Jump to content
Prince of sound

Турбина Т25

Recommended Posts

Здравейте колеги,Както всички така и аз искам да си сложа едно охлювче под капака да мога да си испреварвам колиците без притеснение :lol: Та имам един въпрос към хората запознати с така нареченото ТУРБО.Карам сивик д15б2.Намерил съм турбина Т25.Въпросът е може ли да се сложи тази турбинка на моито маце.Как ще се чувства тя и има ли нещо друго което трябва да сменям или да купувам.Благодаря предварително! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се колега, за да не отварям нова тема ще използвам твоята. Имам същият въпрос само, че за д13б2 и точно каква трябва да е турбината и ако може и ориентировачни цени на стари и нови турбини. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AMD

Мисля ,че първо D15B2 трябва да се направи пълна инжекция и след това да бодваш турбината,но нека някой по знаещ да каже

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Дам, колегата отгоре е много прав - има разлика в сетъп-а ако искаш да си моно, даже май не може. Но иначе този двигател е с голям потенциал, могат да го докажат с автомобилите си 1net, Demon и сигурно много други, за които не ми идва на ум сега. Разбирасе, друго си е D16z6 или B16а2... Но иначе директно на въпроса ти - може, но трябва малко промени и мисля че задължително ти трябва различно CPU

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мом4ета и аз се присединявам кум вас,аз сум с d14z6 имам ли някав 6анс за турбо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де няма ли кой да ни помогне ? :rolleyes::lol::lol:

Колега потърси ли инфото което изка6 с търса4катаПримерен турбо кит:http://img118.imageshack.us/my.php?image=turboyh1.jpg+ о6те доста не6та Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в крайна сметка ще си имам ли аз турбо или не?Никой не каза нищо конкретно! :lol: Ако смена CPU-то ще стана ли работата и откаде да си намера колектори???? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде де, толкоз ли няма вещо лице което да осведоми хорицата тук как става цялата процедура с тез ТУРБИНИ?Аз също съм аддски любопитен как става.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвайте търсачката (Search) като за начало..........има по темата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в крайна сметка ще си имам ли аз турбо или не?Никой не каза нищо конкретно! ;) Ако смена CPU-то ще стана ли работата и откаде да си намера колектори???? ;)

Трябва да си вземеш турбо кит, да си смениш инжекцията с пълен инжекцион. Сменяш гарнитурата на главата с метална от D16Z6 да кажем. После слагаш кита и трябва някой много добре да ти настрои колата. Незнам колко може да се надуе този мотор и колко можеш да искаш от него, без да го строшиш. Никой до сега не е слагал турбо на Д15-ка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си вземеш турбо кит, да си смениш инжекцията с пълен инжекцион. Сменяш гарнитурата на главата с метална от D16Z6 да кажем. После слагаш кита и трябва някой много добре да ти настрои колата. Незнам колко може да се надуе този мотор и колко можеш да искаш от него, без да го строшиш. Никой до сега не е слагал турбо на Д15-ка.

Ааа, бат Анатоли слага! ;) И проекта беше доста успешен. Но приключи бързо ;) ... за щастие без жертви от страна на хората. И - да, колата беше с Д15Б7, а не Д15Б2 - между които разликата главно е пълната инжекция на Б7 и малко по-дългата ск. кутия. Редактирано от Iceman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

и в крайна сметка ще си имам ли аз турбо или не?Никой не каза нищо конкретно! ;) Ако смена CPU-то ще стана ли работата и откаде да си намера колектори???? ;)

Ето ти темичка: http://www.automotiveforums.com/vbulletin/t450467.html пп: колата е CRX, но двигателя е Д15Б2!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анатоли а не Антонио и можете да го намерите тук във форума, но той не си прави колата сам.... street_force беше майстора до колкото аз съм запознат.Дано да съм помогнал и успех с конверсията :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest JeepersCreepers

колкото по голяма турбина сложите толкова по нагоре се развърта/например малка 3000 средна 4000 голяма 5000 много голяма няма развъртане :huh: пък такива филми дето да бяга и да не гори и да не се троши в приказките о 1001 нощ :P де се вика ако те е страх от мечки не ходи в гората :P който го е страх за горивото и мотора да си я кара асматична :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

така и така незнаещите се възползваме от темата :unsure: и аз ще питам

на мойто комарче да речем има ли смисъл да се правят подобни конверсии или много бързо трошат двигателя..

