Jump to content
GINDAHOOD

маслото за хонда?

Recommended Posts

смених маслото като си я внесъх със лики-моли дето казват че е с графит някъкъв, не сеполучавало сух старт добро масло ли е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смених маслото като си я внесъх със лики-моли дето казват 4е е с графит някъкъв, не сеполучавало сух старт добро масло ли е това?

Графит ли? По-скоро MoS2, но да, добро е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Мен пък не ме кефи ! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък не ме кефи ! :hondarulez:

Абе форделката ми много му се кефеше :worthy: На хонделата сипвам Motul :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото е много добро и до колкото знам няма още ментета.а за добавката в него е молибденова :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мом аз карам с Лики Моли и съм много доволен :( 10В40 колата почти винаги я карам в пълна ръчка :) Продавача ми обясняваше как с някфо масло миналото лято били зареждали комбайните си,и от голямата жега то ставало на вода и си ебавало майката,а с Лики Моли нямало никаф проблем :) Той все пак е продавач де и гледа да си пробута стоката,ама му се доверих,изглеждаше стабилен дядка ;) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 години карам само с Лики Моли. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карах прелюда днес смених и на сивика лики моли 10в40 :( молибден много добро масалце 56лв за 5литра :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PreludeManiac

маслото е много добро и до колкото знам няма още ментета.а за добавката в него е молибденова :P

един тъуа в варна ми говори 4е тва масло имало някаква добавка дето после само такова трябвало да слагам иначе щяла да се преебе колата? баламосама тои нали? тои щото се ми приказваше да не си зимам хонда биле кофти коли. тои 6тот са занимава с опели.и си докарал една по нова вектра-97г. и много ми философстваше като монтьор,ся кат видя колата ми неможа да и намери кусур и за тва питам за маслото което ми го препоръча на систрами мъжа и ,дали е хубаво
Хубаво е, колега. Чудесно е даже. :( А на опелджията... кажи му "опелджия" и не го обиждай повече... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Велико Търново 10W40 МОС2 5 литра = 43 лъва. Това е преди месец.Доволен съм от него и добавките им. Наистина нямат ментета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скапана работа пак съм се набутал а уж са представителство :( 56 лв :Pза 10в 40

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е голям боклук лики моли !!! Аз карах с такова и като оворих двигателя няма да ви казвам какви лайна са от тая добавка ;) Това масло не знам какво производство е но е толко зле, че нямам думи ! Сега карам с YACCO 15W50 и нямам проблеми.. е и цената му е 25лева литър ама е в класа на оргинален мотул ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е голям боклук лики моли !!! Аз карах с такова и като оворих двигателя няма да ви казвам какви лайна са от тая добавка ;) Това масло не знам какво производство е но е толко зле, че нямам думи ! Сега карам с YACCO 15W50 и нямам проблеми.. е и цената му е 25лева литър ама е в класа на оргинален мотул ;)

Ха-ха,те лайната едва ли са от добавката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е голям боклук лики моли !!! Аз карах с такова и като оворих двигателя няма да ви казвам какви лайна са от тая добавка ;) Това масло не знам какво производство е но е толко зле, че нямам думи ! Сега карам с YACCO 15W50 и нямам проблеми.. е и цената му е 25лева литър ама е в класа на оргинален мотул ;)

Публикувано изображение

 

това струва само 64лв. за 4л означва ли че може да е менте

Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivaivalito

Пичове аз карам с ТОТАЛ и незнам като чувам всеки вика доволен съм от тва от тва.Как се разбира дали едно масло е добро???Няма значение толкова марката важното е да не е приста или някой друг боклук.Дали е Лики Моли дали е ЕЛФ ТОТАЛ ВАЛВОЛИН ФУКС БИПИ АРАЛ КАСТРОЛ МОБИЛ всички са добри важното е да се сменят на време и още по важно е ДВГто да не остава без масълце.Аз сега съм с ТОТАЛ но смятам да му сложа или Фукс то ва може и да не сте го чували но е немско и е добро .Или ЕЛФ .Като си го сменям на 7-8хил. километра няма да има ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло е голям боклук лики моли !!! Аз карах с такова и като оворих двигателя няма да ви казвам какви лайна са от тая добавка ;) Това масло не знам какво производство е но е толко зле, че нямам думи ! Сега карам с YACCO 15W50 и нямам проблеми.. е и цената му е 25лева литър ама е в класа на оргинален мотул ;)

