Jump to content
Fakira

тропане при преминаване по неравности отпред

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

от известно време чувам тропане от предницата при преминаване по неравности, не знам дали така купих колата или се появи в последствие, понеже от година всичко около нас е разкопано и минаваме по малко разбити пътища.. Ходих на двама майстори - единият каза всичко по окачването ти е бетон, нищо и няма на колата.. Другият също каза че от долу всичко изглежда наред и може да са само амортисьори или тампони на амартисьорите. Вчера ги сменихме и като че ли няма никаква разлика, пак се чува това трополясване. Видимо старите части не бяха повредени. Колата има лек удар от зад. Колегата lyubok от форума има подобен проблем, та с него се чудим дали не е нещо фабрично? Някой да знае нещо или да има подобен проблем?

Колата е HONDA HR-V 1.8 2019 (производство Мексико). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен, макара да съм с японска такава, също понякога се чува леко клопане отпред, но в Бултрако ми казаха да не се притеснявам и че няма  опасност. И аз исках да сменям амортисьорите, но те ми казаха, че няма смисъл и най-много след 1000 км. пак ще клопа. Явно е някакъв "инженерен луфт" (не знам какъв термин да използвам), :) който няма отношение към безопасността.

Редактирано от Хондьо Сивиков екс Акордов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То въпроса е, че нищо не се промени със смяната на амортисиорите..дори дали не си внушавам взе да тропа повече. И не понякога, а почти винаги като мина през по-големи неравности.. в кое Бултрако си ходил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Ботевградско шосе. Слабият, висок приемчик ми каза, че няма смисъл да сменям амортисьори. Моята е 1,5 sport и не е точно чукане или тропане, а някакъв по-мек и малък луфт, а същинското окачване си е наред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. 
Моят модел е 2018 made in Mexico. Гаранционно ми смениха предните амортисьори, защото имало цяла партида дефектни. Ами продължава да се чува едно потропване, особено като карам бавно през по-остри/ръбати неравности. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така гаранционно ги смениха като е от Мексико лолата? При мен след смяната взе да трополясва още повече особено при бавен ход и точно такива неравности.. но аз сложих Каяба понеже това намерих в нета като вариант. И какво излиза накрая значи това няма оправия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този необходим луфт, то трополясва като каруца 😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.04.2024 г. at 10:01, Fakira написа:

Как така гаранционно ги смениха като е от Мексико лолата? При мен след смяната взе да трополясва още повече особено при бавен ход и точно такива неравности.. но аз сложих Каяба понеже това намерих в нета като вариант. И какво излиза накрая значи това няма оправия?

Написах, че е произведена в Мексико, а не че съм я купил от там. Има доста голяма разлика. Моделите произведени в Мексико имат разни проблеми като този. За тропането на пластмасите няма да коментирам, както и за фугите между броня, калник и фарове - една с една няма еднаква :lol:. Колата е закупена чисто нова от Бултрако Пловдив и до миналата година беше в гранция. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...