верно турбо турбо ама.. ако може да се уцели златната среда хем да се изстрелва, хем да не съкрати живота на колата ще е по-приемлив вариянт. => Добре настроеното турбо няма да ти съкрати живота на двг

а и плюс това ако приемем че повечето от нас (да не кажа всички) тези евентуално турбинирани коли ще ги използват за ежедневна употреба, може ли да се настрои само на високи обороти да се развърта турбото.. от порядъка на 4-5к и нагоре.

караш до 3к - малко гори

караш до 7к - звяр на пътя :rolleyes:

малко невъзможно ми се струва всичката хубост на едно място ама.. нали за тва питам :) някой да разясни пък и предполагам и на другите ще е полезно => Напротив , както вече каза Jeepers - възможно е. Все пак помислете преди да слагате главата в торбата. Мощна и икономична кола няма. А и не вярвам някой с турбина да си кара все преди бууста и сааамо отвреме-навреме да натиска. Кат' ви фане крастата ....

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и колко струва всичко това .... ?

Oтваряш сайтовете с магазините и четеш кое колко е ..... няма точна цена . Може и за 2-3000 лв. да стане .... ако искаш лек бууст просто да се кефиш как върви колата . Ако искаш обаче повечко мощност .... няма таван ;). Там освен по-хубави части, ще ти трябва и работа по скоростна кутия , диференциал , спирачки , окачване ... и кой знае какво ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest xakera

за д16у3 трябва ли да се сменят Инжектори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да трябва 390/440 нещо такова зависи какво ще желаш от колатаТака за мераклиите за турбини купувате си кит от до зависи колко имате да пръснете за кита ;) после започвате ходенето по мъките майстори/ако не ви се занимава да си го правите/ инжектори резисторна кутия/ако се налага/ след като вс е монтитирано пръснали сте още доста пари започваме с електрониката най се разпространи ецу П28 малко преправяне на таблици мапване и други такива и колата е готова да ама не ;) сега точно започва цялото ходене по мъките се чудиш как да я караш ами ако я карам силно няма ли да се счупи? най вероятно понякога ще я натискам само добре ама не то нестава да имаш 200+ коня и да караш на 2 3000 рпм ;) за да пазиш двигателя я да я пришпоря малко къв ли бензин заредих ????? ми е надявам да е ок май беше 100 октана ама колко е 100 знам ли ;)/турбо колите искат високооктаново число!!! ако се кара с малко октан детонации слаб идва / натискаме колата идват 5 6 7000рпм яко бяга ;) така 2 мсеца и забравяш за бавното каране си викаш то е хонда е даржи ако небеше яко нямаше да я зема ;) ама уви по гадни стечения на обстоятелствата колата на 8 9 пси което е макс за двигателя и ти я ръчкаш щото вече свикна не ти пука много ама от бензиностанцията както винаги ни цакат :P от там млако от натискането малко и хоп дроп е двигателя кво правим сега? ще трябва нова карантия лагери бутала биели по яко мазане абе всичко :PПП: извод ако слагате турбина не я правете на 8 9 пси ;) или ако я правите по възможно най бързия начин подменете и другите неща! сега вече знаете какво трябва да се прави и сменя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
да трябва 390/440 нещо такова зависи какво ще желаш от колата

 

Така за мераклиите за турбини купувате си

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest r2d2

На сток д15 т25 6те стане добре. Ще има6 добро ранно развъртане щото тая турбина не е голяма. За моно стига да може да се пипнат настройките няма да има6 проблем . Но незнам 1нет дали се занимава с тях ина4е друга електроника или пълен инжекцион.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи хора кажете ми кой е този 1нет и дайте някакви кординати телефони адреси да го намера да говорим какво ще я правим таз мойта колица!Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи хора кажете ми кой е този 1нет и дайте някакви кординати телефони адреси да го намера да говорим какво ще я правим таз мойта колица!Благодаря предварително!

