Jump to content
MAD DOG

Малко изчекнат въпрос

Recommended Posts

Айде моля запознатите да помогнат.Интересува ме има ли материал,който да е шумо - (евентуално и топло-) изолиращ,НЕхигроскопичен и гъвкав,с дебелина да речем 1-2см.Говоря за нещо от сорта на някаква вата примерно.Ако някой е ползвал нещо подобно моля да сподели отде и как го е купил.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest miHo

Айде моля запознатите да помогнат.Интересува ме има ли материал,който да е шумо - (евентуално и топло-) изолиращ,НЕхигроскопичен и гъвкав,с дебелина да речем 1-2см.Говоря за нещо от сорта на някаква вата примерно.Ако някой е ползвал нещо подобно моля да сподели отде и как го е купил.

Айде да помогна .....вика му се Aeroflex гъвкаво е 1-2 санта е дебело и е топло и шумоизолационно....кажи ми колко ти тряя може да оредим нещо :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Михо,братче,колкото за един Рекс...отвътре... :angry: .Как да ти кажа - не мога да го изчисля.Но ми се е ковнала в кухата лейка извратената идея да натикам таквоз нящо между всички пластмасови кори и ламарините вътре в купето на Рекси.Затова попитах.Къде го продават това и как - на линеен метър или на квадратен?Скоро картинга ще влиза в бокса и му предстои "пълна промяна",което включва дефрагментация на съставните му части и няколко неща освен кърпене,боя и ъпгрейд на мотора,които отдавна ми се въртят в тиквата.Та това е едно от тях де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде моля запознатите да помогнат.Интересува ме има ли материал,който да е шумо - (евентуално и топло-) изолиращ,НЕхигроскопичен и гъвкав,с дебелина да речем 1-2см.Говоря за нещо от сорта на някаква вата примерно.Ако някой е ползвал нещо подобно моля да сподели отде и как го е купил.

Айде да помогна .....вика му се Aeroflex гъвкаво е 1-2 санта е дебело и е топло и шумоизолационно....кажи ми колко ти тряя може да оредим нещо :angry:
И мен ме интересува какви пари линеен/квадратен метър , и дали ще стане за в корите на вратите на 5г хечбек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да питам за цената ...но предполагам ще има бонус...мисля че беше на линеен метър тряя да питам....а от каде на ЛС или на тела щи кажа ....

Напиши и тук в темата защото и мен ме интересува цената :unsure: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момцииииии,ко стана с изолациите,че времето за тапициране наближава.....теракота и ламината вече ги избрах..... :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има един колега тук с ник Stoikov ако не се лъжа.запознах се с него и ми направи впечатление,че колата му е изолирана с нещо подобно заради музиката.марката на изолацията се казва dynapack май.....след като го видях с очите си се запалих да правя нещо такова.незнам само това което предлагате тук като алтернатива как изглежда и дали е подобно на това за което си мислех аз.айде някой да сложи някоя снимка като го купи,за да го видим.и да сподели цената

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest cK1

Аз използвах изолационната ватата, която се слага под ламинирания паркет - тя е пресована и има различни рамери от 2-3 мм до 5-6 мм (може и повече да има незнам). Сложих си на шофьорската врата, защото алармаджийте бяха така добри да ми скъсат готиното найлонче. Честно казано няма кой знае какъв ефект .. - но мойто е аматьорска работа - пък и е само на кората на шофьорската врата . аз използвах 5 мм - но ми дойде малко дебело. Залепих я със аломиниево тиксо -( към 15 кинта ролката беше ) направо за ламарината и върху й си сложих пак кората. Иначе самата вата беше много по-ефтина примерно 2-5 лева на кв. м, не си спомням. Но ако разбереш нещо друго особено за това dynapack - за което говори колегата prelude,... май май ще ти свърши по-добра работа. Пиши как си се справил после за да трупаме експирианс .. :unsure: успех

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че аудио-изолатора се казва Динамат и излиза доста солено ,но за сметка на това качествено !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде моля запознатите да помогнат.Интересува ме има ли материал,който да е шумо - (евентуално и топло-) изолиращ,НЕхигроскопичен и гъвкав,с дебелина да речем 1-2см.Говоря за нещо от сорта на някаква вата примерно.Ако някой е ползвал нещо подобно моля да сподели отде и как го е купил.

http://www.adventurecar.com/categorie/PRTE...20PAG.%2034.pdf

 

За последното от този линк предполагам става дума .Утре ще ви напиша цени в лева и ще го преведа на български.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest LordVetinari

Аз ползвах малко от това щото ми беше паднала една гуми4ка над фара :виж

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пак да зачекнем темата :) аз също съм вманиачен на тая тема и рано или късно ще си реша проблема , но не мисля че това което казвате е начина ... поразгледайте малко , из нета има разни магически смеси от тип боя ... в основата си са съставени от малки кухи стъклени сфери ( прах), някаква смола ( тип епоксидна ), набухвател ( :) ) и други неща дето не си спомням , но ще намеря информация ... сферите се произвеждат от големите химически концерни , а сместа се прави от най-различни фирми ... идеята е че това се маца 2 ръце , да стане 2-3 мм примерно и освен , че става почти вечно , е леко и изолира повече от колкото може да се докара с дунапрени и битумни керемиди навряни във вратата или окичени по тавана ... ако имате интерес може да се поразровя , че за сега тоя проект ми е малко на заден план и съм си запилял линковете някъде из офиса :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали няма да стане с пяната, която слагат между PVC дограмата и стената ? :) Струва ми се, че има някакви изолиращи качества.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WOW :) - с тази строителната пяна .. за дограми и врати съм го гледал в един филм .. прецакаха му колата така на лошия :) ... изпразниха няколко флакона в купето ..... то това става бетон :).... принципно ше стане ама си е**ваш мамата на цялата схема - представи си искаш да смениш прозорец .. или там нещо .. забрави :) ... БТВ - това ще добави и допълнителна якост на ламарината иначе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

