Jump to content
khaccbg

Смяна на мека връзка ауспух - къде?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги,

 

Вчера като ми сменяха маслото в кварталния сервиз (който по принцип специализира в ауспуси) ми обърнаха внимание че меката връзка към ауспуха е за смяна.  Въпросът ми е дали да се доверя на това място за ауспуси - казаха 90лв всичко - или да ходя при Омбре Хонда сервиза в кв. Гео Милев?  Има ли някакво значение каква мека връзка да се сложи... оригинална част? 

Редактирано от khaccbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш съмнения за проблем с генерацията, препоръчвам да потърсиш второ мнение в Крафт Дружба. Специално за такива ремонти са много съвестни, бързи и точни!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това за генерацията не го разбрах, но визуално меката връзка беше леко разръсена в единия си край...  Мерси за насоката към Крафт Дружба.  По-добре ли са от Омбре които специализират в Хонда?

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цялото предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом лично си я видял и то разкъсана значи си е за смяна, трябва да имаш и вибрации долу в краката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за пояснението. 

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цялото предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А последно да попитам - трябва ли да си търся аз мека връзка ОЕМ (не знам дали има такава) или да отида в Крафт Дружба и каквото ми сложат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди да си сменил меката връзка имам едно въпросче:

Какво означава

На 15.03.2024 г. at 7:20, khaccbg написа:

... леко разръсена ...

 

Въпросът ми е породен от:

 

Меката връзка представлява гофрирана метална тръба, обвита в телена оплетка.

Ако твоята не изпуска газове, значи гофрираната тръба е здрава, а е разкъсана само телената оплетка. Тази оплетка само предпазва гофрираната тръба, и това, че е леко разкъсана за мен не е никакъв проблем. Е, зависи, колко е разкъсана де и, колко зле е гофрираната тръба под нея.

Предвид предложената цена за смяна, предполагам, че смяната ще се състои в отрязване на твоята оригинална мека връзка и монтиране на някаква универсална такава.

Монтирането става чрез заваряване, или скоби. Заваряването може да доведе до по-голям проблем. Например да започне да ръждясва в мястото на новата заварка.

 

п.п. Със цялата тази пледоария искам да кажа, че, ако твоята мека връзка не изпуска газове, изобщо не я пипай, докато не започне да изпуска.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разръсена е от единия си край на захвата.  Честно казано не знам в какво състояние е гофрираната тръба отдолу под оплетката, не съм я наблюдавал дали изпуска.   Предполагам ремонта който ми предложиха в кварталния сервиз е да срежат и после да заварят. 

Добър съвет, може да не бъзам да я сменям!  Ще отида и на друго място за 2-ро мнение дали е за смяна.

Редактирано от khaccbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 33 минути, khaccbg написа:

... не съм я наблюдавал дали изпуска.  ...

 

Намираш си помощник и му даваш един парцал. Палиш колата. Помощникът запушва ауспуха, а ти през това време залягаш отстрани, или, колкото можеш да се навреш отдолу, и слушаш, и гледаш. Ако започне да реве и/или да дими от меката връзка, сменяваш. Под "запушва" разбирай да затапи ауспуха за секунди, а не да го запуши за 5 минути.

Ако се налага смяна, аз лично бих предпочел скоби пред заварка. Скобите може да се монтират и на място, докато за заварката ще трябва да се свали цялата тръба, от фланец до фланец.

Редактирано от Krasi-mir
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, khaccbg написа:

Разръсена е от единия си край на захвата. .....  Ще отида и на друго място за 2-ро мнение дали е за смяна.

Човек два пъти съм сменял връзка, единият път ме излъгаха а вторият, че първият път ми сложиха такава от 60 лв и даде бързо фира та се наложи да се сложи от хубавите. Това преди години на един мой дизел. Тази мека връзка служи да обира вибрациите по генерацията и ако нямаш такива просто не е за смяна. Когато пробие вътрешната тръба там стои опушено, второто мнение е задължително.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...