Jump to content
ShEfA

Войната на сектите - Vti, Gsi, Gti и т.н.

Recommended Posts

Ей сега разгледах на опел форума темата за койн какво е побеждавал, и гледам че всеки с калибра бие VTi а всеки с некъв си кадет GSI бие S2000. Писна ми от такива приказки, защото аз не карам още но съм сигурен, че и тук има някои които са размазвани от другите марки - нормално е. Но аз си викам, да направим една врътка... да вземем и да подберем от всеки форум една от тези коли. От всеки форум по една непипана запазена GSI VTI GTI, и да ги пуснем... да видим! Аз не знам за запазена сток VTI в нашия форум, но... това е идеята, да се наредят всичките тези мощни коли на стартовата линия според предварителна уговорка и да ги подредим.. кой кой може да бие, кой най-много загуби има, и кой най-малко загуби има. За да се спре - Хондите не са хич бързи, GTI-ките са големи бангий, GSI-ките навървяват ама... той оня не може да кара. :spell: М, или е неосъществима идеята? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Бау :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest C_I_V_I_C
Отговорено (Редактирано)

VTI 0-100 - 7.5sek 400m - 15.6GSI 0-100 7.8sek 400m - 15.8GTI (KR) 0-100 9.1sek 400m - 16sek.GTI (ABF) 0-100 8.7 400m 16.1вие преценете кой кого :)

Редактирано от C_I_V_I_C

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest OXYGEN

Според catalog.auto.ru:Golf III 2.0 GTI 16V (150 Hp) 0-100: 8.3 max spd : 215Opel Kadett 2.0 GSi 16v (168 Hp)0-100: 7.6 max spd : 223Calibra 2.0 i Turbo 4x4 (204 Hp)0-100: 6.8 max spd : 245Civic 1.6 VTi 16V (160 Hp)0-100: 7.3 max spd : 215S2000 2.0 (240 Hp)0-100: 6.2 max spd : 240Кво да говорим повече? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе по каталог е едно на писта е съвсем друго. Да не говорим че повечето такива коли са пипани. Колко са хората които си купуват бегачка и да не я бягат и развиват кои как може? Отделно тука колита са и с доста различни двигатели. Верно че Астрите бягат, ама са 2.0л, не 1.6. И тва според мен трябва да се земе под внимание. Не говоря за турбота и 4х4 и пр., щото има астри и голфове, както и хонди по 350-400 коня. Не можеш да кажеш: " ми тя твойта astra/gti/vti не върви" само щот си го размазал с кола дет няма нищо общо със излязлата от завода и превъзхожда противника в пъти. Според мен тоя спор няма да се реши. Секи си почита и си брани тва което му е на сърце. Ако са stock колите може да се направи някво сравнение. Нататък вече е кои колко може да си позволи да налее под капака и не на последно място колко може да кара. П.С. И аз имам мерак за VTI и и идеи даже за подобрения имам, ама пари нема и си хода пеш :)

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе по каталог е едно на писта е съвсем друго. Да не говорим че повечето такива коли са пипани. Колко са хората които си купуват бегачка и да не я бягат и развиват кои как може? Отделно тука колита са и с доста различни двигатели. Верно че Астрите бягат, ама са 2.0л, не 1.6. И тва според мен трябва да се земе под внимание. Не говоря за турбота и 4х4 и пр., щото има астри и голфове, както и хонди по 350-400 коня. Не можеш да кажеш: " ми тя твойта astra/gti/vti не върви" само щот си го размазал с кола дет няма нищо общо със излязлата от завода и превъзхожда противника в пъти. Според мен тоя спор няма да се реши. Секи си почита и си брани тва което му е на сърце. Ако са stock колите може да се направи някво сравнение. Нататък вече е кои колко може да си позволи да налее под капака и не на последно място колко може да кара. П.С. И аз имам мерак за VTI и и идеи даже за подобрения имам, ама пари нема и си хода пеш :bash:

:spam: Много правилно колегА.Ама ас лично ще призная опела и фолц вагена когато ми покажата модел които да е в същия клас и година на определена хонда и да вози по бесшумно и да се кара полеко и приятно от хондичката до тогава за мен марката е една :guns: А и между другото малко са колите които на тея кобици имат толква коне такаче японците пак са по напред и в тва отношение :rant::):spell::tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце неосъществима ти е идеята по няколко фактора. 1 - да се намерят сток коли .... и то в добро състояние всички .2 - собствениците им да са съгласни да се пускат 3 - всички да могат да карат еднакво добре на драг. А и кой е най-бърз на 400м не е най-важния показател .... всяка кола може да се направи бърза. И на Гошо-карбуратора ладата върви като Ферари на драг . Казвал съм го и преди .... сравняването на коли по литри и конски сили е смешно и го правят децата дето нямат книжки и не знаят повечето части дето съществуват по колата. Да не го приемеш лично само :Р .... има си и изключения разбира се . Аз признавам , че също така съм сравнявал преди да карам . Но всеки , който се е интересувал от коли трябва да е разбрал ,че техническите характеристики на пръв поглед не могат да дадат ясна представа кой по-добре ще се представи . Има мноого други черти които харесваме в нашите колици .... и мисля ,че там се крие разковничето да сме запалени точно по тази марка !Т'ва е пичове .... не се палете с глупости кой к'во писал . Винаги ще ги има големите разбирачи , на които любимата марка им е тая дето татко кара и са се возили :) .Пък на мен нека да ми е зле с едно S2000 , а тия с бързите кадети да им е добре :spell:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце неосъществима ти е идеята по няколко фактора.

1 - да се намерят сток коли .... и то в добро състояние всички .

2 - собствениците им да са съгласни да се пускат

3 - всички да могат да карат еднакво добре на драг.

 

А и кой е най-бърз на 400м не е най-важния показател .... всяка кола може да се направи бърза. И на Гошо-карбуратора ладата върви като Ферари на драг .

 

Казвал съм го и преди .... сравняването на коли по литри и конски сили е смешно и го правят децата дето нямат книжки и не знаят повечето части дето съществуват по колата. Да не го приемеш лично само :Р .... има си и изключения разбира се . Аз признавам , че също така съм сравнявал преди да карам . Но всеки , който се е интересувал от коли трябва да е разбрал ,че техническите характеристики на пръв поглед не могат да дадат ясна представа кой по-добре ще се представи .

Има мноого други черти които харесваме в нашите колици .... и мисля ,че там се крие разковничето да сме запалени точно по тази марка !

 

Т'ва е пичове .... не се палете с глупости кой к'во писал . Винаги ще ги има големите разбирачи , на които любимата марка им е тая дето татко кара и са се возили :spell: .

 

Пък на мен нека да ми е зле с едно S2000 , а тия с бързите кадети да им е добре :tease:

:) имаш супер мислене пич!

 

ПП всички да обърнат внимание на поста на RUST ....... и се замислете интересува ли ви кой от всичките голфове или кадети е по-бърз от вашата Хонда?? Мен лично НЕ :spam:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе не знам тея кви ги плещят,знам само 4е като имах моя първия сивик 88 набор 1,3-75 коня им късах гъзовете на тия опели.Веднъж ми се слу4и една калибра 2.0 i,на кръстовището на Л. Димитрова и Д.Благоев в Пловдив,до бар Дракула го водех с поне 15м.и аз и там спрях.4овека остана много доволен 4е спрях ина4е нямаше да може да спи спокойно.Та да не ги хвлят толкова много тея опели.Късал съм и омеги и астри,голфове и други такива безинтересни подобия на автомобил,със GSI и GTI не съм се гонил

