Jump to content

Recommended Posts

Guest Informer

Ами той вече има сигнал от мап сензора. Само му трябва малко да се програмира и да се изведе едно кабелче към реле което да командва ел.клапан за уестгейта. Ако вкара и тая функция ще е ПЕРФЕКТНО!

Да за това няма никакъв проблем, дори настройки в реално време ще могат да се правят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за ОДБ0 дали може6 да измисли6 не6то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съсм заинтересован за OBD-0.Мога да предоставя и автомобил за тестове ако е необходимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах все пак дали може да изкара грешките от еку-то на дисплея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съсм заинтересован за OBD-0.Мога да предоставя и автомобил за тестове ако е необходимо.

Да, наистина на някоя хонда среща мога да направя някой експерименти с ОБД0 кола. Те имат ли буксата за диагностика? Ако имат, шансовете за успех са големи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това което си напраил е уникално...евалата ...нямам думи...а ако найстина може да се напраааи няква врътка да се упраавлява налягането на турбото напраао и 200 лева ти давам без да се замисля ....и как таака си тръгнал токувиж ни изненадаааш с някоя стендалоун електроника за тунинг приложения .....и така относно твойто шантааво ЕЦУ....не е хич шантаво а е златно....драсни един ред на ЛС да не спамя тука

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Колега това което си напраил е уникално...евалата ...нямам думи...а ако найстина може да се напраааи няква врътка да се упраавлява налягането на турбото напраао и 200 лева ти давам без да се замисля ....и как таака си тръгнал токувиж ни изненадаааш с някоя стендалоун електроника за тунинг приложения .....и така относно твойто шантааво ЕЦУ....не е хич шантаво а е златно....драсни един ред на ЛС да не спамя тука

Аз вече обмислям, по-специална тунинг версия на компа. Иначе след като обърнах интернета нагоре с краката разбрах, че моето ECU (P1H) всъщност е почти 1:1 като P28. Тоест перфектно е за чипване и тунинг ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми, моля те, фирмата производител и модела на дисплея, за да се опитам да намеря алтернативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един бърз съвет може ли да ти дам?ти в момента ползваш фабричния хондов протокол. В някои случай на чипвани ЕЦУ-та ще се сблъскаш с протокола написан от момчетата от pgmfi.org. Той е елементарен, но има разни подробности като например че е full-duplex. иначе е прост, пращаш команда, получаваш отговор....Свиркай като ти трябват подробности.Между другото, погледни си P1H-а отвътре.... мен ме съмнява да е като р28, но една снимка би дала отговор на доста въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшен си :Pнякой дали би могъл да систематизира кои коли са с OBDI и OBD II?Дотук си вадя извода че Сивик 5ген са с OBDI ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dragi4

+ AIR/FUEL ratio ;)

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един заинтересован.А какво стана със систематизацията на ОБД-тата?Мойта кошничка с какво ОБД е?ЦРХ 2г. Д16А9?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за направеното и за ентусиазма който имаш ;)И аз бих си взел едно ;)

Редактирано от monkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте,аз съм съвсем нов тук и неискам да ви се меся,евала на пича за тази джаджа много е готина а и полезна, намерих нешто подобно в нета и дори мисля че може да се правят промени в перформанса на двигателя в реално време:) казва се digimoto може и да сте го чували адреса е www.digimoto.com незнам дори дали става за D15b2 разгледайте го ми кажете заслужава ли си инвестициата....благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, някакво развитие? ще има ли финална версия скоро?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

колега, някакво развитие? ще има ли финална версия скоро?

