Jump to content
Nikolcho

Направи си сам

Recommended Posts

За хората които не са много навътре в нещата с ремонтите, малко снимков материал за реда на разглобяване на делкото и смяната на семеринг и О пръстен.Надявам се да съм полезен и ме извинете за качеството на снимките.Под снимките има обяснения а ако някому не е ясно да пита.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=162764&photo=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият семеринг от каде го купи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ти казвам, че не е за мен работа... Лесно било... И тук ще плащам на някой... :rolleyes: Откъде взе семеринг и О пръстен? И къде да ходя да ми го оправят? Че моето делко хвърля масло като невидяло...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага да си кажеш от къде намери семеринг , че ми изтече маслото :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stan4o

Бате Ники, направо и за мен един семеринг :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарувам във Велико Търново от магазини M&S или SAMURAI .В ремонтния КОМПЛЕКТ гарнитури в опаковката за моята кола имаше всички семерини и О-пръстени .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семеринга го взех от едно магазинче срещу пазара на Красна Поляна от другата страна на влаковите линии точно на ъгъла на блока.О пръстена не съм го сменял а трябваше. :rolleyes:

Размера на семеринга довечера ще го напиша че не го помня, а самия семеринг не е нещо специално така че предполагам може да се вземе от всеки магазин а струва само 2.50 лв.

 

Имайте предвид че това е семеринг за Прелюд, несъм сигурен дали на Сивика е същия размер.

 

П.П. Мите цялата работа е за два часа, все едно да смениш една видео карта само че тук няма дори драйвери да инсталираш. :P

Редактирано от Nikolcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Димитър Коев

Е па оно не е баш тъй... Видео карта сменям за 10 минути (с драйверите) и то само ако са завити всички болтчета на кутията. Иначе за 8! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така размера на семеринга е 12.5 Х 22.5 Х 5 в милиметри, което ще рече - вътрешен диаметър, външен диаметър, дебелина.

Хайде домашни майстори дерзайте! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размера на О-пръстена на сивик д15б2 някои знае ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми предстои такава смяна на д15б2, ще пиша размерите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво стана колеги ... някой размери за Д15б2 няма ли да каже? Айде че и аз чакам да ги сменям, иначе ще трябва да го свалям делкото и с частите да се разтъкавам насам натам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених цялото делко покрай суапа с пълен инжекцион ... ама изобщо изключих да погледна размера на о пръстена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой размери за Д15б2 няма ли да каже?

И така размера на семеринга е 12.5 Х 22.5 Х 5 в милиметри

Само тая семеринга малко трудно да се намери по магазините за семеринги. Там продават само стандартни размери (тази не е). Другото, което е пак няма как да се намери за 2 лв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D :D Ако дойдеш до София ще те заведа лично до магазина, и ще ти купя не един а два семеринга! :D:D А магазина е от тези дето продават само семеринги и ремъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...