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен да се гоня с каквото и да е гси или гти във варненска околия,нищо че не съм ВТИ !!!:) Организирайте само гонката, но да е гонка която наистина да си заслужава.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сток VTI има във Варна,така 4е ако искате толкова много,мозе да ми се обадите. Колкото до ве4ните спорове-няма да спрат,така 4е темата е безсмислена. Колегата Rust - подкрепям мнението му на 100%.Недейте забравя 4е 1.6л не е 2.0л двигател и т.н. Ще изпаднем в умопомра4ителни писания. Бъдете здрави и безавариийно каране по българските пътища.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мненията на sharki и JoroHondata, но един наш съфорумник Dragi4 го е казал перфектно:What the fuck...Spending money i dont have, on parts that i dont need, to impress people i dont know...Кво правя бе м..му стара,Харча пари които нямам, за части които не ми трябват, ЗА ДА ВПЕчАТЛЯ ХОРА КОИТО НЕ ПОЗНАВАМ ...Аз си харесвам Хондата страшно много и до този момент не съм се чуствал толкова щастлив с никой друг автомобил. Достатъчно ми е да погледна "Н" на волана когато се кача в колата и да почуствам как колата оживява когато завъртя ключа потвърждавайки думите на Сойчиро Хонда "... ако ги нямаше съзтезанията, нямаше да я има и ХОНДА" (цитирам по памет). :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за 1.6 класа. Саксо ВТС напълно сток без олекотяване с преебан съединител 15.9 на Божурище. С нов съединител и малко олекотяване трябва слезне на 15.6-15.7.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като говорим за 1.6 класа. Саксо ВТС напълно сток без олекотяване с преебан съединител 15.9 на Божурище. С нов съединител и малко олекотяване трябва слезне на 15.6-15.7.

.... Стига се фука сега , не е т'ва темата . Саксото сме го виждали ,че е бързо ... никой не отрича . Въпроса е колко пъти ще го пуснеш преди да се счупи нещо :) . Карал съм ситроен ,знам как е ... даже още има един дето не мога го продам ... пък е доста убав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да ти кажа не се троши много. От толкова ръгане до сега само съединителя е заминал и лагерите на задния мост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wossner

И не съм искал да се фукам а просто да добавя още един конкурент в този клас макар и да е малко по-слаба като кончета.Ако са 8 винтиловите може и да падат от такава хонда. Колата ми е напълно сток за сега. Познавам още 3-4 човека също със стокови саксота и те дават такива времена. Има и едно 106 рали с такъв мотор то дава и по-добри времена, но защото е малко по леко купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 2те Ситроенчета са 16 винтилови и при 2те резултата е един и същ Хондата бие има и свидетели :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стига сега ! чупело се саксото аз пък имам клио и толкова демедж съм му дал и още не се е оплакало!!!!!!а това саксо не ми се вярва да е толкова чупливо :rolleyes:

бате 15.9 едва ли ще даде сток,тука в бургас имаме 2 саксота и хонди 125 коня ги правят мармалад така че едва ли е сток ;)

:):);) А я кажи за пежото....106 1.6 16в ? минавате ли го???? ;);););) Редактирано от HAYABUSA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаааа така е ама все пак за колегата със Ситроена ще направим едно клипче с Бургаското саксо,аз ще се пусна с него само да се варне момчето от Варна и ще пуснем клипа тука да види резултата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

и аз съм чел Опел Форума там наистина са най бързите автомобили,а за GSI е абсурд някой да ги победи с кола до 2000 кубика.............нека се хвалят това всеки го може важното е да застанеш на чертата и на финала ще се види,както четох някъде добре,че Форд още правят автомобили,че да има по голям боклук от Опел :rolleyes: ...шегичка ей една корсичка така ме разби на драг,а пък за GTI e абсурд да се говори за бегачка освен ако съперника не е по малък с 30-на коня!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е до софия няма да отида пак за карането да може :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм чел Опел Форума там наистина са най бързите автомобили,а за GSI е абсурд някой да ги победи с кола до 2000 кубика.............нека се хвалят това всеки го може важното е да застанеш на чертата и на финала ще се види,както четох някъде добре,че Форд още правят автомобили,че да има по голям боклук от Опел :) ...шегичка ей една корсичка така ме разби на драг,а пък за GTI e абсурд да се говори за бегачка освен ако съперника не е по малък с 30-на коня!!

