Jump to content
Guest CiL

Хонда сивик

Recommended Posts

Guest CiL

Здравейте, на хората разбиращи от автомобилиИнтересувам се ако си взема "хонда сивик" (5-та или 6-та ген.) от Англия колко ще ми доиде тук в България и дали има смисъл да и сменям волана и на сметка ли сам ако си я взема оттам. Брат ми работи в Лондон и ми каза че е възможно да ми я вземе на по добра цена!Попринцип под 125 коня не искам да ме е колата и даржа на В-тек, но ако доиде аз ще си я оправям в България и затова ме интересува смяната на волана Моля за компетентни мнения!!! Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудна задача е това. :o Ще ти се наложи да сменяш доста неща. Инсталацията трябва да се преправи и удължи, Хидравличните помпи, сервото, педалите, Кормилната система, таблото, всичко трява да се преправи или смени. Ако имаш ел. стъкла също трябва да се преправи. Все пак кпнтрола трябва да е на шофьорската врата. Лостовете за багажника и резервоара. Сигурно има и други неща които съм пропуснал, но нека колегите ме допълнят. Като цена не мога да ти кажа, но ще ти трябват и доста пари и доста нерви.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата на чистачките например.И мен ме вълнува тоя въпрос тъй като наистина в UK идват мн по евтини колите, ама тоя десен волан. Има VTIта 6г. за по 2500-3000 паунда - тва си е под 10000лв, ама пак волана е десен. Ако не те притеснява и не е проблем, има колеги във форума дето и така си ги карат. Ако си решил все пак да обръщаш наи лесно мисля че ще стане ако намериш кола като твоята блъсната или на части и земеш сичко дето ти е нужно. Цената със сигурност ще е солена - сичките части, да не говорим за работата. Не се знае и дали изобщо ще намериш някои които да се хване да я направи тая интервенция, все пак трябва както трябва да се направи.Мен наи много ме притеснява обръщането на кормилната уредба и педалите, дали изобщо съществува такава възможност чисто технически. Знам за някои коли още като ги праят го предвиждат да може, ама не знам с хондите такъв ли е случея. Ако постигнеш успех в начинанието ще ни е мн интересно да споделиш къде, как, и колко ти е стъпило.Успех!!!

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я си ги карайте с десен волан! :o Като свикнеш с нея след 4-5K километра, да не мислиш, че ще ти дреме? А и аз лично бих се кефил на Honda с дясна дирекция, тъй като в Япония движението е такова и това прави колата абсолютно genuine, съвсем по японски. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе я си ги карайте с десен волан! :o Като свикнеш с нея след 4-5K километра, да не мислиш, че ще ти дреме? А и аз лично бих се кефил на Honda с дясна дирекция, тъй като в Япония движението е такова и това прави колата абсолютно genuine, съвсем по японски. :)

А някога опитвал ли си да изпреварваш камион, автобус или друго скриващо видимостта превозно средство с кола с дясна дирекция? Щото аз съм пробвал. Малко е наакващо да се изнесеш толкова, че да видиш дали идва някой насреща, когато си в дясната половина на колата. Не случайно с дясна дирекция са колите там където движението става отдясно, а с лява там където движението е от ляво. С другото се свиква, ама....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще и свикнеш пък и няма да ти я крадат. Не се хващай да я преправяш-ще ти се реве. Мисля че 10 000лв. са адски много за 6г. пък била тя и ВиТек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да блогодаря на колегите който ми помогнаха с мнението си!!!Но разбрах че е по добре да си я вкараш от Германия или Италия,незнам аз сам от Сандански и в града имаме 2 хонди като цяло и незнам доста работи за тях, а ще си взема навил сам се и много се радвам за този форум!Благодаря Ви отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но разбрах че е по добре да си я вкараш от Германия или Италия

Германия мисля, макар че там ги научиха вече бай ганьовските номера, ма пак е по добре като трябва да сравняваш двете страни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...