Jump to content
milenjs

Неработещи ел. стъкла и клаксон

Recommended Posts

Здравейте колеги, вчера установих че не ми работят ел. стъклата. Работи само на шофьора. Останалите три нито от бутоните на шофьорската врата  нито от локалните на вратите реагират. Има едно копче което ги заключва, като го натискам се държи по скоро като бутон, стои в една позиция. Дали не е това проблема, при вас как е, заема ли две позиции или е като бутон?

Другато болка е клаксона, не свири.  Самия клаксон работи, като е заключена от дистанционното а я отворя с ключа почна са бибка. Предполагам във волана е проблема, може да не са включили някой кабел като са го сваляли да го обличат.

От къде да си изтегля електрическата схема на автомобила?

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, разгледах  из този сайт но схемите ел. схемите са с лощо качество и по-скоро принципни. Успях да намеря подробно ръководство в нета, всичко е подробно описано. Само да помоля някой колега да потвърди че копчето за заключване на стъклата има две положения които са с натискане - горно и долно. При мен стои само надолу и не реагира на натискане. По схемата би трябвало да е с две положения и блокира всички стъкла и бутони без на шофьора.

Свирката ще я гледам, най-вероятно е бутона, ще трябва да разглабям волана.

Друго да питам, като я купих и карах на магистралата си активирах круиз конрола, натиснах ACC от волана, след това Set и ми показа на дисплея километри които можех да променям с бутоните от волана. Сега не иска, натискам Set и ми изписква и изписва ACC Off. Пробвам да го активирам за дистанция, сменя една, две или три чертички за разстояние и пак нищо.

image_2024-06-28_095733502.png

image_2024-06-28_100028666.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с круиз контрола да не опитваш да го правиш на място? Колата трябва да се движи с повече от 40 км/час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, milenjs написа:

Само да помоля някой колега да потвърди че копчето за заключване на стъклата има две положения които са с натискане - горно и долно. При мен стои само надолу и не реагира на натискане. По схемата би трябвало да е с две положения и блокира всички стъкла и бутони без на шофьора.

image_2024-06-28_100028666.png

Като го натиснеш, трябва да остава в долно положение и тогава другите 3 стъкла са блокирани.

Като го натиснеш пак, си излиза в горно положение и ги отблокира.

Вероятно проблемът ти е механичен - в бутона. Или нещо го блокира, или е строшено нещо отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...