Бъркаш се нещо ми се струва. Мога да ти покажа един бургаски форум на опел където писах да се пусна с една астра или кадет GSi 16V сток коли с моето рено клио. И така първо никой не се нави да се пусне явно ги е страх. И после пък разбрах че с тази астра дето исках да се пускам пича бил я правил даже чип,поуер кап,генерация и той не искаше се пуска с мен. И съм се пускал с хора който са биели такива коли и аз ги бия тях това значи, че съм пред GSI 16V .... :rolleyes: аз исках са пусна с тях зада разбера дали ще ме бият но се оказа обратното :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе светлио докато не се пуснеш недей говори :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе светлио докато не се пуснеш недей говори :)

Да така е :rolleyes: но те не се навиха а аз незнам каде да намеря такава астра или кадет СТОК :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен последния пат на гонките ми отказа астра ГСИ парво искаше да се пускаме после се отказа :rolleyes: ама ми обеща за следващия пат че да видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Пичове ... тая тема си е жив чат-канал ! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

появи ле се такава тема нема начин да не стане чат остава чуждите фенове да я надушат :rolleyes: ,дано се запази добрия тон както ВИНАГИ :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове ... тая тема си е жив чат-канал ! :rolleyes:

То само тая да беше :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

там е работата че като си хонда фен не може като някой фанатик да оплюваш другите марки автомобили,имайм много приятели които имат бързи коли и те не са само хонда,доскоро правих един проект с мой приятел-пежо 205гти с ми16 двигател 158 коня,мога да ви кажа че конете му дойдоха в повечко,с много добри впечатления останах от тази кола,доста е равностойна на повечето"тояги" в нашия форум,просто повечето от колегите нека не се ядосват и комплексират когато някой го изкара по голям,нормално е да има и други бързи коли,просто трябва към тях също да имаме уважение :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П.

И какво ще докажеш, че саксотата 16в са бавни? Това че момчето не може да си кара добре колата незначи, че колата му е бавна!!!!! и мен лично не може да ме заблудиш, че твойта кола е по-бръза от неговата.....ходи се пускай с тези от сф дето дават 15.9 :(

какъв е проблема малкия V-tec да бие саксото ? че нещо не разбрах ? до 100 са равни и после саксото пуска нитро или ??? ако едната кола е ситроен а другата хонда кое има по-голям шанс да е здраво на тая преклонна възраст ? само питам не се заяждам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest wossner

Бате ако искаш мога да ти демонстрирам какво се случва между саксо и малак втек :( Шанса му е нулев освен ако не карам 1-3-5 :) Нито до 100 са равни нито до където и да било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest west bam

Аз сьм сигурен , че хондата бие досега не сьм видял бьрза френска кола не искам да го приемат хората с такива коли за заяждане но аз лично сьм се дьрпал с рено 19 1.7, лагуна 2.0 имеган 1.6 купе мисля , че се водеха на 400 метра имам само победи и сьм сигурен , че малкия в-тек ще скьса такьв ситроен това е според мен )))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ако искаш кажи кога да те дръпна на 400м и да преклю4ваме спора, 4е напълнихте темата с глупости,а с пежото 1.6 тунинговано се гонихме след Търгивище и го отказах ина4е и то върве6е добре.

Редактирано от shkarcheto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Леле-мамале ... VTi, VTS, всичко се вади и бой у масата. За 3 страници има доста глупости.

West Bam - караш Хонда - дръж се интелигентно, както предполага колата ти. Ако ти не си виждал бързи френски коли недостатъка е у теб.

"Летящия французин" с VTS бих го попитал:"твоето Саксо топ-версията на модела ли е"? Май да - що не си мериш скоростния лост с такъв на Хонда? Я се пробвай първо при VTI-ките и Рексовете, а после пак ела да ръсиш самочувствие.

Винаги съм се чудил ... колко пъти дневно се "дърпате"? И къде? На булеварда с пресичащи малки деца? Колко пъти месечно карате с над 160-170? И защо? Има ли и грам съмнение у вас, че карате по-хубава кола от "гъзаря" с GSI? У мен - не. Аз карам англичанка и хич не ми дреме за потящия се на светофара пилот-изстребител, гледащ втрещено светофара за да остави и последния пласт каучук на асфалта от гумите си трета употреба ... на следващия светофар пак съм до него, а той е още по-потен и озлобен ... светва зелено и изнасилва за пореден път нещастното си возило на път за ... следващия светофар. Гледайки го през прозореца с доволно охладена от климатика мутра осъзнавам за сетен път, че не искам да причинявам подобно нещо на моята кола - тя не го заслужава ... нито пък аз.

