Jump to content
Hronos

Отново организиране на Дино ден

Recommended Posts

Ще помоля някой от Модераторите да раздели темата, като тая остане за записване на реални участници а във другата да се проведе дискусия за незапознатите колеги.

 

Стенда зА

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме пишете за 29 - 30.09.2007. Може би ще е полезно и един линк на мястото където ще е събитието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка е най-лесно ще го пусна.Първо трябва да се съберем поне 10-тина автомобила.Днес пак разисквахме темата за цената.Тази цена си остава за всички автомобили като включва 3 измервания.За тези които ще изпробват различни настройки, се уточнихме да ползват допълнително още няколко измервания за същата цена.Това е колеги което мога да направя, остава който има желание и възможност да се включи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

аз също мисля да се присъединя този път на следните дати 06 - 07.10.2007

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да изберем една от 2-те дати, и да се съберем поне 10-тина автомобила и то във срок до към 7-8 дни, за да резервираме сервиза за мероприятието.Но като гледам няма интерес към подобен род мероприятия така че може и да пропадне организацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

а и нещо ми подсказва че и господин Wolferinе ще е навит :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Каде без мене да видя джипката кво ше даде преди GSR-ровата присадка :) после пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олеееее , какво щях да изпусна :lol: Пишете ме и мене задължително !!! На 100% жив , мъртъв , с чип ( емо :P ) , без чип - там съм !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хеонос брой и мен за края на Септември!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вземем да уточним датата в такъв случай.

Повечето желаещи са за края на септември, та в такъв случай датата да остане 29.09.2007г.

 

Надявам се да не сме в такъв малочислен състав все пак.Още 2 дни ще изчакам и ще запазя тази дата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема си е за най-отгоре според мен, че много бърза минава назад и замалко да я изтърва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mалиии как ме е яд че няма да мога да дойда, но да се надяваме след ъпгрейда ще има повече смисъл :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам два въпроса относно Дино-то1. Някакъв проблем да си замеря Нисана,че ми е интересно колко е станал с ъпгрейдите.2. Има ли опция само за 1 замерване, просто нямам нужда от 3, няма да правя никакви настройки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясните как точно протича цялата работа там? Реших да си купя спортен филтър и се чудя ще има ли време да си измеря колата веднъж без него и след това да си го монтирам и пак? Предполагам, че такава е идеята като цяло, но все пак ако сме много хора и всеки прави разни модификации, ще ни стигне ли времето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DundyTheCroc

Пишете ме в групичката тогава:unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Към момента това са желаещите:1. Jonini2. CryoGen3. Johnyboy4. 1net5. V-tec6. CyberGene7. Tino8. icho9. VTEC Inside LUDA10. DundyTheCroc11. Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

влизай на мое място че след срещата снощи с един форд съвсем няма да сколасам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също бих искал да дойда но нямам никакав ъпгрейд а знам какви са ми параметрите :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах защо написа това мнение.

Просто си искаш нещо или искаш да замерваш двигателя или си трупаш мнения?

 

Колеги 29.09 е следващата събота

За да не пълним темата нека всеки си потвърди участието като ми изпрати едно лично съобщение или ми се обади на тел: 0898 537233-Тони

Срещата е пред самият сервиз в 9,30ч. 29.09.2007г.

 

 

1. Jonini

2. CryoGen

3. Johnyboy

4. popa_s_laptopa

5. V-tec

6. CyberGene

7. Tino

8. icho

9. VTEC Inside LUDA

10. DundyTheCroc

11. Hronos

 

Емо ти твърдо се отказваш, Така ли?

 

Информация за местоположението на сервиза по долу:

 

Подробна карта !!!

ул. Хан Кубрат №71

тел. 02/ 934 11 30

факс 02/ 934 11 49

http://www.heed-auto.com/

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към момента нещата изглеждат по този начин.1.Jonini2.V-tec3.CyberGene4.DundyTheCroc5.DimyЧака се потвърждение от: CryoGen, Johnyboy, popa_s_laptopa, Tino, icho, VTEC Inside LUDA.Колеги или толкова четете форума или показвате несериозно отношение относно мероприятието.То и без това от 400-500 активни писачи едва се събрахме 10 човека за измерването, иначе темите за надбягвания разни се развиват добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

колега възникна един проблем незнам дали е при всички но днес ми сервираха , че събота е работен ден :) за 30-ти за сега нямам проблеми или другия уикенд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Срещата е пред самият сервиз в 9,30ч. 29.09.2007г.

За всичко което се отнася за мероприятието.