Ами за сега имам само платките и елементите, остава да направя кутията и да намеря стандартни букси за да не се налага да се вързва директно за кабелите, но това не е чак толкова важно. Кутията ми е основен проблем за сега...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалат колега, това е много добра идея (при това реализиран), мисля, че след като е готов крайният продукт, няма да смогнеш да изпълняваш поръчки, аз от сега си заявявам една бройка :hondarulez:. Успех и бързо завършване на продукцията, защото като чета много сме се наредили на опашката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ценно е това което правиш! Вече съм отделил и кинтите :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм заинтересован, но и аз като някой от колегите се интересувам и от опцийте за турбо и дали тогава уреда ти би отчитал всичко правилно.... примерно: моментен разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Митак... не приятелю...при теб няма да стане номера. Заради гъзариите на чипа който съм ти сложил това устройство няма да работи при теб без преработки.За съжаление няма възможност да следя темата и да взимам участие.Informer, предполагам знаеш за какво говоря. Ако имаш нужда от помощ за обд0 ЕЦУ-та с NG60 и нагоре чипове - свиркай.Съжалявам Митак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емо, не става дума за моето ЕЦУ, а за едно Р28, пак правено от теб за скромния 1 бар или там нещата са още по-сложни?

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Започнах да правя тестов модел на дизайна, ето първите снимки, скоро ще има снимки на готовия продукт :(

 

Дизайна:

Публикувано изображение

 

Това което успях да направя за няколко часа:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не това е бета версия, утре ще го китосам и ще го пръсна с черен матов спрей. Иначе, ако успея да направя формата ще го правя от качествена черна пластмаса, но все още уточнявам дизайна. Няма да е зле, някой ако има идеи и предложения по дизайна да ги напише, ще ми е полезно. За това показвам и текущия ми дизайн, за да го критикувате ако желаете :thumbs1:

Редактирано от misho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако можеш направи в няколко цвята в зависимост от колата.Ако е 5г сиво,6г и тн.Ако си ме разбрал имам в предвид да е в тон с цвета на интериора :thumbs1: .Иначе това като дизайн ми харесва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....освен ако не сте изтрили или променили частта за стандартна комуникация.

сме, сме ;)разкодирането на фабричната комуникация е сравнително ново нещо, доста след като са създадени NGxx биновете за ОБД0 и даталогинг плъгина за ОБД1така че при ОБД0 ако някой от клиентите ти е с чип, почти сигурно няма да стане. за ОБД1 ако е с чип на който му е добавен дейталогинг плъгин - също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен е супер! предполагам е голямо точно колкото часовника нали ? за да се сложи на неговото мястоевентуални "глезотиики" биха могли да са както каза колегата различните нюанси на сиво или черно и евентуално цвятнезнам 5г как светят, но в моята всичко свети оранжевоно, дори и с тия "кусури" пак е супер ;)п.п. е с по-голямо дисплейче би изглеждало направо фабрично според мен ;)айде колега стискаме палци и събираме парички ;)

Редактирано от Stancho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз съм в списъка с купувачите, ако става за D16Y3, нещо май не разбрах!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готовата платка с електрониката и дисплея:

 

Публикувано изображение

 

Почти готова кутия с дисплея:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много добре изглежда! Само имам един въпрос-мога ли да използвам друг дисплей?Кога ще е възможно и да го купим, вече станахме доста желаещи, по какъв начин мислиш да изпълняваш заявките-по реда на мненията тук, първо на свои хора или? Благодаря!

Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея може ли да се направи отделно от платката? Примерно една кутийка колкото за него и 2та бутона и 1 за платката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея може ли да се направи отделно от платката? Примерно една кутийка колкото за него и 2та бутона и 1 за платката.

Не, дисплея върви с една голяма платка към него. Минималните размери на дисплея и двете платки са 84х44х22 мм. Което изобщо не е голямо. Умишлено не сложих по-малък дисплей, защото нямаще да се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

За довечера няма да съм готов, но за следващата среща ще гледам да дойда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

Дисплея няма да може да се смени, ще видя дали е възможно да поръчам с други цветове. Варианта ти е да смениш светодиодите които са за осветлението, ако ти се занимава. Сега мога да продам някоя бройка без кутия, за хора които искат да си го вграждат или да си правят кутия сами.

