Jump to content
dido_dimov

Светодиодни стопове/мигачи/фарове

Recommended Posts

Някой занимавал ли се е с подобни схеми. Свотидиоди на 12 волта вързани на някаква платка ... Вярно, че за някой модели има готови, но за другите коли, за които не се правят такива ... /каквато е моята/ Във форума на Рено имаше един новатор. Дали и тук няма някой?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислил съм по въпроса, купените диоди за 12 волта горят много лесно, мисля да използвам 3 волтови със съпротивление от 1кОм с голяма мощност-поне 50 вата. ще мога да навържа няколкостотин диода успоредно след съпротивлението и няма да горят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че неможе6 ли да ги навърже6 последователно в групи по 5 светодиода и няма да ти трябва съпротивление!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си напавих таблото със светодиоди и отначало бях сложил по 1 съпротивление на цвят ,но някои диоди светеха по силно други по слабо, консултирах се с продавача и той ми каза да сложа на всеки диод съпротивление и сега всички светят обсолютно еднакво. Относно последователното връзване нямам мнение , но предполагам че ще се получи същия проблем.Ето как свети таблото ми;http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164898]

Редактирано от Stanley

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969

Че неможе6 ли да ги навърже6 последователно в групи по 5 светодиода и няма да ти трябва съпротивление!

Мога ама са много капризни към напрежението( по-скоро тока) и горят като пуканки. Аз съм връзвал 3 волтов диод на =220 волта със съпротивление от 6кОм ама с мощност 50 вата :( за да не грее съпротивлението, и става супер. Синьото осветление е супер :o Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Honda_Civic_LSI_1.5_16V

Снимките на таблото са много яки :o наистина седи ефектно ще дадеш ли рецептата че може и аз да си поиграя с поялника :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих таблото След това демонтирах приборите, ако твоето същото то от задната страна са за крепени с по3 винта. Изполвах еденични цокли за микросхеми с по24 крачета , които огънах по периферията на леглата на приборите. километража и оборотомера имат по11 светодиода от цвят адругите по 3 . Използвах цокли за да е по лесна смяната ако се наложи, и защото ярките светодиоди са чуствителни към запояване и могат да изгорят , а и по лесно е да ги бодваш и да уличиш поляритета. Захранванито е оригиналното на таблото като прекъснах + и го прекарах през 4 минибутона за всеки цвятЗеленият цвят съм сменил оригиналните лампи със светодиоди със същия цокъл - купени от бриколажВ общи линии е това, ако нещо съм пропуснал пиши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко да повдигна темата апък и имам въпрос:преди няколко дена си взех диодни стопове на д13-ката, ама мигачите са ми с крушки, как може да ги направя с платка или нещо като на този клип:

межу другото част от диодите са ми изгорели ако знаете къде се продават казвайте ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се захванал с тази идея. Тъй като за 4-та генерация Сивик има само еднотипни из нета, аз искам моите да са уникални. та по този въпрос работя в момента. Диодни стопове (80 на брой на стоп ;)+ електролуминисцентен кабел в комбинация :( ). Дано да се получи нещо! А ето ви схема за свързване на 12 светодиода в група, но ви е нужен и стабилизатор на напрежение, тъй като когато се движи колата и е запалена изобщо, нали се сещате че напрежението не е 12 волта константа, а идва на моменти и 14 волта от динамото и ще се получи "бам" на светоидиотчетата ;)http://martjo.snimka.bg/hobby/honda.318774.17297798Успех на всички тунери:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е маздата ми, с RGB пръстени.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

а преди беше така:

 

Публикувано изображение

 

 

Единственото,което трябва да се направи е светодиодите да се свържат към стабилизирано напрежение, има такива адаптери за около 10лв, направо в запалката се включват, аз съм с такъв и нямам никакви проблеми, иначе диодите горят както каза колегата. Успех :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красиво е станало, браво .Не сте ли мислили и за подсветката на оправлението на парното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно е ,взимаш си диоди сини ( ярки ) 3,5 V взимаш си и резистори на 420- 470 ома връзваш на всеки диод и резистор предварително матирваш додите със ситна шкурка и си готов а ако искаш да си намаляш и увеличава силата на светлината връзваш и един реостат и всичко заспива ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си напавих таблото със светодиоди и отначало бях сложил по 1 съпротивление на цвят ,но някои диоди светеха по силно други по слабо, консултирах се с продавача и той ми каза да сложа на всеки диод съпротивление и сега всички светят обсолютно еднакво. Относно последователното връзване нямам мнение , но предполагам че ще се получи същия проблем.Ето как свети таблото ми;http://www.snimka.bg/album.php?album_id=164898]

браво ;) получило се е супер и аз имах сини диоди но стрелките ми са светещи и на синя светлина нищо не се вижда не знам с колко карам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво много хубаво.Скоро и аз мисля нещо такова да направя.Искам да допълня нещо.Яркостните диоди работят на 3в и 20-25мА ток.Схемата на свързване е както я е дал martjo като може да сложите колкото си искате групи с по 4 диода защото 4бр*3В=12В.Ето ви един калкулатор за смятане на съпротивление http://ledcalc.com/ слагате15В диода е 3В тока е 25мА и искаме4бр диоди кликате и ви се дава схема и съпротивление с мощността му както виждате тя е 1/8Ват много ниска и това му е хубавото.Ето някои напрежения на диодитеЧервен 2.2V Жълт 2.1V Зелен 3.1V но има и на 2.1V Син 3.5V-3.1V повечето са на 3.1V Розов 5.1V UV 3.1V infrared 1.3V Циянов 3.1V бял 3.6V повечето са на 3.1V Топло Бяло 3.4V за бял Hyperbright LED 3,1V max 3,6V при 18mA max 20mA - 13V 680 Ohm min. 0.19W за 1бр Предимствата на последователното свързване на светодиоди е това че токът във веригата е един и същ(променя се само напрежението) и няма да грее съпротивлението.Ето един линк за добри диоди http://kuzmovelectronics.com/site/magazin/...te-reklami.htmlизползвайте минимум 5мм диоди с насочена характеристика от 8-30градуса на 5 метра това си е сериозно петно.110град са за реклами и локално осветление,има добри 10мм и диоди тип пираня единични от 35-70ст са.За 220В вече сме в друг филм.Успех на всички които се захващат с това удоволствие засега не намирам време за такава занимавка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...