Ами пиши му ЛС.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи хора кажете ми кой е този 1нет и дайте някакви кординати телефони адреси да го намера да говорим какво ще я правим таз мойта колица!Благодаря предварително!

Заповядай, това е 1net :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще допълня само един съвет към всичко написано до тук....Първо се запознайте мноого добре какво е тва да направиш N/A кола на турбо......осъзнайте че не е хич лесно не хич евтино...ще ме извйнявата ама така както сте се хвърлили да турбинирате нема да стане работата....от опит казвам първо пручете нещата задайте си въпроса дали можете да си го позволите психически и финансово и след тва ако решите че сте достатъчно откачени и луди действаите смело напред без да спирате.....защотот немате ли смелост да екпериментирате нема да стане ....турбинирането далеч не е това което изглежда да е ...но и аз в началото си мислих че е "лесна работа"...ама за тва многократно ЯДОХ К*РА и са съсипвах нервичките .....това е от мен

Редактирано от miHo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е мечта, но първо трябва да си купя кола... 1net мерси за полезното инфо ;)В този ред на мисли ми хрумна друг въпрос - по-трудно ли се настройват горивните смеси на кола с VTEC или е абсолютно същото? (тук следва да стане ясно, че принципа на VTEC-а не ми е много ясен, знам че регулира отварянето на клапаните, но това как е свързано с компютъра нямам идея)Относно чарджъра .... на мен лично не ми харесва много ;) гледах едно клипче, на което вместо стандартния куплиран с мотора чарджър бяха сложили нещо като вентилатор ;), което трябваше да "духа" и да вдига налягането на ток. А и не знам дали съм прав, но чарджъра мисля, че ще харчи повече бензин за постигане на същите параметри, от колкото турбината

Редактирано от Garrett

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

електрическия чаджър вобще не искам да го коментирам - пълен бъзик.така, от зад напред. Суперчарджъра има по-ниска ефективност от турбото, най-вече защото е свързан към двигателя, докато турбото ползва енергия която принципно отива на вятъра. ОК, като боднеш турбо, започваш малко да пречиш на двигателя, но не много а в същото време използваш енергията на изгорелите газове за да вършиш полезна работа.Друго което споменах е че (като изключим микро-турботата) турбините почват да развъртат при обороти от порядъка 3-5000 оборота. Преди конкретните обороти реално караш скопена атмосферка, която естествено не харчи много.При чарджъра няма развъртане и разходъд се вдига много по-лесно защото и на ниски обороти има налягане. Абе аналогията малък двигател + чарджър = голям двигател е доста вярна. Много въртящ момент на ниски обороти няма как да дойде без много въздух и много гориво.Пренебрегваш обаче големия плюс на чарджъра, а именно плавността на въртящия момент, докато с турбото обикновено постигаш голям пик на въртящия момент и много неравномерна графика... примерно3000 няма никой..4000 - никой..5000 - абе нещо почва да свисти и усещаш искорение6000 - баси.. ма то все повече дърпа7000 - лудница, само дано се движиш направо8000 - стига толкоз кеф.. сменяме предавка и пактози пример е по следната графика: 250-260к.с. турбокакто сам може би осъзнаваш, това НЕ искаш да ти се случва в завой ;) Изисква се доста майсторлък да овладееш такава кола по завоите и хем да не позволяваш на въртящия момент да ти подпали гумите, хем да не ти падат много оборотите, щото паднат ли под 5000 се почва голямото чакане ;)Да погледнем сега и чарджъра:само 230к.с някакъв positive-displacement компресорПримерно дино на JR SuperchargerМного лоша машина с centrifuge (подобен на Г40/60) компресор1 - вортек-а както виждаш има момент на "развъртане" макар че този ефект е доста по-различен от ефекта при турбото.2 - погледни колко за равни и двете графики на чарджърите, особено първата. Дали си на 3000 или на 7500, първата графика е с около 20% над фабричното - плавна крива = добър контрол.3 - Първата графика е на мотор около 230к.с Където са 230, там са и 260 ;) но сравни графиката на чарджъра с тази на турбото и ще разбереш че дори чарджъра да го докараш до 300к.с пак ще се кара по-лесно от турбото.