Купувам един веднага, не ми трябва кутия, решил съм къде и как да го вградя, аз ще си сменя осветлението. Искам и втори вход за външен температурен датчик-всъщност трябва ли да ползвам някакъв специален датчик, или мога да изпозвам наличните в момента-имам оригинално от климатроника за вътрешната и за външната температура, мога да потърся информация за тях, засега знам само, че са с по 2 жички :hondarulez: .Само ми дай цена и кога ще мога да го получа, плащането може да е по Еконт с доставката, или по банков път.А какви са размерите само на дисплея? Редактирано от batkosio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Принципно, ако от Хонда са били умни момчета и са запазили съвместимост в протокола за комуникация за всичките си модели, би следвало борд компа да работи с всички Хонди които имат букса за данни (DLC).Кутии най-различни се продават в тук, цените са смешни, който има желание и му се занимава, може да си вземе от там и да му дам само платка и дисплей.Идеята не е да се слага вместо часовника, а пред него или на място което всеки сметне, че му е удобно, за това проектирам кутия.Ъпгрейда ще го правя аз. Аз ако дам компилирания код всеки ще може да си го прави, логично нали? :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз малко късно 4ета тази тема ама за в момента на поръчки ли е тази платка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега наистина евала за труда ти , и още по-голямо евала за резултата !!! Не знам за другите колеги , но за мене тази екстра е почти живото спасяваща :P Имам и въпросчета :P Не видях или не съм прочел никъде дали дисплея в тъмното свети ? И също така , ако съм те разбрал правилно , устройството вече може да се закупи , но не и в кутийка ? Защото ако е така , давай ми телефона си да се чуем утре да ми даваш устройсвтото :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ъпгрейда ще го правя аз. Аз ако дам компилирания код всеки ще може да си го прави, логично нали? :devil:

може ли да те попитам от къде знаеш какъв е протокола за комуникация по DLC?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

От различни места в интернет. Рових, сглобявах мозайката и накрая след месеци усилия я сглобих. Ти какво намекваш с цитата, искаш да направя проекта open source защтото според теб е най-правилно и защото ти си привърженик на идеята за свобода на познанието?DLC-то в крайна сметка е най-малкия проблем, хората са измислили OBDII стандарта и съвсем скоро мисля да мина на него. В крайна сметка не всичко на тоя свят е Хонда, нали? :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stanislav_stz

Значи за английските Civic-и (95-98г) се отнася OBDII стандарта? А значение дали е дизел или не, че моя е роувърски дизел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпгрейда ще го правя аз. Аз ако дам компилирания код всеки ще може да си го прави, логично нали? :devil:

може ли да те попитам от къде знаеш какъв е протокола за комуникация по DLC?
От различни места в интернет. Рових, сглобявах мозайката и накрая след месеци усилия я сглобих. Ти какво намекваш с цитата, искаш да направя проекта open source защтото според теб е най-правилно и защото ти си привърженик на идеята за свобода на познанието?DLC-то в крайна сметка е най-малкия проблем, хората са измислили OBDII стандарта и съвсем скоро мисля да мина на него. В крайна сметка не всичко на тоя свят е Хонда, нали? :P
точно това намеквам, но не защото на мен така ми харесва а защото ако хората не споделяха подобни работи твойто "от тук от там" нямаше да доведе до никакъв резултат. OBDII вобще не го коментирам, там са доста по-ясно нещата.И не ме разбирай погрешно, не подценявам труда ти, просто се чувствах длъжен да ти задам въпроса подразнен от това ревностно пазене на програмата която определено не е плод само на твоя труд.Както и да е, надявам се знанията които си натрупал да ги използваш и за некомерсиални цели от време на време. Даже на твое място бих дал некомпилирания код... който иска да си го напражи сам, ще си го направи сам и ако му помогнеш - супер. А ако се замислиш всички хора които проявяват интерес в тази тема няма да си го направят сами по една или друга причина... но това съм просто аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...