dbanev 0 #1 Posted March 21, 2025 Здравейте колеги. Извинявам се, ако въпросът ми е глупав. Този филтър къде се намира и сменя ли се при частична смяна на маслото на автомата? Колата е CR-V 2006г. Share this post Link to post Share on other sites
Vancho 80 #2 Posted March 21, 2025 В скоростната кутия. Сменя се при основния и ремонт. Share this post Link to post Share on other sites
dbanev 0 #3 Posted March 22, 2025 Благодаря за помощта. Ще съм благодарен, ако колегите от региона ме насочат към добър сервиз за обслужване на автомата. Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #4 Posted March 23, 2025 On 3/21/2025 at 2:23 PM, dbanev said: Здравейте колеги. Извинявам се, ако въпросът ми е глупав. Този филтър къде се намира и сменя ли се при частична смяна на маслото на автомата? Колата е CR-V 2006г. Този филтър който си дал откъде е взет,от някой измислен каталог в магазините. https://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda Ето тук като вкараш VIN излизат всички части и къде се намират. Имаш външен филтър автомат . Това е. Това е маслото за автомата 1 Share this post Link to post Share on other sites
CCord 374 #5 Posted March 23, 2025 (edited) Ех CARPERA, човека съвсем правилно е посочил филтъра на кутията, само че грубия който е вътре в кутията, вероятно това му е попаднало на първо търсене. А този който ти посочваш е финия който се намира извън кутията. И разбира се съвсем правилно Vancho му е отговорил че достъп до грубия филтър има само при отваряне/ремонт на кутията. Та другия път да знаеш че кутията има два филтъра. Edited March 23, 2025 by CCord Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #6 Posted March 23, 2025 (edited) On 3/21/2025 at 2:23 PM, dbanev said: Здравейте колеги. Извинявам се, ако въпросът ми е глупав. Този филтър къде се намира и сменя ли се при частична смяна на маслото на автомата? Колата е CR-V 2006г. Ех @CCord много добре знам колко филтъра има автомата. Затова питам това черното откъде му порадна на колегата,и за какво го дават. Дал съм линк където да намери всичко с оригиналните номера едва ли ще си направи някой труда да търси там. Давайте кажете каде се намира този вътрешен филтър в автомата,филтър ли е цедка ли е. Правя си труда да събирам информация снимки за 2ген и за 3 ген за този филтър ,който не е фуния. Някой от вас една снимка да качи,или да каза къде точно се намира въпросния филтър. Да има информация за следващия питал. Ето има тема в която съм отговорил https://forums.hondabg.com/topic/120285-автоматична-скоростна-кутия-на-хонда-cr-v-2/?tab=comments#comment-1057642527 Edited March 23, 2025 by CARPERA Share this post Link to post Share on other sites
CCord 374 #7 Posted March 23, 2025 (edited) преди 57 минути, CARPERA написа: Ех @CCord много добре знам колко филтъра има автомата. Давайте кажете каде се намира този вътрешен филтър в автомата,филтър ли е цедка ли е. Тези твои две изказвания се отричат взаимно, и като гледам, първото от тях е невярно. И сега за да ти стане съвсем ясно гледкай внимателно, понеже клипа е цял двучасов филм отиди на 1 час, 13 минути и 25 секунди. Ако не вдяваш английски извикай някой да ти превежда какво казва човека, а пък и всичко което казва се изписва в текст, и аз не съм на "ти" с английския но това го схващам. Има и други клипове, но този ми попадна на бързо търсене. Ай със здраве! - кой разбрал, разбрал. Edited March 23, 2025 by CCord Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #8 Posted March 23, 2025 (edited) Незнам коя моя информация е невярна клипа упоменават кутия Accord V6 автомат. Ето това дават в клипа след разглобаване и ремонт на кутията. Нали това е целта да дадем инфо кое къде точно,и снимки. Edited March 23, 2025 by CARPERA Share this post Link to post Share on other sites
dandilov 3292 #9 Posted March 23, 2025 Не знам защо спорите и си разменяте клипчета, а не отворите схемите на кутията. В раздел: "Shift fork (4at) for 2006 Honda CR-V, 4AT transmission" и съответно в раздел "Shift fork (5at) for 2006 Honda CR-V, 5AT transmission", въпросният детайл е посочен като "цедка" (STRAINER ASSY., ATF) с номер: 25420-PRP-003. Цедката е еднаква и за 4АТ, и за 5АТ. 1 Share this post Link to post Share on other sites
dbanev 0 #10 Posted March 23, 2025 При поръчване на масло и филтър ми казаха, че има и друг филтър. От темите във форума зная, че ми трябва външния филтър. Не знаех този къде се намира и кога се сменя, затова попитах. Благодаря на отзовалите се! Share this post Link to post Share on other sites
CARPERA 1610 #11 Posted March 23, 2025 (edited) Ето я точната информация за двигател 2ген Хонда CRV K20A4 Филтъра външния автомат . се намира между двигателя и радиатора долу. Трудно е да накараш дори приятел да направи хубави снимки. Edited March 23, 2025 by CARPERA Share this post Link to post Share on other sites
CCord 374 #12 Posted March 24, 2025 (edited) На 23.03.2025 г. at 12:49, dandilov написа: въпросният детайл е посочен като "цедка" (STRAINER ASSY., ATF) Съгласен съм единствено с това че въпросния детайл е наречен цедка в каталога посочен от теб. Например, аз приемам за цедка това което е в маслоприемника на двигателя, но след нея има филтър, нали. Докато в скоростната кутия след т.н. цедка няма филтър, и маслото директно след нея отива в помпата, клапанно тяло, хидро-трансформатор, фрикционни пакети, радиатор, и ЧААААК тогава във външния и уж единствен филтър, а след него....просто се излива в картера на кутията и чака пак да бъде засмукано през "цедката". Само ще отбележа че въпросния детайл съм го държал в ръката си измит перфектно (не съм имал допир до нов такъв) и погледнато през отвора на маслоприемника се вижда че едрината на въпросната "цедка" е далеч от разбирането ( това е субективно) за... просто цедка. Цедката там е много фина и за мен (пък и не само) е по-скоро филтър, вярно по-груб от хартиения, но все пак филтър. Този източник който ти си посочил е единствения където го наричат цедка. Разглобявал съм и външния филтър, любимия на "CARPERA", има нагънат хартиен елемент с разгъната площ 160 кв/см, 4,2х38см, и най-важното е, че има клапан за повишено налягане, което автоматически говори за това че при насищане възможностите на филтърната хартия започва директна проходимост, т.е няма никакъв филтър вече. И сега ако приемем че сме останали без външен филтър и в същото време в маслоприемника имаме просто цедка, кое би спасило кутията от тотално задръстване на клапанното тяло и плунжерите му? както и повишено износване на всичко плъзгащо и търкалящо се вътре? Така че аз, а видимо и други хора виждали този чарк с очите си не биха го приели за цедка. Edited March 24, 2025 by CCord 1 Share this post Link to post Share on other sites
dandilov 3292 #13 Posted March 24, 2025 Off Topic @CCord Съгласен съм с всичко, което си написал, но във всички сайтове за ОЕМ части на Хонда го водят "Strainer". И в европейските и в американските. Но това няма значение. Та нали цедката си е вид филтър. Няма значение цедка ли ще му каже някой, или филтър. А и dbanev питаше къде се намира и дали се сменя при смяната на маслото. Така, че отговорът му е даден и това е важното в случая. Поздрави! 1 Share this post Link to post Share on other sites