Hot Line-0898 537233-Тони 9,99лв./мин. ;)

 

1.Jonini

2.V-tec

3.CyberGene

4.DundyTheCroc

5.Dimy

6.Johnyboy

7.VTEC Inside LUDA

 

Информация за местоположението на сервиза по долу:

 

http://www.bgmaps.com/home.asp

жк.Надежда

ул. Хан Кубрат №71

тел. 02/ 934 11 30

факс 02/ 934 11 49

http://www.heed-auto.com/

Редактирано от Hronos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да изясна някой сметки по отношение дадените мощности на вчерашния диноден ;) загубите както знаете варират до към 25% от мощността на колата , т.е. не трябва ако ви е показала 100 коня на колелата да събирате с 25% , а от предполагаемата мощност да изкарате 25% и да полчите дадената цифра на стенда :P 100 + 25% = 125 , но 125 - 25% не е равано на 100 ;) Поиграх си вчера и сметнах , че трябва да добавите 33,33% за да получите реалната ви мощност на колата ;) Айде ся мислете какво ще ме черпите , че ви качих мощността с около 10 коня ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера четох някакви статии по въпроса и се изтъкваше като погрешно да се смята, че има толкова големи загуби (25%) при мерене на мощността на такъв стенд с валци. Максималната загуба била 15% при ръчна скоростна кутия и 20% при автоматична. Така или иначе всеки да си прецени колко мисли, че са му загубите ;)За да получите мощността на двигателя, умножете получената от вчера мощност по:1.176 (15% загуба)1.25 (20% загуба)1.333 (25% загуба)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е барем кажете некви данни колко са ви мощни колите де ,не бъдете скромни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CyberGene

Моята (в сигнатурата я пише) е 121 коня на гумите при 5500 оборота, 165 Nm въртящ момент при 4500 оборота. Предпочитам да смятам, че загубата е 20% на гумите (не 25%), при което излиза, че на двигателя е 151 коня. Значи са умрели 9 коня от обявените 160 ;) Това е без въздушен филтър, между другото. С филтър ми сваля още 6 коня, затова сега първият ми ъпгрейд ще бъде спортен филтър. За информация - с климатик ми сваля 12 коня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

Вчера четох някакви статии по въпроса и се изтъкваше като погрешно да се смята, че има толкова големи загуби (25%) при мерене на мощността на такъв стенд с валци. Максималната загуба била 15% при ръчна скоростна кутия и 20% при автоматична. Така или иначе всеки да си прецени колко мисли, че са му загубите ;)За да получите мощността на двигателя, умножете получената от вчера мощност по:1.176 (15% загуба)1.25 (20% загуба)1.333 (25% загуба)

ми на повечето хора ни даде разлика 25-30 % от мощноста по каталогсивик 125 коня по каталог дава 88 на стенда малко под 30 %сивик 105 коня по каталог дава 75.5 на стенда -28% - мойта според човека на стенда ми бягат 10-15 коня от сондата значи кано ги прибавя може и да се вместя в 25-те % парадокса е че при загуби 28% колата ми дава 105 коня на 5200об и след тва пада мощноста а по каталог трябва да вади 105 на 6200 об единствено прелюдите даваха около 25-те %

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Флаш памета ми на която са качени файловете е във Емо-1net.Ще го помоля да го разпрати на всеки индивидуално а ако не е го е направил докато се видим и си я взема паметта обратно ще ги разпратя аз.На Печката нищо не и се променя със и без клима, и от 2000 до 5000 хил.об графиките са си прави черти, на максималната мощност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да внеса малко разнообразие кога е мерено Cr-v ;))))Данни:2.0 16V 147hpPower -- 117hp на колелатаTorque -- 144.1NM Max Torque на 4910rpm Та като сметна с 20% загуби си получавам точно колкото е от завода 147к.с графиката на мотора е перфектна.С тая разлика обаче че при мене бях на 80% отпед и 20% отзад та може и повече загуби да съм имал но и тоя резултат ме радва за сток кола.Другото което е даде ми разлика 1,5к.с с и без въздушен филтър което пак е перфектно щото е с обикновен фабричен филтър т.е за сега нямам нужда от спортни филтри и прочие.ПП: Вече мера всичко писна ми да си права колите и да не мера нищо;))) :lol така, че след промените пак ше мера ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

а какво стана с разпращането на файловете от диното :D ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само 2 мнения по нагоре съм написал."Флаш памета ми на която са качени файловете е във Емо-1net.Ще го помоля да го разпрати на всеки индивидуално а ако не е го е направил докато се видим и си я взема паметта обратно ще ги разпратя аз."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като попрочетох, да не искате да кажете, че моя Сивик са му умряли 20-30 коня и повече и го няма 125-конския дух :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

hronos -прочетох го за тва питам 2 дена след пускането му :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги резултатите ги имам , ако някой си ги иска да ми пише на лични да му пратя линка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...