Jump to content
Guest HoNdA fEn

КАТ?

Recommended Posts

Guest HoNdA fEn

Фенове някой знае ли сега как стават нещата в кат.Само по документи ли или и колата трябва да мине на канала?питам тай като на мойта номера на рамата не съвпада с тази в талона и преди не искаха да я регистрират а сега май ще мога.Как мислите? Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАНАЛА СЕ МИНАВА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО,ОСВЕН АКО НЯМА6 НЯКОЙ ПОЗНАТ ДА ТЕ "БУТНЕ" ЗА ПО-НАПРЯКО ;););) АЗ ЛИЧНО СИ МИНАВАМ ПО КАНАЛНИЯ РЕД!УСПЕХ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По новите правила на КАТ коли, които са вече регистрирани в България и само се сменя собствеността им без смяна на номерата, могат да минат само по документи. В случай обаче, че трябва да се сменят номерата трябва да минаваш на канала или ако е нов внос също.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По новите правила на КАТ коли, които са вече регистрирани в България и само се сменя собствеността им без смяна на номерата, могат да минат само по документи. В случай обаче, че трябва да се сменят номерата трябва да минаваш на канала или ако е нов внос също.

Моята мома точно това е чула по новините.

 

Пък и звучи резонно - няма как да ти регистрират колата нов внос без да сверят номерата на рамата и двигателя, както и без да те "пуснат на валяците".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой скоро висял ли е пред КАТ за регистрация? Надявам се да взема количка в близките дни и сигурно ще кибича от другия понеделник вторник там. Не знам колко дни отпуска да предвидя...голяпа тъпня :)

Редактирано от blockhead

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой скоро висял ли е пред КАТ за регистрация? Надявам се да взема количка в близките дни и сигурно ще кибича от другия понеделник вторник там. Не знам колко дни отпуска да предвидя...голяпа тъпня :)

Ами по принцип отнема от 36 до 48 часа. Аз се изръсих 350 лева на едни тарикати и ми я прекараха за по-малко от 24 часа. Оставих я в 16:00 и на другия ден по обяд беше готова. Скъпичко е, но си струва. Особено като се има предвид, че легално не би минала през прегледа заради кофти спирачки и неработещи габарити.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой скоро висял ли е пред КАТ за регистрация? Надявам се да взема количка в близките дни и сигурно ще кибича от другия понеделник вторник там. Не знам колко дни отпуска да предвидя...голяпа тъпня :)

Ами по принцип отнема от 36 до 48 часа. Аз се изръсих 350 лева на едни тарикати и ми я прекараха за по-малко от 24 часа. Оставих я в 16:00 и на другия ден по обяд беше готова. Скъпичко е, но си струва. Особено като се има предвид, че легално не би минала през прегледа заради кофти спирачки и неработещи габарити.
един приятел наскоро си докара Голф от Германияи го остави в петък около 17:00 на опашката.каза,че бил четвърта кола.там я остави събота и неделя и в понеделник отиде рано сутринта и е минал до 11:00 часа.така че давай и ти така.и аз мислех така да направя,но аз не сменям номерата и понеже внесоха гореспоменатите промени и ходих само с документите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги опашка в КАТ почти няма онзи ден си регистрирах ЦРВ-то отидох в 11:00 и си тръгнах в 16:30 с Бг табелки така че дерзайте :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest icho

Аз пък знам че за проблеми с рамата конфискуват колата направо в КАТ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой скоро висял ли е пред КАТ за регистрация?

Ами по принцип отнема от 36 до 48 часа. Аз се изръсих 350 лева на едни тарикати и ми я прекараха за по-малко от 24 часа.
Братле,направо са те съдрали 350лв си е грабеж!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой скоро висял ли е пред КАТ за регистрация?