Редактирано от GIGGS
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ванко

здравеите хондаджии само искам да добавя 4е от скоро карам хонда и няма такава кола друга просто кара се като детска игра4ка а под капака се крие звяр които само 4ака да покаже6 какво може :):) вийдал сум как малкия в-тек убива 2.0л опели винтилови така 4е за мен спора е приклиу4ен докато не видя не6то друго ВЯРВАМ НА О4ИТЕ СИ !!!:):(:):):) ония с друпнатите о4и неса хора :):(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А я кажи за пежото....106 1.6 16в ? минавате ли го???? :(:):):)

Ми аз съм се пускал :( Може би не беше рали , не знам ... има един пич от форума Dead man , беше дошъл на една наша среща и се пускахме. Тогава бях Сток 1.4 90 коня .... не успях да го бия , но и той не успя .... а беше даже пипано , с махнат ограничител.К'во да говорим .... той повече литри , повече коне , по-малко кила .... и нищо :)След това каза ,че колата била в сервиза и не успя да дойде на следващата среща . Та ще ми е интересно след като мойта леко е пипната какво ще стане .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата се изроди в нещо различно от желаното от мен. Ако прочетете поста ми, ще видите, че не твърдя нито за миг, че Хонда е най-перфектната и ще размаже останалите. Просто се питах, дали е възможно сток версийте на всяка кола да застанат на линията. Напълно съм наясно с факта, че Хондата няма да отвее всички коли безпрецедентно, и засегнах проблема за драг състезанието в частност, иначе можем да говорим за комфорт, возия, стабилност, просто исках да изкоментираме тази част от цялата работа. Явно не мога да се изразя както искам, защото ме разбирате погрешно - за тунинг отново не съм говорил. Тук в България най-популярен според мен е точно драг-а и всеки плюе другия с по-различната марка автомобил, затова исках да се разбере веднъж за винаги, че едно Саксо е най-добро да кажем и след това го следва хлОпела, и нашара марка е последна... една примерна класация. Както и да е, исках да наблегна на проблема, че всички говорят а никой не действа. Оф, както и да е. Не стана темата както очаквах.

не се впрягай :lol: всички които са прочели това което си написал са разбрали , но това няма да реализира идеята ти :lol: просто на хората им е кеф да чатят и нека се включим с пълна сила и да направим от темата поредния спор за това кое е по-бързо на екрана ... както вече казах моята е най-бърза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И кво 1.4 90 вьрви колко 106 16в така ли да те разбера? А относно ВТИ-тата http://vbox7.com/play:60a3fdf9 лека нощ :lol:

Баце, чудех се изобщо дали да ти отговарям . Ако беше прочел /смятам че ясно съм си написал предния пост/ , нямаше да говориш глупости. Разбери че се пуснахме с пича .... и това стана . Факт . Нищо не твърдя . Най-вероятно пежото не е така бързото "rally" . Мисля че отзад пишеше 1.6 XS.На следващата среща пак лично ще го поканя и то не за друго , ами защото ми харесва , че не се страхува да се пуска с хонди , отзивчив е и има човек какво да си каже с него. Оценява реално кое как е и не пляпма фанатични глупости. Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ча'ай и аз да са регна ф чатя ! Хареса ми мнението на GIGGS ! Най-важното за мен е личното усещане за автомобила .... и забелязвам че хора ,които са имали възможност да покарат различни марки .... не отричат останалите и обратния феномен .... качил се бай Х за първи път на ГТИ/ВТИ или квото си щете 'ТИ' , и вече е напълно убеден че това е колата !Оффф аре стига съм мислил ,че ше зема да измисля нещо умно ! :lol: Желая на всички по едно "ТИ" независимо от коя марка и по-полекичка с бегачките ! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...