Jump to content
The Penalty

Момчета, напускам Хонда отбора...

Recommended Posts

...след около 3 месеца. Преди малко капарирах един Авензис. Нова Хонда в България е непосилно. ;) Много ми се щеше Акорд, но 50 000+ лева не мога да си позволя. ;)Поне оставам на половина в лагера, дано да е за добро. ;)

Редактирано от The Penalty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко. Наистина е много трудно да си вземеш нова Хонда в БГ. Освен високата цена, чакането също е голяма пречка. Все пак не изневеряваш на японското. Много и безаварийни километри с авенсиса. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек път.Може да се отбиваш от време на време да си излееш мъката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама аз казах, че напускам Хонда отбора а не форума. ;) Иначе наистина ми се искаше Акорд ама... пусто да остане немотия. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...след около 3 месеца. Преди малко капарирах един Авензис. Нова Хонда в България е непосилно. ;) Много ми се щеше Акорд, но 50 000+ лева не мога да си позволя. ;)Поне оставам на половина в лагера, дано да е за добро. ;)

И аз гледах Авенсиса защото и на мен Акорда ми е непосилен ;) обаче.........изобщо не се впечатлих от Тойотата.Ще какам по добър момент да си взема Хонда дизел ;) Приятни мигове с Авенсиса и взлизай и тук от време на време ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудех що от доста време не си писал,както и много други стари форумисти.... ;) ,а то кво било.Лощо няма,японка да е.Ако я гепиш,да почерпиш ей.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

Честито ;) Нека бъде Accord,следващия път ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...след около 3 месеца. Преди малко капарирах един Авензис. Нова Хонда в България е непосилно. ;) Много ми се щеше Акорд, но 50 000+ лева не мога да си позволя. ;)Поне оставам на половина в лагера, дано да е за добро. ;)

Щом так си решил ;) !Аз лично бих си взел Акорд,ама 2-ра употреба,ако имах тези пари.2004/05/06 например,а новата кола като е купиш и губиш веднага 20%.Лизинга или други схеми(заем от банка)са добре дошли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, мерси на всички. За момента нямам намерение да си продавам Сивика. Проблемът е, че няма вид а всичко "под капака" му е в отлично състояние.Така не мога да му взема никакви пари и предпочитам да си го запазя. Ще видим дали може да ми влезе в някаква употреба.darius, знам за поевтиняването на колите веднага щом излязат от магазина. Просто вече съм на 32 години и никога не съм имал нова кола. Ще проверя как е и ако не ми хареса пак се връщам на секънд хенда. ;) ;)

Редактирано от The Penalty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...след около 3 месеца. Преди малко капарирах един Авензис. Нова Хонда в България е непосилно. ;) Много ми се щеше Акорд, но 50 000+ лева не мога да си позволя. ;)Поне оставам на половина в лагера, дано да е за добро. ;)

В момента на Пловдивския панаир в чест на 30г. на Хонда Акорд за нейните фенове има приятна изненада на цената(38 900лв.), това за съжаление го знам само от тази статия!http://www.auto-press.net/index.php?cat=4&sub=3657Все пак ти пожелавам успех, във фирмата имаме служебни авенсиси не съм с добри впечатления от тях, а за съжаление Хонда има само един но голям недостатък, това е че разглезва, и всяка кола след нея ни се струва малко не както трябва ;) . Все пак ако можеш си купи японската сглопка на авенсиса, има голяма разлика от другата сглопка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee недей така бе баце ;) . Сега преди новия акорд старите са на смешни цени , както отбеляза колегата по-горе.Ама щом си решил кво да се прави де .... Айде да ти е честит авенсиса .... и той е много добра колица. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента на Пловдивския панаир в чест на 30г. на Хонда Акорд за нейните фенове има приятна изненада на цената(38 900лв.), това за съжаление го знам само от тази статия!

http://www.auto-press.net/index.php?cat=4&sub=3657

Е не! Айде стига! Вече дадох парите ;)

Все едно не съм го прочел това, така да знаеш! ;)

 

П.П.

Сега погледнах, за 34 общо взех Авензис на промоция с всички екстри за активна и пасивна безопасност за всички пътници + климатик, парктроник, металик и прочее глезотии.

Предполагам, че тази цена от 38к е за най-евтината модификация, ако си добавя нещата на които държа в колата (всички съвременни пакети за безопастност за всички пътници) ще иде пак там.

Но е добре, много добре! 5500 надолу е супер направо. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит Авенсиса!Много стабилен автомобил. ;) А щом е за 34000лв. явно е бензинов 1.6 или 1.8 и с климатик или с двузонов климатроник си го взел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за авенсиса , кат не друго поне знаеш кво е да караш хонда ;)

Редактирано от GeFi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честит Авенсиса!Много стабилен автомобил. ;) А щом е за 34000лв. явно е бензинов 1.6 или 1.8 и с климатик или с двузонов климатроник си го взел?