Ами по принцип отнема от 36 до 48 часа. Аз се изръсих 350 лева на едни тарикати и ми я прекараха за по-малко от 24 часа.
Братле,направо са те съдрали 350лв си е грабеж!!!
Нямах избор. По никакъв начин не мога да се освободя за толкова време, а и всички, които питах ми казаха една и съща цена - 300 лева (в тези пари си влизат такси, номера и т.н.). 50 бяха допълнително за рушветче на канала защото спирачките ми бяха МНОГО ЗЛЕ и имах и проблеми със светлините (НИКАКВИ ГАБАРИТИ + Никакво осветление на задния номер). И аз отидох подготвен, че ще ме ощипят 150-200, но реалността се оказа друга. :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в понеделник 11h излязох от KAT с нови номерца :lol:Минах в събота към 20h и оставих колата (имаше коли в ограденото място, плюс още 10-тина след това), в понеделник сутринта към 6:30 бях там и имаше вече доста коли след мен, и в 7:00 вече започнаха да пускат и да мърдаме. Към 9h вече ни пуснаха към каналите. Всичко си мина по каналния ред, и всичко ми струва 61лв.Ето цялата галимация:Като ви пуснат на опашките за каналите, минавате през една масичка по средата на опашките да си вземете номерче за кои канал да се редите, след това се нареждате на опашката в дясно за документите (там пише за каква процедура какви документи ви трябват), минавате там за 5 минутки. След това се редите на опашките за каналите, като чакате да ви извикат по име/кола за да влезете. Проверяват ви задните спирачки само (???) и номерата на двигателя и рамата (само мен ме проверява "специалист" дали не е пренабиван номера), после те пускат да след каналите където чакаш за номера. През това време отивате зад зградата за номерата, там има друга в която има банка (точно до входа от ляво и дясно има гишета) там плащате 61лв и отивате пак да чакате да ви извикат по име, там си давате старите номера, и ви дават новите талони, и вече с колата влизате в едно хале да ви сложат номерата и ако искате по специално пробиване, си казвате като оставяте бакшиш на чичкото (аз му дадох левче че се постара :fun: ) и след това по живо по здраво :)Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да приключа с кат. Отидох към 7:00 и в 12:30 излязох с нови номера. М/у другото не знам дали се наредих най-отзад, защото нещо се беше разкъсала опашката и аз се наврях може би с голям късмет а може и тези които бяха след мен да са дошли и те към 7.Доста нерви ми коства (едни камионаджии ми обелиха малко боя на паркинга след каналите), но се радвам че вече приключих с този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DazzleDream

ок всичко, обаче аз така и не разбрах, трябва или не трябва да си платя пътния данък, за да мине нова регистрация през кат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

ок всичко, обаче аз така и не разбрах, трябва или не трябва да си платя пътния данък, за да мине нова регистрация през кат?

Не трябва :D Но трябва да имаш засраховка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Вчера си отвисях в КАТ от 11 до 18:30, но всичко мина успешно. Опашката от коли вече не е толкова страшна, колкото показваха по новините преди месец, но за сметка на това чакането за даване на талон и номера в самия край е кошмарно, особено ако е 37 градуса. :DИначе процедурата е сравнително лесна:1. Нареждаш се с колата на опашката и отиваш да ти преведат и легализират всичките чуждоземни документи, докато чакаш. 2. Правиш си гражданска отговорност, ако не си се сетил за това предварително, още преди да си отишъл там.3. Като стигнеш до входа на КАТ, едно ченге те спира и те пита къде ти е "декларацията" и защо нямаш, после се оказва, че въпросната декларация се взима вътре от една масичка под козирката, само че ти някакси е трябвало да го направиш преди да влезнеш. Както и да е, взимаш декларация и влизаш вътре пред каналите. 4. Там с целия наръч документи се подреждаш на опашката на гишетата под козирката, даваш ги, после излизаш и на вече споменатата маса с декларациите човек те упътва към кой канал да отидеш. 5. Нареждаш се на каналите, един ужасен киселяк с фенерче идва, скарва ти се да си изгасиш колата, за да изстине и ти се скарва защо номерата на рамата и двигателя не са клинично чисти. 6. Влизаш в канала, въпросният киселяк проверява номерата, сверява ги и минаваш, без абсолютно нищо друго да ти провери, дори на валяка не те пуска. 7. Спираш пред талонораздавачницата, влизаш вътре да си платиш номера и талона на касата, наслаждавайки се на задушевната атмосфера и мирис на мъже. :D8. Излизаш навън, намираш си удобно място и почваш безкрайното чакане и слушане дали отегчената дама с носовия глас ще ти обяви името по радиоточката. 9. Когато най-накрая се случи, влизаш, даваш на гишето последните останали документи, взимаш си талона и минаваш през халето да ти завинтят номерата.10. Изчезваш от района на КАТ с мръсна газ и новорегистрирана Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ironstone

