Jump to content
MegasXLR

Bluetooth модул

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди няколко дни си взех един Accord от 2006-а, Facelift модела.

В колата има някакъв Bluetooth адаптер, но не знам как се пуска и дали въобще работи. Натиснах CD/AUX бутона няколко пъти, но не се сменя режимът на CDC, а си стои на CD.

В това видео на 0:50 може да се види какъв е адаптерът: 

 

Може ли някой да каже дали има подобен и как се пуска? Натисках бутона на самия адаптер по средата, който е, задържах го за няколко секунди, но CDC така и не се показва като цъкна CD/AUX бутона.

Питах и продавача в автокъщата, от която си взех колата, но и той каза, че не знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е слагано допълнително, намери модела му, дали е написан някъде и търси с Гугъл...

Какво е CDC?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
10 minutes ago, JapCar said:

Това е слагано допълнително, намери модела му, дали е написан някъде и търси с Гугъл...

Какво е CDC?

CDC - CD Changer, портът отзад, където се слагат адаптерите в самото радио.

Ще потърся, но на пръв поглед не видях да пише нещо като марка и модел на адаптера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма модел написан никъде :(

А ако си взема примерно нещо такова (ако има по-добро, моля споделете): https://ventex.bg/bluetooth-honda-civic-accord-cr-v-jazz-wefa.html

Ще трябва ли да разкачам и пак да закачам акумулатора, за да бъде разпознато устройството или няма нужда ? Питам, понеже четох, че при разкачане на акумулатор запазените радио станции се изтриват, часовникът се нулира и самото радио изисква някакъв код (който не мисля, че го имам в документите, за жалост), за да бъде отключено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, MegasXLR написа:

при разкачане на акумулатор запазените радио станции се изтриват, часовникът се нулира и самото радио изисква някакъв код (който не мисля, че го имам в документите, за жалост), за да бъде отключено.

Някои коли имат код на радиото, други нямат... На 7те ми в Англия, нямаше, на 8та в БГ (от Нидерландия), имаше, но в книжката имаше картонче с кода и номера на ключовете... На Сивика (от Швейцария), сега, нямам... Ако твоето изисква код, май срещу заплащане и VIN номера , в Хонда Сф/Пд, ще ти го кажат...

За Блутуута не мога да кажа, но щом си готов да дадеш 100+ кинта за тая играчка, по-добре да дадеш на някой, който разбира, да подкара твоя, едва ли е повреден...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при мен до сега радиото не ми е искало код, след разкачане на акумулатора. Да, после трябва да си запаметиш станциите наново и да си направиш някои настройки ако си имал такива.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с WEFA, но без блутоот и не съм разкачал акомулатора защото направо го буташ в буксатат за допълнителния CD ченджър и като дадеш на контакт си тръгва. Получаваш си пълно управление от бутоните на волана и съм доволен от звука и удобството на флашката. При мен даже след часове изкаран акомулатор не ми е искало код радиото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-ма ген не иска код за аудиото, но ще се наложи отново да си обучиш "автоматичната функция" на прозорците. Нищо сложно.

Бай дъ уей - провери си колата за "утечка" на ток. Стандартният за модела блутут модул често се бъгва, но има вероятност вече да е разкачен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите на всички!

@ceco_accord стандартният блутут модул не е ли наличен само за версиите с навигация ? Моята е с нормалното радио с малкото екранче, без навигация и тъч скрийн - 2J34 май беше.

Иначе включих адаптера, който се вижда на видеото горе, към запалката и той взе, че тръгна :D

След като се свързах с него, видях че е този: https://www.amazon.co.uk/SONRU-Transmitter-Bluetooth-Handsfree-Crystal-F8/dp/B083KCMZY7

Всичко си работи, така че не мисля да го сменям с друг. Само трябва да питам хората в Омбре като ходя за цялостен преглед, ако могат да ми пуснат ток в допълнителните източници, където беше включен адаптерът досега (предишният собственик си е сложил още 2 "запалки" долу откъм пътническата седалка), понеже не ми се иска капачето на запалката и пепелника да ми е винаги отворено (а и така нямам достъп до средното помещение за разни неща).

Редактирано от MegasXLR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах, а моята бе без нави, но с премиум саунд и ченджър.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето къде се намира и как се стига до него:
https://www.youtube.com/watch?v=nJ12sLmXlDk

 

както виждаш пак е без навигация, ноооо модула си го има. Аз съм без навигация фейслифт и си го имах. Изключен е веднага след като е пристигнал в България. Нямам нужда от него, че без това телефона ми се "чуди" към кое да пусне разговора при позвъняване ( хендсфри, часовник, блутуут колонка или какво ли не вече :lol:)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че го нямам аз. На волана съм виждал по обявите като търсех, че някои Акорди имаха бутон със слушалка май, но при мен вместо него е SET бутонът за Cruise Control-а. И телефонът ми не намира някакви неизвестни устройства в блутута. ChatGPT също каза, че радио 2J34 го няма :D Като цяло не ми се отваря панелът, ама ако някога акумулаторът тръгне да пада без причина, ще знам от какво е поне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...