако някой колега ми препоръча сервиз в града където да мога да си карам колата.

Не разбрах какъв ти е акорда но и на мен ми тропа нещо, въпреки че е бетон окачването. Мисля че при мен е луфт в хидр. рейка. Вдигни колата на крик или подемник и удряй по висящата гума
Ами Accord 2.0ITD 98' е колата.А като удрям по гумата трябва да чуя тропането така ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Пловдив и ще съм много благодарен ако някой колега ми препоръча сервиз в града където да мога да си карам колата.

За окачване в Пловдив бих препоръчал хората от сервиза на Кастрол в Кичука. Там на стенда се извършва диагностиката, ако имаш проблем (а ти най-вероятно имаш)- ще ти го намерят. Последно като ходих, диагностиката беше безплатна (при оплакване де, не за стенд на предница ;) ), при желание влизаш в сервиза още там и те оправят, ако не ходиш другъде - няма задължение по този въпрос!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest styv

Здравейте,Имам следния проблем:Когато карам на паваж чувам тропане в лявата част на предницата.Карах я на майстор ,но но той ми каза ,че предницата била здрава!?Проверихме и тампона амортисьора горе и то е здрав.Въпроса ми е възможно ли е да са биалети?Аз съм от Пловдив и ще съм много благодарен ако някой колега ми препоръча сервиз в града където да мога да си карам колата.

а провериха ли ти кормилната рейка обикновено при сивиците от там идва това тропане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да е и кормилният прът

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да е и кормилният прът

A може ли да бъде отремонтиран кормилния прът че да спре да тропа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се появи същия проблем с тропане откъм предницата и пак така само на павета се чува...а освен това ми се почви и луфт на волана от около 2 сантиметра....рейка ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Имам следния проблем:Когато карам на паваж чувам тропане в лявата част на предницата.

Здравейте, момчета.И аз имам такъв проблем с тропане отпред вляво и то само на павета, независимо с каква скорост карам - дори и с 10 km/h.Току що се връщам от сервиз, смениха ми кормилната рейка (много ме заболя) и като се качих на паважа, отново трака - направо изтръпнах.А преди това ми сменяха накрайници и продължаваше.Следобед ще отида отново в сервиза, ще го кача човека вътре и да чуе за какво става въпрос.Ако имам някакъв резултат, ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest хари7

Здравейте, колеги.И при мен е същата работа-чука по неравности и много ме дразни.Качих я на канала, изгасих я и като размърдам кормилото чукането идва от една "буца" с много тръбички, закачена в задната част на двигателния отсег. Не знам как се казва тази част, затова ме извинете.Ако някой открие решението, да сподели с останалите,плс.И колко струва една рейка за 6 генерация, по дявалите? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest micro

Хари7 / комшу/ май се бъзикаш , щом питаш и за рейката.За всеки случай "буцата" да не би да е това нещо, дето като въртиш волана предава въртеливото движение в постъпателно , а то от своя страна позавърта гумите в същата посока на въртене. /Кормилна кутия с хидравлика/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

при мен тропането по паветата идваше от единия външен накрайник на рейката. след като го смених и покарах, взе че се разтрака и волана при завиване по рязко ...свалих рейката, разглобих я .. и какво да видя ... двата носещи лагера на държача на пиниона се бяха разбили ... ела ги смени след като не са по стандарт ... в бултрако казват 250лв за целия държач заедно с лагерите ... във всеки магазин за лагери ти казват че такива лагери няма по стандарт ...добре че познавам добри стругари и напаснахме близки по-размери лагерино тропането си беше от накраиниците на рейката ... макар че като се замисли човек колко неща се движат нагоре надолу когато гумата минава през дупка, започваш да се чудиш какво ли не тропа :)стендове, тестове, във форума мнения много... предположения още повече ...повечето от вас обаче са за обиране на луфт в рейката ... за съжаление се прави със много тънък ключ 40, който не може да се купи от всеки магазин

