Jump to content
fanaticeti

Глоби КАТ

Recommended Posts

Къде и как без да ходя в КАТ мога да проверя колко имам да им давам и на кое му е изтекла давноста :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да ви отклоня от темата ;) Акта за без винетка,каква цена е,че ме згаштиха без винетка ;) Тъй като никога не съм имал глоби,актове и т.н и незнам каква цена е :rolleyes: Някой хора ми казват няма да е повече от 50 лева,някой ми казва 100-150 лв :) а днес един пич ми каза 600 лева ;) направо ме стресира,още незнам къде се намирам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, и мен вчера ме сгащиха без винетка - сега ще си платя за разсеяността.Опитах се да открия във форума темата, но не успях:Вярно ли е, че сега глобата трябва да си я платя (очевидно след като ми дадат нак. постановление) и след това ще си получа талончето?Това е странно: ако реша да обжалвам - какво, докато излезе делото ще карам без талонче ли? Или ако го спечеля ще ми върнат парите?Питам, за да знам дали да си взема 100 лв. като отида да си получа постановлението за винетката, не че точно него ще го обжалвам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно ли е, че сега глобата трябва да си я платя (очевидно след като ми дадат нак. постановление) и след това ще си получа талончето?Питам, за да знам дали да си взема 100 лв. като отида да си получа постановлението за винетката, не че точно него ще го обжалвам...

Вземи си !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глобата за без винетка не беше ли от 200 до 500 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глобата за без винетка не беше ли от 200 до 500 ?

Според ЗДвП - за автомобил с по-малко от 8 места и незнамкакво си - 100 лева. Което ми е тъжно много. Добре, че не е 200! ;)И пак не мога да осъзная защо веднага ще си плащам глобата, като наказателното постановление не е съвсем влязло в сила - нали има срок за обжалване?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф ей ся ме удариха още 100 лева и 2 точки :rolleyes: Утре се зареждам с радар детектор и почвам да се оглеждам за джамер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазването на правилника не е ли по-разумно? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Абе една винетка е 70 за годината или 65 беше. Аз не виждам смисъл да не си купи човек. А ако толкова не излизате от града си , взимайте си там еднодневни или едноседмични дето има . Не е чак толкова скъпо удоволствие. А за глобите незнам, ама мисля , че те попринцип се плащат през съвсем различна институция и то само се привеждат пари на банкова сметка, а реално взимането на книжката след изтичане на наказание или обявяване на наказанието си е без зависимост имаш ли платена глоба или не. То тогава няма причина да слагат лихви (не че съм чувал да има още лихва в/у глоба) . Абе в общи линии не е много ясно май какво е положението , ама отиди попитай те хората не са толкова заспали, а понякога са и мили и ще ти обяснят. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stefanta

спазването на правилника не е ли по-разумно? ;)

Аз не виждам нищо разумно ограничението на булевард с 3 платна във всяка посока да е 50 км/ч ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе зависи... На Вапцаров между Черни Връх и Симеоновско например си е напълно оправдно да са 50 км.. толкова светофари и пешеходни пътеки има и ако си се засилил лесно може да отнесеш някой пешеходец, те и без това имат навик да пресичат на червено там. Плюс местата за обратен завой ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазването на правилника не е ли по-разумно? :)

Аз не виждам нищо разумно ограничението на булевард с 3 платна във всяка посока да е 50 км/ч :)
Логиката е в това , че все още не съществува елементарна култура при движение по пътичата. За инцидентите обикновенно обвиняват шофьорите , но аз лично знам как заради глупав мангал трагнал да пресича на червено светофара на орлов мост , един 25 годишен моторист лежа 2 години в затвора, щото мангала не само глупав ами бил и бавен. Разбирасе и моториста е имал вина защото е хварчал с около 100км/ч . А и многото бабички дето едвам се качват на автобуса , но това не им пречи да претичат през трилентов път. Или феноменални идиоти които пренасят диван през Цариградско (частта на Плиска - когато още я нямаше високата ограда). Така че те хората са си помислили. Нали искаха да вкарат и закон за 7 булеварда кадето ограничението да е 70км/ч ама тогава за първи път казаха , че пешеходците са неразумни и дори нагли и решиха , че ще е прекалено опасно. А и кога сте виждали някой да глобява бабичка дето пресича булевард или 3 лентов път без да е на пешеходна, светофар или през обозначени места или спец. съоръжение.(глобата за 1-во такова нарушение е 50 лв)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спазването на правилника не е ли по-разумно? :)