1.8 с климатик. Гледах и дизела ама при разликата в парите ми излезе, че трябва да карам 10 години при сегашното си каране за да изляза 0:0 та затова прецених бензин.Има някаква луда промоция на Авензис в момента и това беше причината да се закача, иначе все бях взел Citroen C4 ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колеги , на мене вече почти 1 година ми се налага да карам едно лайно ( без извинения ) , заради това , че тъпита всносители или самата Хонда качиха ненормално цената на Хонда Джазз :bye: А именно Тойота Айго с всички екстри , които ми се щеше да има новата кола и пак не платих повече от 24 000 лв !!! Разбира се колата е на изплащане :D А сравнявайки с Джазз-а трябваше да платим с 8 000 лв повече - ебати разликата :angry: верно , че Джазз-а е над нивото на Яриса ( но въпреки това и Яриса е по-евтин ) и въпреки това за 8 бона си купиваме втора ръка Хонда Лого , която е ненормално добра кола ;) и там и идва въпроса за какво спряха да я произвеждат :angry: Така е , като любимата марка не се грижи за тебе като потребител или си купуваш втора ръка или нова кола от конкурентите !!! А и като не прават Хонда поне лекотоварни бусове вчера пак загубиха 40 бона от тяхния годишен оборот :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само с вносителя. По принцип Хонда си държат височки цени за качеството, което предлагат по целия свят. Това качество на някои модели е почти максималното, така че човек може да си позволи да дава повече пари. Обаче ако вземем например най-новия Сивик, дето единственото му хубаво нещо е предницата, обаче е с някакви си Макферсони отпреди и с ТОРСИОНИ (!) отзад и да ми искат почти 50 бона за това, да ме извиняват! Суичиро Хонда сигурно прави 9000 оборота в гроба си! :angry: При това сглобяван в Англия. Докато я има зеалотщината (сляпо робуване на марката), дотогава и ще ни цакат като балъци.

 

Колега, честито за Авенсиса и безаварийно! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за Авенсиса, със здраве да го караш!Не си изневерил много, все пак не си си купил Пасат, я :angry: Аз лично предпочитам Хонда втора ръка пред нова от друга марка, но сигурно си е тръпка да караш чисто нова кола.Иначе за тия пари май може да се намери Акорд на 1 максимум 2 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Мазда 6 гледа ли, защото за мен тя е истинския пряк конкурент на Accord-a?А и цените и са много по-нормални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех тоя Акорд бре.. и аз са влюбих в него след като ми дадоха две три кръгчета, ма и S2000 ми е тайна страст. Аз не бих правила компромис в желанието си за тоя Акорд, честно да си кажа, ма секи си решава сам. Смятам, че парите са нещо което днес харчиш с тежка ръка и натежало кървясало от мъка сърциче, ма утре вече си забравил за тая мъка, а колата си остава.. Акорда е чудесно возило, рядко ми се е случвало да харесам толкова много кола на първо возене, при това тя е автомобил, който със секи следващ километър те кара още повече да го обичаш. Правим компромис зарад пари, но въздишката по хубавата кола си остава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ако си си помислил че правя свирки за тея пари, много се лъжеш :angry: изкарвам ги също с главата и ръцете си :angry: и за мен 20хиляди не е голяма разлика, просто не е сума за която се говори, когато става въпрос за избор между тея две коли, но ти си знаеш де :bye:

Редактирано от DazzleDream

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest koki

За мен е повече от 60% по-добър :- не е сглобяван в Турция- качеството на материалите използвани в интериора е много по-добро- колкото и да плюем Бултрако са по в час от другите по отношение на подръжката- технологиите при Акорда са най-съвременните- и не на последно място- пристрастяването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам с какво се занимава колежката, не ми и пука (гледам кара VTI Del Sol - евала, дай боже секи му) ама 20 бона както и да го погледна са си мноооого пари за наште стандарти(да напоням ли че средната месечна заплата в БГ е около 400-500лв). Ясно е че Акорда е по добър, то оставаше и да не е за 15 бона разлика (тва е една нова Лogan,Фiesta,C2,Aygo и пр). Ама да кажеш че 20000 не е сума е несериозно. Сигурен съм че тея пари 99% от членовете на тоя форум ги сънуват само, включително и аз. Иначе сички щяхме да караме VTI, Integra R, Type R, Accord R и то след 99 година a не d13 и d15 от преди 15 години както е мнозинството. Ай стига толкоз че усещам че се паля. На колегата да му е честит Авенсиса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zarrick

Еми какво да кажа, и аз имам мечти, ама не бих казал че парите нямат значение. Даже бих казал че имат голямо значение, защото главано от имането и нямането им зависи сбъдването на мечтите в днешно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти радост и удобство с новата кола (комби е нали?). Наслаждавай се на повечето място в сравнение със Сивика :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Мазда 6 я мислих. Обаче като я напомпам със задължителните за мен екстри (еквивалентни на тези на Авензис) и отхвърча на 45 (бензин).Мазда 3 ми се явява малка. Всъщност аз съм си много доволен от Сивика който карам в момента, причините да го сменя са две:- Липса на климатик (на връщане от морето щях да припадна от топлината, това е всичко друго, но не и разумно условие за шофиране).- Отесня ми много (трябва да видите как се возят двама възрастни с две деца и багаж и ще разберете за какво говоря :) ). Беше ок когато се возех сам.

