Jump to content
Guest slavianko

Civic плюсове и минуси

Recommended Posts

Guest slavianko

Колеги вчера се сдобих със Civic 1.5 90к.с По принцип аз имам и карам БМВ но исках и кола за градско и за всеки ден из задръстванията, да не е скъпа и с малък разход и се спрях на това. Та изобщо преди не съм карал такава и не съм на ясно. Кажете какви са му болките на модела. Дефекти слаби места изобщо всичко с което вие сте се сблъскали а на мен тепърва ми предстои. Всички съвети ще ми бъдат от полза. :) Интересуват ме и цените на рез. части??? Утре я нося в сервиза да и направя едно пълно обслужване. Масла, филтри, ремъци и едно ляво каре дето потраква като завия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

болежките на модела или по-скоро на хонда е,че кара човек да се влюбва в нея до полудяване :lol: честито и добре дошъл сред нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цени - от официалния вносител като за всяка марка :)хронична болка - задните вежди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера се сдобих със Civic 1.5 90к.с По принцип аз имам и карам БМВ но исках и кола за градско и за всеки ден из задръстванията, да не е скъпа и с малък разход и се спрях на това. Та изобщо преди не съм карал такава и не съм на ясно. Кажете какви са му болките на модела. Дефекти слаби места изобщо всичко с което вие сте се сблъскали а на мен тепърва ми предстои. Всички съвети ще ми бъдат от полза. :) Интересуват ме и цените на рез. части??? Утре я нося в сервиза да и направя едно пълно обслужване. Масла, филтри, ремъци и едно ляво каре дето потраква като завия

Предполагам че ще има информация тук за моят модел да. Просто вчера за пръв път влизам във хонда форум и малко не мога да се ориентирам. До вчера влизах само във БМВ форума и сега докато се климатизирам и тук ще питам вас. Значи аз дори не знам какъв ми е мотора. Знам само че е 1.5 V-tec. С колко клапана е този мотор, с един разпределителен вал ли е или с два? Сори ако са ми тъпи въпросите но наистина тук съм като новороден :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.5... и е v-tec.. и е 90 коня... пф, ти трябва да си с икономичния VTEC-E... амаа май и той е 1.6 :) Та или е 1.6 или нямаш V-TEC или имаш V-TEC и си 101 коня :P Това са според мен възможностите :)А или.. или караш 6ген. :) Ако е така, да тогава маййй ти е вярна информацията. Едновалов ти е двигателя, всички Хондовски двигатели с много малки изключения са 16v! Такаче, ти не си в черната 8 клапанова статистика, спокс :P Други въпроси?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - добре дошъл на Славянко! Много километри да те радва колицата (безаварийни естествено).След приветствието ще си позволя да направя малка поправка. :)

1.5... и е v-tec.. и е 90 коня... пф, ти трябва да си с икономичния VTEC-E... амаа май и той е 1.6 :) Та или е 1.6 или нямаш V-TEC или имаш V-TEC и си 101 коня :) Това са според мен възможностите :P А или.. или караш 6ген. :P

Шефе...икономките на 5та ген. са d15z1/d15z3...демек и те са 1.5 както и всеизвестното "моно" (което на практика е двуточково, а не моно но както и да е :D)А на шестите ген. икономките са d16y...нещо си, и май бяха повечко животни пред каруцата. :)Ако колегата си каже коя година му е колата според мен най-лесно ще го установиме кой е. :P Редактирано от kalmara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двигателя не са само това вариантите: ако е хечбек 5 врати английски до 97, 1.5 - D15Z3 90 к.с VTEC-E 16V; хечбек 3 врати, японски D15Z1 90 к.с VTEC-E 16V; третия вариант, най-често срещания, хечбек 3 врати, японски D15B2 пак 90 к.с, 16V, но без VTEC. Избери си.Ъм.. докато съм писал, колегата ме изпреварил.А на 6-та икономките са 114 к.с D15Z6, D15Z8 (съответно за японския и английския модел).

Редактирано от keel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте гадали!Колега виж си номера на двигателя и първите 5символа са ти номера на двг-то.Напиши ги тук и решаваме проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още утре ще проверя за номера на мотора и ще пиша пак тука.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....................Малееее колко много глупости сте изписали и нищо не сте информирали човека :unsure: ...................

;) На Мишо поста е най точен.............slavianko дай вин че ще те объркамеАз пак ще си позволя прогноза че имаш сивик веи двигателя ти е D15Z1/3 и Мишо е твоя човек със съветите :ph34r:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...