интересно е как ще омажеш цялата кола с контролиран слой пяна :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

скоро говорих с бояджии на тема ползване на пяна от строителната....казаха ми да си го избия от главата,защото в хидроскопична и ще допринесе за бързото ръждясване на колата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заформи се все пак дебат...за пяна и дума да не става.А за вата мисля че казах изрично нехигроскопична за да не поема влагата от конденза в купето при смяната на температурите.Инак така убаво ще гние или най-малкото ще вони на мухъл... :blink: Лошото е че бачкам на две места и не ми остава капка време да обиколя по магазините да видя какво има изобщо.Затова се надявах някой да има готово решение.Ама това ще го оставя за последно,след кърпенето и боята.Като разгъчкам интериора за претапициране все ще трябва да съм решил вече. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее,майсторчета,ко стана...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам съвет само за тавана. Има едни плоскости на депрон които са от 3 до 6 мм. Използват се за изолация на стени и се равняват на 25мм фибран.Един колега си слага на сивика и трябва да ти кажа че ефекта е огромен, тъй като цвета на колата е черен и лятото като я напече сам знаеш какво е вътре. С това нещо като го сложи колата цял ден стои на слънце а температурата вътре е с 7-8 градуса по-ниска от преди да сложи изолацията. Ей сега като пусне парното зимата колата се загрява много по бързо в сравнение с преди имайки предвид че топлия въздух бяга нагоре.За шумоизолация също има ефект но предимно се ползва за топлоизолация.Не е подходящо за поставяне на пода понеже не се огъва лесно.

Редактирано от sezer01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за шумоизолация колеги онзи ден намерих в бокса около 1 кв. изолация за климатични инсталации (тея ламаринените тела) значи представлява битум самозалепващ се от едната страна е с халуминиево фолио отдругата хартия дето се маха преди да залепиш та ползвах я за шофиорската врата махнах оргиналния наилон и го залепих за ламарината от краи до краи под кората изчезнаха секви видове траканета скарцанета и шума намаля и сега портата се затваря като хладилник жалкото е че немога да си намеря още от тази изолация най вероятно трябва да се пита в фирма за климатици по магазините едва ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.ataro.bg/index.php?option=com_c...8&Itemid=41 в ценовата листа на страница 15 аз съм си взел от 10мм и представлява експандирана гума леко и гъфкаво точно за целта а цената повече от добра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук няма ли някои да им каже на колегите че темата е стара и КАТАНА може и спомен да няма от това което е правил по РЕКСАА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алилуя.Две години след поставянето на въпроса има някакво движние...благодаря на отзовалите се колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ataro.bg/index.php?option=com_c...8&Itemid=41 в ценовата листа на страница 15 аз съм си взел от 10мм и представлява експандирана гума леко и гъфкаво точно за целта а цената повече от добра

Колега има ли ефект от тази изолация?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немога да преценям май не :unsure: щом ми пищът ушите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде моля запознатите да помогнат.Интересува ме има ли материал,който да е шумо - (евентуално и топло-) изолиращ,НЕхигроскопичен и гъвкав,с дебелина да речем 1-2см.Говоря за нещо от сорта на някаква вата примерно.Ако някой е ползвал нещо подобно моля да сподели отде и как го е купил.

 

.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ataro.bg/index.php?option=com_c...8&Itemid=41 в ценовата листа на страница 15 аз съм си взел от 10мм и представлява експандирана гума леко и гъфкаво точно за целта а цената повече от добра

Колега има ли ефект от тази изолация?
колеги има аз сам само на една врата и има

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вратите ги изолирах с Флашбанд,по примера на други колеги от форума и има ефект.Сега искам и назад да изолирам а там ще трябват по големи парчетаТая изолация ми се вижда добра и на сносна цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един глас за Флашбанд - от строителния секто на Бриколажа - става лесно но ефекта е въпросителен: в момента съм с една врата излорана само, че дойде зимата, ама разлика няма много. Само дето нищо не дрънка и вратата се затваря мазно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е много интересна и актуална.......особенно за собсвениците на Сивик..., така че нека който има за споделяне..да не се въздържа.малко по напред има още една подобна тема със снимки.., нека ако някой тука е свършил нещо и мисли ,че има ефект...-говоря предимно за Шумоизолиране на купето..., щото особено след 140-150 км/ч все едно си с кабрио..да пусне още подробности и снимки по възможност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , малко се порових и при колегите и тва ми изглежда засега , като много добар вариант, само дето май тотала ще е към 250-350лв за изолирането на вратите , калниците...абе без тавана и пода...http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.php?f=27&t=69884.тавана май-може да мине танкана със стериопор , както е направил колегата на предишните снимки.., само за топлоизолация ..а за пода...още мисля.. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...