ИЛИ1) Плащаш на някой да ти я регистрира вместо теб (нотариално заверено пълномощно). 2) Чакаш да ти се обади.3) Отиваш в КАТ, намираш си удобно място и почваш безкрайното чакане и слушане дали отегчената дама с носовия глас ще ти обяви името по радиоточката.4) Взимаш си талона от човека и минаваш през халето да ти завинтят номерата.5) Изчезваш от района на КАТ с мръсна газ и новорегистрирана Хонда.ТА-ДАА!!!:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера бях в КАТ ама станах в 06:00 и отидох на опашката.През канала ме прекараха през валяците, но това не е страшно.Страшното започна когато се почна реденето на опашката за касата и след това безкрайното чакане за талон и номера. Съобщиха ми името по радио точката, взех си документите, сложихами номерата и какво да видя в талона е объркан номер на двигател (отново безкрайно чакане за нов талон).Сваримисе мозъка или поне това което беше останало от чакането когато си тръгнах теглех една майна на всички шапкари и никога повече не искам да ходя там да чакам за каквото и да е било и на никой не го пожелавам.За поредн път се убедих, че в държавните институции си е адски тромаво и трябва да се чака страшно много и то защо защото има само 1 гише ТАПАНАРИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха

Victor, адаш, абсолютно съм сигурен, че човека от точка 5 и 6, който описа, е същия, при който минах и аз :blink: Просто не е възможно в този малък свят да съществуват двама такива темерути ! :hondarulez:))

 

 

 

Вчера си отвисях в КАТ от 11 до 18:30, но всичко мина успешно. Опашката от коли вече не е толкова страшна, колкото показваха по новините преди месе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво стана с екотаксата? Плаща ли се, къде и горе долу как се изчислява?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hamann

А какво стана с екотаксата? Плаща ли се, къде и горе долу как се изчислява?!

Никъде в документа който ми дадоха от касата не видях да пише екотакса.Първоначалната регистрация е 62.60лв. а смяната на собствеността е 22лв. Редактирано от Hamann

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Някой наскоро ходил ли е в КАТ? Интересува ме колко време отнема смяната на номерата в последно време. Благодаря предварително за ъпдейтите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest didone

Здравейте!Някой наскоро ходил ли е в КАТ? Интересува ме колко време отнема смяната на номерата в последно време. Благодаря предварително за ъпдейтите!

;) Ми колега какво да ти кажа преди 3-4дена си регистрирах моиата кола която е нов внос.Всичко ми излезе около 190лв и висене от 8.30 до 15.40 ;) като до 12ч бях минал през канала и от там имаш минимум 2-3ч ако не и повече чакане за талона а номера го слагат за 5минути .това е успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest stefanta

Отиване в КАТ - 14:30 . 40 разумно похарчени левчета - Пия кафе с паркирана отпред хонда с новички номера в 15:30 :cool:

Редактирано от stefanta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и от там имаш минимум 2-3ч ако не и повече чакане за талона а номера го слагат за 5минути

Всъщност чакаш 2-3 часа точно, за да направят номера. Талона става за 20 мин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи изпълнимо :cool: Много ви благодаря! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да не ми се разсърдите ама човека в началото попита какво се случва ако "номера на рамата не съвпада с тази в талона".Моето менение е че така нима да му я регистрират па ако ще и палатка да оапане пред КАТ.Незнам да ли метода на "доброволните" дарения би му помогнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...