по-трудно ли се настройват горивните смеси на кола с VTEC или е абсолютно същото?

настройват се по абсолютно същия начин с единствената уговорка, че обикновено ВТЕК компютрите си ползват един таблици при изключен втек и други при включен втек.май си мислиш че двигатели някак си си променя начина на отваряне на клапаните и ЕЦУ-то някак си се нагажда към това.. НЕЕЦУ-то казва кога да се задейства втек-а а от там пък и знае кога да почне да ползва другите таблици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net - темата стана доста интересна и полезна. За мен до тук е бая поучителна, оти не адднеш линк към нея горе във "полезни технически..." ? :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер си го обяснил, значи все пак суперчарджъра е по-добър вариант, но аз си оставам фен на турбинките ;) обичам безплатните полезни неща. Ако сложа суперчарджър ще вдигне разхода зверски, а турбината - малко по-малко. Иначе понеже карам дизелова астра с малка турбинка ;) /сработва на 1800 оборота/ знам мнооооого добре какво имаш предвид под "щото паднат ли под 5000 се почва голямото чакане" - за астрата важи паднат ли под 2к, почва ГОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯМОТО чакане - по светофарите често ме задминават като спрял ако не тръгна с по-високи обороти. От друга страна, ако се вдигнат повечко оборотите съединителя превърта. Та така, астрата не ми е любима кола, но си има други предимства ;) служебна е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги (1нет) много благодаря на всички за оказаното съдействие и яснота по моя въпрос!В крайна сметка какво излезе,че триабва компресор май???Ами хубава работа.1нет тази седмица ще мина до Софията да те вида да поговорим малко.Чао чао и още веднъж благодаря на всички които взеха участие!!!:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пи4ове аз не разбраь какво е суперчарджър

Компресор , който се задвижва от двигателя посредством ремък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре ... аз имам отново въпрос ... един авер си продава колата ... хвърля е по скоро и мога да зема неговото турбо ... от Mitsubishi Tredia и вика ако искаш свали си турбо мурбо кото искаш ... на мен ще ми свърши ли някаква работа ... ? 1.6Т е колицата ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чарджър кит за д16 на Jackson Racing е около $2500 :blink: между другото, центробежните компресори на ниски обороти не правят бууст и не удрят толкова в разхода.Поправете ме ако греша, но Г40 и Г60 на фолксваген май са с точно такива компресори, но за издържливостта има съм чувал колкото хубави толкова и лоши мнения, а от първа ръка направо нищо не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чарджър кит за д16 на Jackson Racing е около $2500 :blink: между другото, центробежните компресори на ниски обороти не правят бууст и не удрят толкова в разхода.Поправете ме ако греша, но Г40 и Г60 на фолксваген май са с точно такива компресори, но за издържливостта има съм чувал колкото хубави толкова и лоши мнения, а от първа ръка направо нищо не знам.

Емо те хубаво са по 2500$.....но толкова ше ми легне горе долу едно турбиниране + кована карантия......както и да го погледнеме тва удоволствие излиза доста по скъпо от турбото....тва си е мое лично мнение ....и да Г40 и Г60 са такива компресори но се трошат доста ....аз само тва съм чувал.....нищо хубаво.....само не знам дали един такъв не може да се префасонира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко пояснение на мен в лудата крава ми дадоха оферта за д16 на 3бона мощност до 200 коня , че толкова издържала нормалната карантия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...