Jump to content
karchoto

Относно газова уредба

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колегите с газови на RDX можете ли да споделите как се справяте с показанията на бензиномера като карате на газ? Моята и свършва бензина, а резервоара е повече от половината. Гася я и ако и е кеф следващия път като запаля си показва коректно. Ако нямам късмет свети че няма бензин и така си карам 1 седмица.Като сложа 10 лв пак си показва истинското ниво. Ама ще дойде момент когато няма да има място в резервоара

Редактирано от karchoto
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, ако е над половината винаги ще си показва коректно след всяко палене. Ако много те дразни отивай при газаджия да ти сложи емулатор и ще се радваш на коректни показания след всяко палене дори и под половин резервоар. Имаше тема за емулатор някъде из форума, потърси я.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е толкова фрапиращо ама не бива и много да стои бензина в резервоара. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През определен интервал компютъра тества нивото на бензина в резервоара. Не съм се задълбочавал да разбера дали е на брой паления или на изминати километри или нещо друго. Карал съм на светеща лампа за резервата и след време стрелката се е връщала на нормалното положение. Този тест го направих само веднъж и беше в градски условия. За извън града съм на приципа двата резервоара до горе.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моите наблюдения са че когато бензина реално е около половин резервоар, борда го намалява до 0 и светва ламбата, но при следващо палене си отчита реалното количество.

При оставаща около 1/4, гасенето вече не върши работа и си опреснява инфото за реално количество през време или км. По откъслечни наблюдения е около 30-40 мин, или 50-60 км, но не съм разследвал. Подозирам че като види определен пробег с налично 0 л. и рендж 0 км, му става неудобно да лъже. ;)

Аз като си знам че карам на газ, той квот иска да показва, но ме дразни че свети диодчето.

Не държа над половин резервоар, понеже бензинът си старее и като минат няколко месеца, гледам да го охарча, та да сипя свеж.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реално бензина ми е над средата. Но,понякога се ресетва и показва някакво ниво след палене, а 1 седмица си карам без да се ресетва и свети че нямам бензин. И другото, което забелязах , е че след ресет пак не показва истинското ниво, а може би 2/3 от истинското ниво. Слагам 10 лв, което реално е около 4 литра и тогава се показва истинското ниво. Което е с 20 л повече

Редактирано от karchoto
Грешка в текста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей колега, предполагам газовото си го слагал при Бранко. Преди две седмици сложих и аз при него. Бранко ми каза, че нашите коли не мерят постоянно количеството бензин в резервоара, а когато караш тя пресмята по разхода и така пада стрелката. Колата мери бензин единствено когато наливаш от колонката и тогава го изписва на таблото. Но Бранко слага емулатор в резервоара за да кара колата всеки път да мери количеството. Начинът поне при мен е когато колата е на контакт на втора степен, изчакай да видиш, че стрелката ще започне да се покачва и тогава замерва. Изчакай да се качи до край и тогава запали, при мен така се показва количество бензин. Кажи дали и при теб работи така. Поздрави!

Редактирано от Stiliqn86
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...