Jump to content
niko75

Помпа за съединител

Recommended Posts

Здравейте колеги,от няколко дни не винаги при първо палене педала на съединителя го усещам,че пропада ,като да ми се увеличава празния ход.След като покарам малко си идва в нормално положение както винаги,тази сутрин даже трябваше да му помагам с крака да го вдигам едвам едвам се връщаше в изходно положение.За сега съм набедил горната помпа,въпроса ми е някой сменял ли е тази помпа? И при кой производител няма драми и е съвместима с оригиналната?

Колата е Акорд 7 фейслифт 2.2 дизел на 395000 км

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А намаля ли течността в казанчето за съединителя? Огледай за течове под педала ако е протекла горната помпа, огледай и долната, може да е едната, може да са и двете тръгнали.

Така изглежда казанчето:

image.thumb.png.e8fd80b310f8bb2dd0d8b782cfbe1705.png

 

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течове н́яма ,течноста е в норма,долното цилиндърче не ме притеснява защото е на лесно място и ако трябва и него ще сменя,за горната помпа трябва разглабяне и искам да съм сигурен ,че новата ще е еквивалентна на оригиналната .Дано н́́якой колега сподели производидтел за който сме сигурни,че ще пасне. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM помпата е Aisin, но от темите във форума се препоръчва да се ремонтира оригиналната. На въпроса ми, някъде в началото на годината дали някой може  да сподели номер, марка или каквито и да е данни на ремонтните комплекти на горната и долна помпа съединител, все още не съм получил отговор. Оригиналната от Япония с доставка ДДС и мито ще ... си е цена...

syedinitel.thumb.JPG.904c98b171ed04e09b5d5641a9fcb8ca.JPG

 

П.С. без да искам публикувах отговора в темата в която питах за ремонтните комплекти :(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на колегата svemar,ако не намеря ремонтен комплект ще поръчам Aisin, много лошо е навряна , като гледам трябва първо спирачната да демонтирам за да стигна до тази на съединителя,май и сервото и после обезвъздушаване на двете помпи ,четох във форума,че един колега е имал проблеми със обезвъздушаване на спирачната помпа, надявам се при мен да мине всичко гладко 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъка голяма е сменяването на тая помпа. Ноември месец го грах тоя филм, писал съм във форума. Без да свалиш спирачната няма шанс да се добереш до тая на съединителя. Аз между другото взех от кола донор ОЕМска, щото бях на зор и засега нямам драми. Даже почти и не скърца :lol:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...