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мойта също тропа особено в завой с бавна скорост (по павета става въпрос) civic 6 gen.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втулка на рейката и аз го имам същия проблем за сега.като ми падне некой леф ще ида да ми я направят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Accord F18A3

И аз имам същия проблем- лико потропване от двете страни отпред при преминаване по малки неравности- не само по паваж. Бях при Омбре и ми каза че е от рейката, но ме посъветва за сега да не я ремонтираме. Мен ме дразни много и най-вероятно скоро ще му я карам да я сваля да сменя втулки. Каза, че ги карат във външна фирма да ги рециклират. Явно тва е често срещан проблем при нашите машинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи тропане от известно време. От сервиза ми казаха, че външните ми предни накрайници са много зле. Скоро ще ги сменя и ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Реших си проблема! - ефтино уоуПри мен проблема се оказа ляв накрайник!За всички колеги от Пловдив и околноста нашия човек относно диагностициране на окачване е Люси ;) .Сервиза му е до Найс кар на Асеновградско шосе.Люси преди работеше в Кастрол но сега си направи сервиз и си бачка сам.Като се махна от там просто нямах идея къде да ида ;) Но случайно разбрах къде е и така...Безаварийно и по-малко уцелени дупки :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един от недостатъка на хонда бързо се разхлопват втултите на рейката ,когато се кара с голе джанти така става, по бързо заминават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите,и аз имах сащия проблем на сивика ми и се оказа "кьс десен накрайник".моя сивик е 1,4 97год и ремонта ми излезна 30 кинта :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги и аз имам сащия проблем при моито сивиче... след тешката зима и големи дупки ми се разлопа отпред в ляво..каде ли не я карах и секи ми казва че предницата ми е супер ни шарнира за смяна нищу а това мнн ме дразни като се кача на паважа и почва да хлопа иначе др проблеми нема а и се появи луфт в волана.....да ме орентирате кфо да сменям че ми писна да лопа тва...мерси предварително :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а при мен проблема се оказа съвсем друг и съвсем по-евтин за отстраняване.Проверете си тампоните на стабилизиращата щанга ,защото моето тропане беше страшно ,но на 5 сервиза не откриха ,че идва от тези тампони.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Furious

Колеги и аз имах подобен проблем . Около една година се опитвам да го открия и накрая успях . Оказаха се тампони на стабилизиращата щанга , а за малко щях да направя рециклаж на рейка .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имах подобен проблем . Около една година се опитвам да го открия и накрая успях . Оказаха се тампони на стабилизиращата щанга , а за малко щях да направя рециклаж на рейка .

Здравей колега, и моя Акорд започна от скоро да прихлопва, и не мога да го усетя от къде е. Имам подозрения точно за втулките на стабилизираща щанга , или може би биалетки. Най много се усеща при каране по неравен черен път, бабуни с разлика във височината между ляво и дясно.Твоя как точно тропаше ? Къде да ходя да я погледнат ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво стана е хора...като сменихте тампоните на стабелизиращата щтанга оправи ли се тропането че ми писна вече да лопурка това там... :angry::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен въпросния проблем се появи преди седмица а днес като отивах на работа забелязах че луфта на волана ми е изчезнал както и тропането откъм предното ляво колело по павета.... :)

хах странно трябва да се заслушам и аз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката ти беше зле, престани да пишеш неистини! Обяснено ти е кое-какво-що, не си разбрал. С плакане във форума няма да разбереш! Ходи в сервиза да погледаш как стават нещата и тогава пиши!!!п.с. Аз ти изтрих темата! И ще трия всяка тема в която някой се опитва да си избива комплексите вьрху доказали се Хонда фенове!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest nnzz