Аз не виждам нищо разумно ограничението на булевард с 3 платна във всяка посока да е 50 км/ч :)
Логиката е в това , че все още не съществува елементарна култура при движение по пътичата. За инцидентите обикновенно обвиняват шофьорите , но аз лично знам как заради глупав мангал трагнал да пресича на червено светофара на орлов мост , един 25 годишен моторист лежа 2 години в затвора, щото мангала не само глупав ами бил и бавен. Разбирасе и моториста е имал вина защото е хварчал с около 100км/ч . А и многото бабички дето едвам се качват на автобуса , но това не им пречи да претичат през трилентов път. Или феноменални идиоти които пренасят диван през Цариградско (частта на Плиска - когато още я нямаше високата ограда). Така че те хората са си помислили. Нали искаха да вкарат и закон за 7 булеварда кадето ограничението да е 70км/ч ама тогава за първи път казаха , че пешеходците са неразумни и дори нагли и решиха , че ще е прекалено опасно. А и кога сте виждали някой да глобява бабичка дето пресича булевард или 3 лентов път без да е на пешеходна, светофар или през обозначени места или спец. съоръжение.(глобата за 1-во такова нарушение е 50 лв)
Аз не мисля така. Специално в Пловдив въпросните булеварди са такива, по които пешеходци практически няма. А културата е на перманентна почивка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Petar(1)

Е и аз се отбелязах. +23 км/ч по Симеоновско (т.е. 73) то поне да се правех на бърз ами аз не се. Просто бях решил да мина преди камиончето преди кръстовището до Zoo-то. Само сега несхванах, за да си взема талона ще трябва да платя новата глоба със сигурност (грешни 100 лв) ама висящата ми глоба от 300 лв за ПТП преди 2 години дали и нея ще трябва. че нещо не ми се ще :) . Само ми е тъпо, че след мен мина ферари с някви скромни 150

Редактирано от Petar(1)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,бих искала да попитам знае ли някой каква глоба се налага и дали изобщо се налага такава, ако се шофира без полицата за ГО, но на стъклото си има валиден стикер. Понеже съм си забравла самата полица заедно с някои други документи в провинцията, а утре ми се налага да пътувам.Предварително благодаря! :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако стикера , който е залепен е валиден / до перфорираната дата / и имаш картончето за застраховката не е необходимо да носиш самата полица - няма глоба.

Иначе не носене на документи - (4) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Водач, който управлява моторно превозно

средство, което не е било спряно от движение и на което не е поставен валиден стикер

съгласно чл. 100, ал. 3, и не носи валиден контролен талон от знака, издаден от

Гаранционния фонд, за задължителна застраховка "Гражданска отговорност" на

автомобилистите по чл. 261, ал. 1 от Кодекса за застраховането, се наказва с глоба 50 лв.

Повече на http://forums.hondabg.com/index.php?showto...mp;#entry374747

Редактирано от kokodaf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Претарпях ПТП преди 1 месец :) (не бях аз виновния),но пък не носех именно тази полица.Носех си и талона(картончето) имах си и лепнат стикер.Обичам да съм си изряден(особено към колата и всичко за нея),НО какво да правиш оказа се,че и тази полица се носела.Та глобата(акта) е 10 лева без зимане на точки.-->Полицаят ме предопреди още там,така и беше.-->Не споря с колега просто това е случката и явно и тази полица се носи. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително се носи.самата полица,картончето и валиден стикер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде и как без да ходя в КАТ мога да проверя колко имам да им давам и на кое му е изтекла давноста :D

Не съм много сигурен но можеш да пробваш на https://www.i-kat.org/ но само за София (в близко бъдеще и за цялата страна). Другия вариант е чрез познат на приятел на братовчеда, че на някакъв негов далечен роднина който работи в кат. :D

задължително се носи.самата полица,картончето и валиден стикер.

Само при ПТП могат да ти изискват полицата. Имаш ли залепен валиден стикер и зеленото картонче няма да имаш проблеми при проверка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при ПТП могат да ти изискват полицата. Имаш ли залепен валиден стикер и зеленото картонче няма да имаш проблеми при проверка!

Това не е вярно, колега. Полица за застраховка "Гражданска отговорност" могат да искат и при обикновена проверка. Чл. 183 от ЗДвП. 10 лв. е глобата, но все пак ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...