Редактирано от The Penalty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest hondÑŽ

Аз мисля че си направил разумен избор.Ние тук сме пристрастени към Хонда и това е нормално, но понякога трябва разума да решава, а не сърцето.Авенсиса е чудесен автомобил и особено на тази цена, въпреки че няма никаква емоция в него.Но ти все пак си оставаш и със Сивика - за тръпка. Въпреки, че много се съмнявам да ти се качва на Сивика след Авенсиса :)И наистина колкото и да съм вманиачен по Хонда , Сивик за 50000 лв. и то английски - забрави , нека да си го карат от Бултрако.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффтопик .ще ме извините ама ... А ню пауър ис райзинг фром дъ йист (колега гандалф ти си :) ) . Демек нова сила от исток ми привлича вниманието . Някой чувал ли е за господин Чун от Корея. Ако не му знаете историята моля потърсете я ! Ще ви изуми ! Много прилича на тази на Сойчиро между другото . Само че човека строй и кораби и най-големите двигатели за тях и най-големият производиел на кранове за пристанищните докове Почнал е от нищото...Та маркта пак има Хъ отпред и все повече ми харесват ей ... от 5 до 10 години гаранция. на много разумна цена .. много се чупеха ама това май -вече е история .. отдавна са подминали ФВ орели и т.н. а за шкоди и други таралясници няма какво да говорим всичко това на много добра цена .. проверете ги къде са в статистиките на ТЮФ и JD ( не са под 10-то място)Парите говорят .....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Penalty, и аз смятам, че си направил правилен избор. Подобен избор направих и аз преди около 2-3 години, но кончертото го кара жена ми. Аз не пропускам да се метна на него, когато ме подгони носталгията.Иначе цените особено на новия сивик са баснословни в БГ. Един приятел се беше навил да си взима чисто нов от Бултрако. Като поразмисли си поръча един на 4 месеца с всички екстри от Германия. Черен 1,8 бензин, 140 коня и тн, и тн. Излезе му с всичко (докарване, регистрации и каско) 17 500 евро. Каза ми, че така е спестил около 5500-6000 евро.Тази врътка става, ако ги имаш кеш парите. Ако ли не, щеш не щеш взимаш нов (в повечето случаи друга марка :) ) през банка. Банките просто не дават хубави заеми за 2ра употреба автомобили (дори на 1-2 години).Това е положението. Хондата си е хонда, но парите са си пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър избор колега. И разумни аргументи. Вози семейството си със здраве и и' се радвай.Успехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gandalf

Вчера разгледах подробно Авенсиса. Ми за тия пари си супер точна кола.Акорда ме кефи много повече, но след като оня ден седнах в Мазда 6 на панаира - амитова е колата за мен. Много елегантна кола отвън и отвътре. Ноооо, вчера гледах в Top Gear новатия Акорд комби - ми просто е невероятен.Добре, че нямам парите за нито една от трите, че щеше да ме боли глава нон стоп ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз също се замислям дали да не заменя за малко Прелюда-ВА4-3ген,1988г. с Вектрата/Воксхол/ на баща ми. Просто Вектрата-1998г. ще ми излезе без пари, с мотор Х18ХЕ е, който е доста хвален, а и досега не установих харч на масло, колата е със спортно окачване, ABS, тракшън, 4 еърбега, подгрев на седалки и огледала, кристални фарове с веждички, малко по различни стопове, 15`джанти и най важното-клима. Не съм решил още, ама се замислям. Все пак и липсва динамиката на Прелюда, ама...... ;) ся очаквам анатемосване.........все пак при вектрата го няма блъскането в седалката при ускорение, както при Прелюда.....

Редактирано от tirex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тирекс и с право очакваш анатемосване .... стига бре ... прелюд с вектра ??? брат ми има прелюд 95 .. шшш ... вектрите от 2007 нямат такова табло .. а за динамика ... има ли смисал да говорим ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да запазя и двете, ама няма да стане, тогава ще разкарам Вектрата, пък на климатика-майната му ;)....абе, ще видим как ще се завъртят нещата.

Редактирано от tirex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...