А това на Омбре ли е форум или всеки може да си сподели мнението и патилата?Аз уважавам имиджа на тези, които са си го заслужили с честна работа и професионализъм. Но дайте да се разбереме. Много от тук пишещите за повечето проблеми казват: "Иди при Омбре " и той ще ти реши проблема. Малко звучи като спам, а като се появи някой недоволен /дори да не разбира и да е неграмотен технически/ вие му удряте цензура - не е честно.Аз също съм бил при Омбре и се записах за диагностика, защото ми хлопат апаратите на спирачките. Той ми каза, че е елементарно и ще ми смени втулките. Записах си час за след 3 седмици и след като му звънях неколкократно за да му напомня за проблема, вече бяха минали 30 - 40 дни и заявката му още не беше дошла. Обещаха да ми звъннат и още ги чакам . Това беше миналия септември. Аз си ги оправих другаде.Така, че прав е колегата - Омбре не е колегиален към всички, може да е светило вза хондите, но като му пращате всички от форума, явно не може да обслужи всички желаещи. Така, че не създавайте идоли- таква няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не просто Омбре не е слънце че да огрее всички ви!

Първо държа да отбележа, че аз персонално услугите на Сервиз Омбре не съм ползвал и не мога да кажа "Да, помогнал ми е!", "Не, не ми е помогнал!" или каквото и да било друго за сервизите му! Недоволни винаги ще има, това е ясно на всеки, но да казвате че са мошенници е меко казано некоректно!

 

Не искам да обиждам никой с мението си, но не забравяйте че никой не е безгрешен! Вие също!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не просто Омбре не е слънце че да огрее всички ви!

Първо държа да отбележа, че аз персонално услугите на Сервиз Омбре не съм ползвал и не мога да кажа "Да, помогнал ми е!", "Не, не ми е помогнал!" или каквото и да било друго за сервизите му! Недоволни винаги ще има, това е ясно на всеки, но да казвате че са мошенници е меко казано некоректно!

 

Не искам да обиждам никой с мението си, но не забравяйте че никой не е безгрешен! Вие също!

И това,че ти не си безгрешен ти пречи да обвиняваш другите в грешките им ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съветвам те да не се предоверяваш на Омбре... Сигурно понякога и с определени хора си върши добре работата, но аз се набутах при него.И аз имах същия проблем. От преди около месец ми е първия пост по темата.Омбре ми каза, че е проверил всичко по ходовата част. Накара ме да си рециклирам рейката и тропането продължи. Т.е. след около 300 лв. ремонт на рейка и смяна на накрайник аз още си имах тракаща предница.Отидох в друг сервиз, където ми смениха носач и шарнири (т.е. все неща по ходовата част, които уж спеца беше проверил). Сега вече нямам проблем.Даже вчера пуснах нова тема за този проблем, щото все пак да оставиш толкова пари и все още да ти седи проблемът е малко тъпо. Но пичовете веднага са ми изтрили темата. Така че прави си сметката...

Колега благодаря за съвета. И аз имах един подобен проблем- смени ми тампоните на предните амортисьори, но тропането продължи и тогава установиха, че е от рейката. Но аз не му се сърда- майната им на тампоните и на парите за смяната. Аз съм монтьор по професия, но не се занимавам с това и трябва да ти кажа, че и аз не очаквах да е рейката, а и въобще не е лесна диагностиката на подобни проблеми. Ти си знаеш, не искам да те убеждавам да си промениш мнението за Омбре. Аз му имам доверие, доказал ми е че мога да му имам доверие- в момента живея в София, но до преди няколко месеца идвах от Пловдив при него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че за нашите машини си трябва някой който разбира от хонди и въобще от японски машини. Тези разбирачи са малко, а клиентите са много, това е ясно, но да налагаш цензура и да триеш чуждо мнение, само защото е различно от болшинството - не е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трупаш постове ам? Знаеш ли каква цензура ще ти дам :) Я гледай тука:

Рейката ти беше зле, престани да пишеш неистини! Обяснено ти е кое-какво-що, не си разбрал. С плакане във форума няма да разбереш! Ходи в сервиза да погледаш как стават нещата и тогава пишиexcl.gifп.с. Аз ти изтрих темата! И ще трия всяка тема в която някой се опитва да си избива комплексите вьрху доказали се Хонда феновеexcl.gif
Да кажем нещо за сестрати :zen: А ти ходи обяснявай че нямаш сестра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Благодаря за комплиментите :) Пиши ми едно лично да се запознаеме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...