Ха-ха,те лайната едва ли са от добавката ;)
;) А от какво ли може да са ? ;) Еди - ми не мога да кажа дали е менте :P Но не и пълна синтетика ! За да е 4 литра на цена 64 лева не е пълна синтетика 100% ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз до колкото съм чел за въпросното масло е че не е хубаво да се кара повече от 2 смени с него защото молибденовия сулфид се натрупва и стават както вие ги наричате "лайна". След втората смяна си слагате някакво друго масло и после като искате лак сипвате Лики Моли. Аз още не съм слагал такова но събирам мнения общо взето и доста се чудя :D като цяло положителните за сега са доста повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мотул

:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което знам за молибденовия сулфид е , че то е СОЛ ,която вероятно е разтворима, ако се прибави друга марка масло в , която има други метални йони , и те със сулфидните образуват неразтворима сол.И оттам идва евентуалния проблем като утайка , налепи и т.нар "лайна"Аз също карам с такова масло в момента и нямам оплакване че е кофти, но всеки има различни наблюдения.вероятно при смяна на марката масло трябва да се прочисти ДВГ-то.Ако има някой по-разбиращ от тези работи може да добави нещо или да ме опровергае.

Редактирано от Hondichka d14a2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се прочисти ! Особено при в-тек главите целия разпределителен вал седи потопен наполовина в масло ! Това масло няма как да се източи при смяната... и винаги остава доста от старото при всяка смяна :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да се прочисти ! Особено при в-тек главите целия разпределителен вал седи потопен наполовина в масло ! Това масло няма как да се източи при смяната... и винаги остава доста от старото при всяка смяна :D

бий му една промивка от тези за 3 минути и го точи.след 1-2 смени ще успееш сигурно да го пребориш.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен веднъж ми прочистиха двигатела с някаква американска течност за промивки, беше в метална кутийка , като консерва. Много ми приличаше на по-пречистена нафта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тва масло "яко" и аз съм чувал, че е супер но не съм го тествал още. И всички тук трябва да знаем едно колкото по-ръчкаме толкова по-проблеми.......

Редактирано от iskamvitec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,Здравейте!Нов съм във форума.Видях темата за маслата.Това ми е работата и искам да ви кажа ,че най важно е да се гледат характеристиките по API и ACEA.На опаковката ги пише.Най-новите характеристики са SM и SL за бензинови,а за дизелови CF.Това каква марка е маслото не е много важно,важно е да покрива тея характеристики.А избора за минерално(15w40)или полусинтетика(10w40)или пълна синтетика(5w30,5w40 и др.)зависи от пробега на автомобила.За избора на марка всеки си решава,всички сме жертва на рекламата.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: сложих на прелюда Q8 един колега е доволен от него 10 В 40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам с кастрол 10w40 за сега е добре ама съм замислил да сменям двигателя и като го сменя мисля да му бодна МОТУЛ да видим как ще е като гледам доста го хвалят :lol:

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за MOTUL SYNERGY 6100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам с Castrol Syntetic 10/40 ама кат гледам как го фалите тва Лики Моли мисля да го пробвам. Ко да слагам 10/40 или 15/40?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И къде прочете хвалби ве ... както каза по горе колегата Prelude ... таз "боза" Лики-мики-фики моли е подходяща за издухани мотори на стари коли ! Сивика ми беше с подобен боклук преди 4г като го купих ... още не може да се изчисти от тия "лайна" ! :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако несте много на ясно какво масло да ползвате-по-горе колегата POPAI го е написал ясно и точно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като ви чета мненият, май само аз съм с Motorex (5w 40) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

castrol 5w30 или alpin ново немско масло и добро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За лики моли налях такова на фордчето ми ( '87) и му хареса :weights: На хондата съм налял Sunoko 10 В 40 пълна синтетика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах Д13б2 4 години с тотал и се счупиха лагерите долу на мотовилките, а двигателя 3 години не гореше масло и работеше перфекто, даже се кълнех в този двигател а и доколкото знам д13ките са доста здрави машини не съм я ръчкал изобщо и е сменяно на 10-12 хил. максимум масалцето и преди 2 месеца почна да клопа нещо вътре на 2500 оборота и приключи безславно с надран вал и счупени лагери...за това дали ще си слагам вече тотал и елф .....А защо никои не е писал нищо за маслото на хонда от бултрако , което доколкото чух е 16лв. литъра...някой знае ли нещо по въпроса???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с REPSOL от една година и колата се чувства добре.Капка не съм долял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъй като ви чета мненият, май само аз съм с Motorex (5w 40) :D

и не си сбъркал,откъде го купуваш и каква е цифрата???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

REPSOL

:D най доброто !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kuttenkeuler 10W40 - истинското масло.

Мотул 15W50 полусинтетика е по добро... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...